Skocz do zawartości

[spodnie] Spodnie dla wysokiego z wkładką na normalną zimę -10 do 10 stopni


AntyIdiota

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odpowiednich spodni rowerowych na zimę z wkładką(żadnych kombinacji z innymi ciuchami).

 

Noga wewnętrzna od kroku 92 cm

Obwód w biodrach 90-92 cm

W pasie 86 cm

Wzrost: 19x cm

 

Od zarania dziejów producenci spodni dziwnie uważają że ludzie rosną wszerz, a nie wzwyż, czyli w pasie, a nie do góry. Nie wiem jakie spodnie wybrać, bo pewnie będą za krótkie.

I tak w podanym poniżej linku XL przed rozciągnięciem(nogawki do dołu) ma 75cm od kroku i 108!!! w pasie, a S 70cm od kroku i 74w pasie. WTF!

 

Znalazłem takie oto spodnie, pasowałyby mi gdy nie to, że są od 0 do 15 stopni i nie miały takiej idiotycznej rozmiarówki: http://www.mikesport.pl/rogelli-sorrento-collant-ocieplane-spodnie-rowerowe-wkadka-coolmax-silver.html

 

Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę, ale odradzam rzeczy z Lidla. Tam jest dokładnie problem o którym piszesz, czym większy rozmiar, tym większy obwód w pasie, a długość tylko nie znacznie się zwiększa.

 

W xxl z Lidla wszedłbym ze 2 razy, a nadal są za krótkie :)

 

 

W rachubę to nie wchodzi.

Czy ktoś pomoże, na pewno są tu jacyś wysocy z zimowymi spodniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 190cm i 75kg, normalna budowa ciała i ze spodniami nie mam problemu. 2 lata temu kupiłem w Decathlonie XL choć L też były dobre ale trochę mnie ściskały pod brzuszkiem :) Jedź, przymierz, a potem to już będziesz wiedzieć co kupić przez neta i jakie powinny być wymiary. W ogóle w kolarstwie rozmiary są przedziwne, ja gość dość wąski ale 190cm musze mieć potówkę S, koszulkę krótką M spodenki L.

I coś jeszcze dodam, w bardzo drogich rzeczach dla zawodowców można powiedzieć są świetne wymiary. Kupiłem w tym roku taką koszulkę z długim rękawem Scott'a w rozmiarze L i jest idealna dla mnie, zazwyczaj "elki" to już na klate 100-105 a tu przy mojej 96 super otula no ale kosztowałą krocie.

Zresztą można to też zaobserwować na ubraniach Castelli. Kosztują majątek ale mają dobry krój.

Swoją drogą, widziałem kiedyś na ebay'u oryginalną koszulkę Radio-Shack ale taką oryginalną - oryginalną :D, i ona była w rozmiarze XL a w klacie 47cm (czyli 94cm) i rzeczywiście jak porównywałem z moimi to byłaby znakomita na kogoś jak ja czyli wysoki i klatka około 96cm.

 

O i widzę, że u mikesport chcesz kupić, u niego jak nie jesteś pewien to możesz nawet kupić dwa rozmiary i jeden od razu zwrócisz - żaden problem i przynajmniej mniej zapłacisz za przesyłkę jeśli źle dobierzesz.

 

pozdr.

 

EDIT:

Jakbyś kupował podróbki team'ówek, to polecam to miejsce: VIKA-SPORT Właściciel przynajmniej ogarnia rozmiarówkę, którą sprzedaje... Mi doradził bardzo dobrze :)

 

AntyIdiota wykorzystaj więdzę i doświadczenia innych urzytkowników forum i nie kupuj tego co sprzedają w np. takim sklepie jak VIKA-SPORT, repliki teamów to największe dziasdostwo, kompletnie żadnych własciwości nie mają. Ja już przerabiałem ten temat i obym nigdy nie musiał wracać do tych ubrań. Zainwestowałem w dobre ciuchy i różnica jest niewyobrażalna. Wiadomo, że nie każdy w danej chwili może kupić droższe ubranie więc szukaj właśnie czego Rogelli (mam ich nakolanniki i są OK), MIMO, Accent, i podobnych czyli nie bardzo drogo a 100 kroć lepiej niż marne repliki. I zawsze warto dozbierać, poczekać niż szybko kupić SaxoBank i mieć problem. Żeby nie być gołosłownym, jeździłem kilka razy w potówce Craft'a i na to koszulka SaxoBank (potówka niemal 2x droższa ale nie o cenę tu chodzi). Mieszkam w górach i na podjazdach bardzo się można spocić, a na zjazdach zmarznąć. I co się okazało wszystko było mokre łącznie z potóką, która powinna być sucha. Niestety SaxoBank tak ją blokował, że i z odziezy i ze mnie sie lało. Potem kupiłem koszulkę Nalini i pod nią ta sama potówka, po wielu ciężkich podjazdach, pierwsza warstwa czyli potówka była sucha jak bym ją dopiero włożył.

