Skocz do zawartości

[2500] Zastępstwo Sintesi 707 z osprzętem Acera


chmieli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno w wypadku skasowałem mojego Sintesi 707 na osprzęcie Acera przy okazji łamiąc obojczyk.

Rama jest zgięta, tylne koło to praktycznie "8", amortyzator ledwo chodzi. Osprzęt wygląda ok ale nie mam jak sprawdzić czy na pewno działa, a szkoda bo nawet 150 km na nim nie zrobiłem.

 

Tak więc powoli zaczynam się rozglądać za nowym rowerem podobnej lub trochę lepszej klasy (te 2500 to cena wywoławcza i mogę dołożyć). Największy problem polega na tym ,że rower będę kupował w UK więc prosiłbym o modele rowerów warte uwagi a nie linki do sklepów.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Wzrost 182 cm waga obecnie ok 80 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może odpowiem Ci na co możesz liczyć w takiej cenie.

 

Po pierwsze w kwestii napędu możesz liczyć na półki alivio (najniższy model jaki mogą zaproponować w tej półce cenowej to alivio bo niższe modele moim zdaniem to już czyste zdzierstwo) następnie deore a czasem po przecenach nawet slx/xt ( jednak w wypadku tych dwóch ostatnich półek amortyzator/hamulce prawdopodobnie będą gorsze).

W przypadku amortyzatora to od "najsłabszych" modeli będą oferty czyli sr suntour xcm , rst gila , rock shox xc 28/30 , sr suntour xcr , sr suntour raidon(powietrzny) , rock shox tora/recon silver (te modele w tej półce cenowej będą zdecydowanie najlepsze w wersji sprężynowej).

Hamulce to poczynając jeszcze od v-ek (jeśli nie jeździsz w błotku to śmiało możesz brać v-ki) a kończąc na hydraulicznych (tutaj shimano m445/m446 w pierszym rzędzie , dalej masz kls helix 3 , heyes stroke [czasem mogą się zdarzyć jednak nie często - ale warto je brać jeśli zależy Ci na hamulcach] , shimano deore itd}.

Co do ramy to możesz dostać albo ze stopu 6xxx albo lepszego czyli 7xxxx. W tym drugim przypadku ramy są zazwyczaj troszkę lżejsze bowiem dokładana się do nich cieniowanie (zazwyczaj te tańsze ramy 2kg a te lżejsze 1,5kg).

Reszta komponentów czyli opony , obręcze , kierownica etc to zazwyczaj bardzo podobna półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozpisanie.

Osprzętu będę szukał deore, a amortyzator obecnie mam taki http://www.mtbr.com/cat/suspension/2008-forks/sr-suntour/sf-xct-v2/prd_416535_1565crx.aspx

Hamulce z przodu w sumie bez różnicy ale z tyłu definitywnie tarcze.

Jakie marki ram są warte uwagi ? Bo w większości sklepów widzę "specialized"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzętowo najlepiej wygląda giant w tym wypadku. (połka xt/slx/deore w zakresie napędu) , amor rock shox xc - nic specjalnego ale jak na tą półkę cenową nie ma co liczyć na cuda , hamulce tarczowe hydrauliczne - tutaj już różne opinie użytkowników krążą ale bądź co bądź to tarczówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pascal.pl/na_rower.php?ind=wiadomosci&id=251

 

Co do ramy to możesz dostać albo ze stopu 6xxx albo lepszego czyli 7xxxx. W tym drugim przypadku ramy są zazwyczaj troszkę lżejsze bowiem dokładana się do nich cieniowanie (zazwyczaj te tańsze ramy 2kg a te lżejsze 1,5kg).

 

Najpopularniejszym stopem alu w ramach rowerowych jest stop 7005. Jak to podane w linku - to czy jest to 6 czy 7 nie wiąże się bezpośrednio z lepszością.

Cieniowanie nie ma nic wspólnego z tym czy jest to stop serii 6 czy 7,

Rama alu w rowerze za 2500 zł będzie raczej podstawowym modelem, co nie znaczy że będzie zła.

Co do zastosowania rowery w tej cenie zazwyczaj mają dosyć stonowaną geometrię, są przeznaczone dla masowego nabywcy, niekoniecznie stawiającego na ściganie się czy nawet jazdę w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować poprzedniego posta.

Czy łatwo będzie podmienić hamulce miejscami ? Bo angole w swojej indywidualności mają hamulce odwrotnie do reszty europy - prawy jest przedni a lewy tylny. Przy czym z racji przyzwyczajenia do ustawienia europejskiego na pewno zdarzy mi się ostro zahamować prawym i pocałować asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...