Skocz do zawartości

[sklep] Bikestacja - zaplatanie kół - opinie użytkowniów


slav4

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że wyszukiwarka nie zwraca żadnych wyników z haseł /bikestacja + zaplatanie/, niniejszym pozwalam sobie założyć nowy temat. Kilka osób zdecydowanie mi odradzało zaplot u nich; kilka nie miało uwag. Ale to za mała "próba statystyczna", stąd pytanie "do ogółu"

 

1. Naprawdę są tacy słabi jako kołodzieje ? W końcu "ileś tam" kółeczek już zmajstrowali......

2.Nyple alu, a mosiężne. Wiem że alu lubią się zapiekać. Parę gramów więcej na mosiądzu nie gra roli, tak więc poproszę pro i contra dla alu i mosiądza.

 

Aha, jakby to miało jakieś znaczenie secik jak następuje:

 

Piasty DT Swiss 240s centerlock:

przód: fifteen 15mm

tył: 142/12

Obręcze FRM XMD 333 czarne, czerwone lub białe

Szprychy CN Spoke Aero 424 czarne

Nyple Sapim alu czerwone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 lata temu zamówiłem sobie u nich kółka (piasty XTR, obręcz DT-Swiss XR 4.1, szprychy SAPIM Race 1,8 i nyple Alu SAPIM) Przejechałem na nich niecały sezon może 1500km bez żadnego znęcania się nad sprzętem ;) i niestety szprychy zaczęły mi się luzować do tego stopnia że podczas jazdy słyszałem jak się obcierają i pykają na zakrętach :woot: Koła musiałem sobie sam poodciągać i później było wszystko git :) Może już teraz nauczyli się zaplatać te koła :whistling: albo zawsze umieli tylko ja akurat miałem pecha :confused:

Koła które mam teraz na tych samych szprychach i piastach + nowe nyple też alu i nowe obręcze DT X455 zaplotłem sobie sam (zgłębiając przez dłuższy czas tajniki zaplatania). Przejechane mają jakieś 4000km + sporo tegorocznych maratonów i szczerze mówiąc nie musiałem ich nawet centrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Andrew, 23 Listopada 2012 - usuwam offtop zostawiając same opinie użytkowników
Ukryte przez Andrew, 23 Listopada 2012 - usuwam offtop zostawiając same opinie użytkowników

Jak na moj gust, troche za duzo mieli tych wpadek.

 

Mosiadz tez sie lubi zapiec. W sumie, najwazniejsze jest to, co sie daje pomiedzy polaczenie nypel-szprycha. Tym bardziej jak sie jezdzi w zasolonym srodowisku (wybrzeze, solone zimowe drogi).

Alu nyple po paru sezonach suchej jazdy, potrafia miec juz dosyc. Strzelaja, a przy probie odkrecenia, rozsypuja sie. Ostatnio musialem przebudowac tylne kolo na alu sapimach. Zalozylem ponownie te same nyple.

Odnośnik do komentarza

ocena - pozytywna

 

zamawiałem u nich koło na dt e530, novatec 811 i dt competition, nyple mosiężne.

Wszystko spoko, koło proste, szprychy dość dobrze naciągnięte - na razie niewiele przejechałem, ale problemów nie ma.

Z czasem pewnie będzie trzeba trochę dociągnąć szprychy, no ale to norma ;)

ogólnie to trochę się bałem po mieszanych opiniach na forum, ale jak na razie nie mam do czego się przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem pewnie będzie trzeba trochę dociągnąć szprychy, no ale to norma ;)

 

No właśnie nie :angry2: Dobrze zaplecionych kół nie trzeba ponownie naciągać... nie wiem skąd takie farmazony krążą po internecie :wallbash: W kole nie ma się co układać to nie linka od przerzutki... raz naciągnięte szprych na wzajem się wzmacniają... sekret tkwi w odpowiednim naprężaniu szprych. No i nie tylko... :027: Zaplatanie kół od strony technicznej nie jest trudne i wiele osób to robi ale z jakim efektem... mało szczytnym... niestety :devil: tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocena - pozytywna

 

Dwa razy zamawiałem w bikestacji i wszystko było ok oprócz czasu wysyłki( cos koło tydonia od wpłaty) Koła były w mojej opinii dobrze zaplecione, tylnie koło

rozcentrowało sie po około 3000km ale przy mojej wadze i tak byłem w szoku jak długo obyło sie bez centry. Widziałem dużo negatywnych opinii na temat sklepu jednak ceny mają naprawdę konkurencyjne więc jak Ci nie zależy na szybkiej realizacji to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Napisano · Ukryte przez Andrew, 23 Listopada 2012 - usuwam offtop zostawiając same opinie użytkowników
Ukryte przez Andrew, 23 Listopada 2012 - usuwam offtop zostawiając same opinie użytkowników

Mój kumpel w serwisie zaplatał już ze 2 razy w ciagu roku koła ludzim po przejechaniu dosłownie 500-1000km którzy kupowali w Bikestacji, więc no niestety trzeba dobrze trafić, bo raz jest pieknie a raz do niczego sie nie nadają

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

ocena - pozytywna

 

Ja zamawiałem u nich koła 1,5 roku temu na novatecach 711/712,obręcze mavic xm317,szprychy dt swiss.Przejechały do tej pory 7 tyś.i jest ok były tylko dwa razy naciągane. powiedziałem im przez telefon ,że ważę 100kgi zaproponowali mi sami nyple z przodu alu a z tyłu mosiężne.polecam ,naprawdę dobre koła.jak lubisz mocny naciąg kół to zaznacz w zamówieniu.pozdro,przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...