 

 

Rozpisałem się, ale naprawdę te repliki teamów wcale nie są takie tanie, 140zł to dużo za dużo ;)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za rady, te Discovery(podróbki) opychają od lat, wiem że to chłam, ostatnio inne spodnie kupowałem i szczerze mówiąc Accent też nie jest najlepszy jak zobaczyłem w ich droższych spodniach wkładkę z niewiadomo czego bez żadnego profilu. Rogelli jest spoko, kupowałem spodnie i nogawki tej firmy, ale też właśnie mają zrytą rozmiarókę.

Podacie jakiś przykład z sieci takich spodni zimowych, które mają dobrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam największe spodnie ROGELLI CASERTA i nie jestem całkiem zadowolony. Ich największą wadą jest niski krok. Jak chodzisz jest ok. Jak siadasz na rower krok wspiera się na siodełku i nogawki stają się przykrótkie. Rozwiązałem ten problem robiąc uszy z szerokiej gumy na końcu nogawek. Dzięki temu już się nie podwijają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wskaż mi(link) choć jedną normalną rozmiarówkę z tymi spodniami, bo ja nie wiem gdzie tego szukać, patrzyłem na Nalini, tam jest to samo co wszędzie.

nie mam linka, ale mówię z doświadczenia na koszulkach, Scott długi rękaw cena 1/2 średniej polskiej emerytury i jest elstra rozmiar na kogoś szczupłego

tu są spodnie Castelli za 600 zł :Dhttp://www.probikeki...bib-tights.html taki przykład, ale musisz poszukać ich rozmiarówki, a wiem, że mają bardzo przylegające rzeczy,

no tylko kto normalny wyda tyle kasy na spodnie...

szukaj, przymierzaj

 

tu ciut tańsze http://www.probikekit.com/clothing/cycling-clothing/cycling-tights/castelli-velocissimo-cycling-bib-tights-1005191.html

 

ale nie sądze żebyś nie mógł znaleźć długich spodni na siebie, ja bym elke brał ; ) zawsze jak mam problem to biorę M/L a spodnie tylko L, i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jam mam około 190 wzrostu i nie spotkałem się z zimowymi spodniami pasującymi na mnie. Trzeba by szukać szczupłej L/XL. Najłatwiej jest zamówić zimowe spodnie pod zamówienie w firmie szyjącej ubrania kolarskie. W ubiegłym roku kupiłem spodnie długie zimowe na szelkach które w pasie są idealne ale krótkie. Rozwiązałem to tak że z w połowie obciąłem nogawki które znalazłem w szafie (nie w spodniach). I teraz na krótkie długie spodnie nakładam te nogawki, a na stopy ochraniacze i jest idealnie. To chyba najlepszy i najtańszy sposób dla osób wysokich. Dodam że długie spodnie szukać koniecznie na szelkach. Lepiej kupić spodnie zimowe na 0-10 stopni, a jak temperatura spadnie to wkładasz pod nie kalesony termoaktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja właśnie zamówiłem spodnie w BCM Nowatex. Mam 204 cm wzrostu, od kroku do kostek 94 cm, 91 cm w pasie i 57 cm obwód uda. O takie rzeczy pytali.

Diagnoza: rozmiar XL na szerokość + wydłużenie nogawki o 10 cm i szelek o 7 cm.

Na poniedziałek mają być gotowe (5 dni) od zamówienia.

Nie trzeba wpłacać żadnej zaliczki, wysyłka jest za pobraniem. Nie wiem czy obciążają też kosztami, bo zrezygnowałem i odbiorę osobiście.

I do tego momentu jest fajnie, ale:

- szycie na wymiar: cena detaliczna +15%

- dostępny był tylko jeden materiał - najdroższy, więc spodnie będą mnie kosztowały 345 zł

- spodnie nie mają wkładki (z drugiej strony może to być ich zaletą ze względu na większą uniwersalność)

 

Co do jakości wykonania, komfortu użytkowania itd. to pewnie założę osobny wątek testowy dla "potomnych", bo ciężko jest znaleźć jakiekolwiek opinie w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...