Skocz do zawartości

[Licznik] VDO MC 2.0 WL + akcesoria


szuli

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem krótko... Kupiłem i nie żałuję... Za 350 zł dostajemy licznik wraz z kadencją i pulsometrem... Goły licznik to koszt 235 zł.

 

Doskonała alternatywa dla chociażby SIGMA 2209.

 

No i 3 lata gwarancji w VDO.

 

Poza tym coś rzadko spotykanego - polski jezyk w MENU i instrukcja po polsku... czyli jednak Niemcy o nas nie zapomnieli ;)

 

Ale nie ma róży bez kolców ;)

 

Jeden minus - naraz "gada" albo z kadencją albo pulsometrem więc trzeba wybierać...

Przełączanie jest jednak bardzo proste - kombinacja dwóch przycisków na liczniku...

Drugi minus estetyczny - kadencja musi być zwróconą klapką baterii do czujnika na korbie więc nie wygląda jakoś pięknie...

 

Ciekawostka - opaska pulsometru "dogadała się" z pulsometrem SIGMA PC25.10...

 

https://www.redcoon.pl/B323488-VDO-MC-20-WL_Jazda-na-rowerze

 

Postanowiłem wrzucić link, gdyż w porównaniu np. do Allegro cena jest naprawdę atrakcyjna...

 

Dla ciekawskich VDO stworzyło stronę o tym liczniku - http://www.vdo-mc2.com/en/technology

 

PS. Nie jestem w żaden sposób związany z tą firmą... Po prostu mają ten licznik najtaniej więc sądzę, iż warto o tym wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki bardzo za reckę i informację o działaniu z obcymi opaskami. Super że wskazałeś sklep, w którym można go kupić w akceptowalnej cenie. Rozważałem kupno tego licznika wcześniej, ale uznałem, że jest za drogi. W życiu bym nie wpadł, aby szukać go poza sklepami rowerowymi. :thumbsup:

Ja kupiłem sobie licznik i podstawkę na drugi rower. Koszt niecałe 300zł Według "oficjalnych" cen zapłaciłbym 460zł - stanowczo za dużo. Pod wpływem Twojej informacji postanowiłem zaryzykować i nie zamawiać opaski do pulsu. Na visus jest identyczna, jak ta ze starej sigmy 2006MHR. Była to dobra decyzja, bo opaska od starej Sigmy działa :). Tym samym za niecałe 300 zł cieszę się świetnym licznikiem na dwóch rowerach z opcją pulsometru. W rowerowym zapłaciłbym 540zł za taki zestaw. A ściślej nie zapłaciłbym, bo to za dużo.

 

Jeśli ktoś nie chce ani pulsu ani kadencji, to wskazanie w stosownym okienku można wyłączyć - nic tam nie świeci i nie rozprasza. Zostaje wtedy goły licznik turystyczny. Dla mnie to super opcja. Chcę potrenować w konkretnym zakresie lub jadę na maraton - wrzucam opaskę i mam pulsometr bez montowania dodatkowego urządzenia. Jadę na wycieczkę/urlop - wywalam treningowe ustrojstwo i skupiam się na najważniejszym: wysokości i nachyleniach :P

 

Jeśli ktoś ma pytania, to śmiało.

 

Jeszcze może słowo o zliczaniu przewyższeń. Mam ten licznik dopiero 3 dni, ale chyba już mogę stwierdzić, że jest najlepszy z wszystkich czterech, z których korzystałem (nie bijcie, takie drobne zboczenie mam... i trochę pecha, bo jeden licznik się zepsuł (Sigma) a drugi zgubiłem...). Nie jest tak, że nalicza co 3 lub 4 metry (patrz: Velomann 1.20a czy cboardman/echowell A1/A2) i dzięki temu nie gubi początków podjazdów i nie zdarzy sie, że 7 metrowego podjazdu naliczy tylko 3 lub 4 metry (przykładowo na velomannie można jechać nieskończenie długi cykl trzymetrowych pozjazdów przedzielonych choćby metrowym zjazdem i licznik nie wykaże pokonania żadnego przewyższenia. W praktyce zdarza się być 300 metrów wyżej niż na starcie wycieczki ale z 270m naliczonego przewyższenia :voodoo: ). Z drugiej strony nie działa jak Sigma 2006MHR, która rejestrowała każde wahnięcie wysokości - nawet jeśli to wynik jakichś maluteńkich wahań ciśnienia na prostej drodze. Velomann i cboardman gubiły przewyższenia, natomiast Sigma potrafiła je rozmnożyć. VDO nie nalicza od razu od pierwszego metra, ale jeśli podjedziemy drugi metr w górę, to licznik pilnuje, aby ten pierwszy też doliczyć i nie traktować go jako zwykłego wahania ciśnienia.

