Skocz do zawartości

[rower] Który cube ltd lepiej wybrać z modeli na 2013


bazzz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiemy już wszystko co będzie dostępne. I mamy oficjalny katalog CUBE na 2014 . http://www.cube.eu/es/service/catalogs/ .

 

Wszystkie dane na temat rowerów już na oficjalnej stronie. I także model  LTD 29 RACE 2014 :  http://www.cube.eu/es/bikes/mtb-hardtail/ltd/ltd-race-29-blackline/

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014 - jak widze geometria bez zmian (przynajmniej carbon)

sztywna ośka z tyłu jedynie w wersji elite - czyli bez zmian

malowanie kwestia gustu - można coś wybrać fajnego

 

Jako ciekawostka w katalogu natknąłem się na pare rowerów 29er z napedem hybrydowym

Co ciekawe wersje "sportowe" występują jednie w rozmiarze 29 i 27.5 - widać że na tym polu 26 odchodzi w zapomnienie

 

Tak na przyszłość jakby ktoś chciał kupić sobie samą ramę - pozostaje drugi obieg

 

skiteam.pl

"Cube nie posiada w swojej ofercie ram.

Nie mogę Panu niestety nic zaproponować, chyba ze zakup nowego kompletnego roweru."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Jak dokładnie popatrzysz w zakładce to są dwa katalogi. Ten poniżej tylko dla rowerów hybrydowych - 120 stron. Tyle samo co normalny. Dziesiątki modeli hybrydowych w każdym typie. Wygląda na to, że to będzie przyszłość masowego ruch rowerowego. Ale 9 kg dodatkowo taszczyć to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo się trochę zmienilo - sygnet mniej zaokrąglony i typo lżejsze, też mniej zaokrąglone. Moje pierwsze wrazenie po zobaczeniu nowego nie bylo pozytywne, ale na rowerach ta różnica nie rzuca się tak w oczy. Generalnie bardzo podobaja mi się tegoroczne malowania, jestem fanem Cube'owego wzornictwa - jara mnie samo patrzenie na poszczególne elementy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Tak na przyszłość jakby ktoś chciał kupić sobie samą ramę - pozostaje drugi obieg

 

skiteam.pl

"Cube nie posiada w swojej ofercie ram.

Nie mogę Panu niestety nic zaproponować, chyba ze zakup nowego kompletnego roweru."

jeśli nie muszą być koniecznie w Polsce to niektóre ramy można oficjalnie kupić:

http://www.bike-discount.de/shop/k325/frames-mtb.html#106084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bipr

Wielkie dzięki ;-)

Najlżejsze aluminium w wykonaniu cuba w bardzo dobrej cenie - do tego wysyłka do Polski gratis

Na uwagę zasługuje prowadzenie linek wewnątrz ramy

 

Do tego geometria jak mój carbon

wielkie dzięki :thanks::thumbsup::yes:

 

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,  że CUBE proponuje  rowery na 2014 prawie w takiej samej cenie. Ale z grubo podwyższoną specyfikacją, np. koła i pozostałe klamoty w niżej wymienionym rowerze. A ceny tegorocznych modeli  do dostania w Niemczech o prawie 1000zł taniej. http://www.bike-discount.de/shop/k1275/a78841/ltd-sl-29-black-anodized.html. Trochę boli ta różnica. Pamiętam, że we wrzesniu  2012roku , jak zakładałem ten wątek, już żadna sztuka z 29er nie była osiągalna w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ceny polecialy aż miło.... Opłaca sie dołożyć pare eurasów do LTD 29 vs. ZR TEAM 29 7.0? Pomijam lekkie różnice w geometrii.

 

LTD ma lepszą przednią przerzutkę i piasty, manetki lepsze w ZR TEAM. Jest jakas roznica w amorach?

 

 

u20j.jpg

Edytowane przez Pejot1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu. Ja polecam Cube Ltd Pro. Przed zakupem brałem pod uwagę (i przetestowałem) minn Scott Scale, Whyte 629, Trek Cobia. Cube przerastał konkurencję. Geo ramy - jak dla mnie - idealne.

Dobrze, że w trakcie "rozpoznawania tematu" nie trafiłem na niniejsze forum - pewnie omijałbym markę cuba szerokim łukiem.

Cube cieszy się bardzo dobrą opinią na Wyspach. W czasie moich wakacji w Walii ludziska czesto zatrzymywali się, ogladali, zadawali pytania i ogólnie byli pod wrażeniem.

Śmiem twierdzic, że cube w swoim przedziale cenowym i ze swoją wysoką jakością jest świetnym rozwiązaniem.
Fakt - niektóre rozwiązania kolorystyczne jakby przeznaczone dla nrd'ówka ale można znaleźć też piękny design - jak chociażby ltd pro black anodized :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przed zakupem brałem pod uwagę (i przetestowałem) minn Scott Scale, Whyte 629, Trek Cobia. Cube przerastał konkurencję. Geo ramy - jak dla mnie - idealne.

:)

 

Konkretnie pod jakimi względami -pomijając tak subiektywny element jak geometria- "przerastał 

konkurencję"?

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...