 

szuli, jeszcze raz :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckich forach i stronach z testami opisują to jako ANT+ choć w materiałach reklamowych faktycznie używają określenia "digital wireless"...

 

Sprawdziłem na okrętkę... SIGMA PC25.10 nie korzysta z protokołu ANT+ (info od producenta)...

 

W świetle materiałów dopiero przy licznikach serii Z VDO "chwali" się protokołem ANT+...

 

Wychodzi więc na to, że jest to transmisja kodowana w jakimś standardzie (w końcu gada z opaską SIGMY)...ale nie ANT+... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego licznika w wersji przewodowej i jeśli chodzi o wskazania wysokości, to niestety, ale trzeba go często kalibrować - ustawiać wysokość startową. Położony na półkę potrafi zmieniać wskazanie w czasie, wraz ze zmianą ciśnienia. W sofcie powinno być zabezpieczenie, że jeśli prędkość się nie zmienia (spoczynek), to wskazania wysokości też nie powinny się zmieniać. Poza tym również mogę ten licznik polecić: czytelny, wygodny, rozsądnie rozłożone funkcje po przyciskach. Używałem przez cały sezon i jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screwdriver, ja na przykład takiego zabezpieczenia bym nie chciał. Z prostej przyczyny: gdy przewożę rower pociągiem lub samochodem, wskazanie prędkości na liczniku jest 0. Gdyby zablokowano wtedy zmianę wysokości, to u celu, np. w Wiśle czy innym Żywcu miałbym wysokość 260m zamiast około 400. Wystarczające jest to, że kalibrację można łatwo wykonać do jednej z dwóch wysokości domowych lub wpisać ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w opisanym przez Ciebie przypadku, nie przewożę roweru, więc nie przyszedł mi do głowy. Nie mniej jednak zmiana wysokości w spoczynku bywa denerwująca. Znając swoją wysokość bazową, ustawiam ją praktycznie przed każdym wyjazdem. Obecnie zerknąłem na leżący obok mnie licznik i wskazuje 256m zamiast prawidłowych, pokazywanych jeszcze kilka dni temu 244m :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie denerwuje. Traktuję to nie tyle jako wadę licznika, ale jako jego cechę. Każdy z 4 liczników z altimetrem barycznym miał tak samo. Jedyne co mogłoby być lepsze, to żeby dało się kalibrować do wysokości bazowej jednym przyciskiem lub ich kombinacją - bez chodzenia po menu. Kurcze... może jest taka możliwość tylko nie doczytałem w instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kodowania. Odpowiedź od producenta:

 

 

 

Dear Sir,

It is no ANT + to 2.4 GHZ but the MC2.0WL runs to 112 KHZ.

 

Mit freundlichen Grüssen/kind regards

 

Mirjana Schwarztrauber

Kundenservice /Customer Service

Cycle Parts GmbH

Le Quartier Hornbach 13

D-67433 Neustadt

Tel. +49-6321-95 82 7 -10/-18

schwarztrauber@cycleparts.de

www.vdocyclecomputing.com

Registered: HRB Ludwigshafen 62638

VAT DE 812 697 156

Geschäftsführung/MD: Gerold Weindel, Robin Schendel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgadza się. Odbiornik jest w podstawce.

Nawet gdyby biegać z licznikiem wpiętym w podstawkę, to prawdopodobnie konieczne byłoby klikanie w przyciski, bo bez tego licznik raczej przejdzie w stan uśpienia (brak sygnału z czujnika prędkości).

Kolejna przeszkoda: aktywny byłby tylko odczyt aktualnego tętna, ale bez obliczania średniej, czasu w strefach i wskaźnika strefy, bo to wszystko też działa wtedy, gdy jest odczyt prędkości.

Sigma 2006MHR miała odrębną podstawkę dla pieszego/biegacza, ale ten licznik odradzam. Ewentualnie godna uwagi może być nowszy model (2209), jeśli też ma tę podstawkę nierowerową.

 

A przy okazji: cena na redcoonie skoczyła do 380zł, więc już żadna okazja.

Rozważę czy nie kupić u nich jeszcze opaski do pulsu, bo moja zaczęła kiepsko działać po jakimś czasie i prawdopodobnie jest to objaw końca żywota opaski (orginalnie od licznika 2006MHR, zakupionego w 2007 r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A przy okazji: cena na redcoonie skoczyła do 380zł, więc już żadna okazja.

Rozważę czy nie kupić u nich jeszcze opaski do pulsu, bo moja zaczęła kiepsko działać po jakimś czasie i prawdopodobnie jest to objaw końca żywota opaski (orginalnie od licznika 2006MHR, zakupionego w 2007 r.)

 

Już jest 450zł...

 

Pisaliście, że opaska VDO dogaduje się z pulsometrem SIGMA PC25.10. A czy wiecie, czy opaska od SIGMA PC25.10 dogaduje się z licznikiem VDO? Na logikę powinna, ale wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

święta idą... trzeba strzyc owieczki...

Opaska też już za 90zł. A była chyba w okolicach 55zł. Ciekawe zjawisko. Czyżby ktoś wymusił nierynkowe zachowanie sprzedawcy? No bo skąd taki skok ceny i wyrównanie do szeregu? Mnie to śmierdzi czynem nieuczciwej konkurencji.

 

Co do opaski to pewnie szuli pomoże. O właśnie szuli, jeśli Ci się obie opaski dogadują, to może opchniesz jedną po kosztach? (po kosztach=w cenie nabycia) Jakby co to PW poproszę. 90zł za opaskę mi się nie widzi a w starą już chyba nie tchnę życia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

święta idą... trzeba strzyc owieczki...

Opaska też już za 90zł. A była chyba w okolicach 55zł. Ciekawe zjawisko. Czyżby ktoś wymusił nierynkowe zachowanie sprzedawcy? No bo skąd taki skok ceny i wyrównanie do szeregu? Mnie to śmierdzi czynem nieuczciwej konkurencji.

 

Koszty przesyłki też im podskoczyły. Na alledrogo i licznik i opaska są tańsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei.

 

1. Opaska od SIGMY dogaduje się z VDO - sprawdzone przed chwilą osobiście :)

 

2. Opaski nie sprzedam bo SIGMA jest żony.

 

3. A co do cen. Sądzę, że zauwazyli, iż mają je zaniżone w odniesieniu do konkurencji, albo po prostu jak już ktoś wspomniał, idą święta i zaczęło się "strzyżenie" ;)

Edytowane przez szuli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A możecie powiedzieć ile wytrzymuje bateria czujnika w niskiej temperaturze? Bo gdzieś czytałem że szybko pada nawet poniżej +5. Ktoś też się skarżył że pulsometr czasami wariuje i pokazuje zawyżone wartości. Mieliście takie przypadki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie powiedzieć ile wytrzymuje bateria czujnika w niskiej temperaturze? Bo gdzieś czytałem że szybko pada nawet poniżej +5.

Miałem taki problem z Velomannem 1.20A. Nawet na nowej baterii na mrozie nie działał dłużej niż ok 40 minut, a przy +5 problemy byly po godzinie i 15-30 minutach.

 

Z VDO najdłużej byłem niecałe 3 godziny przy -1 do -2 stopniach i nie było problemu. 1h10m przy -6 do -8 też bez problemu.

 

Ktoś też się skarżył że pulsometr czasami wariuje i pokazuje zawyżone wartości. Mieliście takie przypadki ?

Ja miewam problemy z łapaniem sygnału. Wynika głównie z tego, że lubię mieć licznik po prawej stronie kierownicy, blisko dłoni. Dopiero przesunięcie licznika blisko mostka pozwala sensownie łapać sygnał. Co ciekawe, używam licznika z dwoma rowerami i w jednym potrafi nie gubić sygnału (jest odczyt z 95-99% czasu jazdy) a w drugim jest to 60-80% przy liczniku zamocowanym po prawej stronie mostka.

 

Bardzo ważne zastrzeżenie: używam opaski z Sigmy 2006 MHR. Jest stara, ale wygląda tak samo jak ta od VDO i przy odpowiednim ustawieniu działa poprawnie. BTW, chyba w instrukcji Sigmy było napisane, że licznik należy instalować po leweje stronie kierownicy, aby był poprawny odczyt pulsu. Ja mam ten problem, że lubię mieć licznik przy prawej ręce. Muszę przetestować ustawienie po lewej stronie w tym rowerze, w którym jest problem z ciągłością odczytu.

 

Aha, kosmicznych odczytów nie miałem. Albo poprawne, albo brak. Głupoty na pulsometrach często są oznaką za słabej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To tak dodam tylko ze kupilem ten cudowny licznik kupilem we wrzesniu 2012. W pazdzierniku zdemontowalem go poniwaz przestal pokazywac predkosc . Spowodowane bylo to szybkim wyczerpaniem baterii przy niskich temp. Dzis kupilem 3 nowe baterie do licznika sensora i opaski. Wszystko dzialalo dosc dobrze ale tylko przez 3 km. Pozniej licznik nie wyswietlal predkosci dzialal tylko puls wysokosc i temp.

 

Nie wiem co z nim zrobic jutro oddaje na gwaracje , jezeli to nie pomoze to trzeba bedzie wrocic do wersji kablowej z nia problemow nie bylo. Zewn pulsometr mam. Najbardziej mi zalezy na pomiarze wys i nachylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...