Skocz do zawartości

[rower] Który cube ltd lepiej wybrać z modeli na 2013


bazzz

Rekomendowane odpowiedzi

a ja, nie chcąc się kłócić, a po prostu dociągając temat jakoś tak do końca dodam jeszcze kilka słów.

 

Greg00, wspomniałeś o Treku 8500, on był długi, ale był 26-calowcem, więc nie dotyczyły go problemy, o których pisałem wyżej.

 

I oczywiście bardzo rozumiem, że na Cube'ie się jeździ, dobrze, fajnie, wygodnie, sprawia radość z jazdy, ALE chwalą się jakąś tam Agile Ride Geometry, ogólnie, przynajmniej te carbonowce są tworzone pod kątem ścigania się, tak są reklamowane. A to nie zawsze oznacza jazdę z wygodną, wyprostowaną pozycją, bo taka nie jest efektywna. Przynajmniej nie zawsze - da się połączyć jedno z drugim, ale wymaga to włożenia sporo wysiłku w dopasowanie roweru do swoich potrzeb. I będzie to innego rodzaju wygoda. Na pewno trafi się spora grupa ludzi, którzy mają pieniądze i chcą kupić topowy rower do śmigania po bulwarach, ale to chyba nie oni są targetem, i myślę, że z wzajemnością, bo chcąc się pokazać, wybiorą Scotta, S-Worksa czy Cannondale'a - markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mojej Buły można ją zobaczyć tutaj - choć zdjęcia mocno nieaktualne

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/68b17b5053f48eb1.html

Niedługo nowa odsłona

Krótszy mostek, nowy amortyzator i napęd, waga spadnie do około 9,5 kg

Czyli jak typowy rower po bułki

 

Trochę mi pocięło posta

Nigdy nie twierdziłem że to rower do rekreacynjej jazdy - udzielił Ci się nabial

Zawsze broniłem tezę że jest to rower wyścigowy.

Ale wcześniej przymierzałem się do scale L i XL i jakby mi podszedł to na takim by śmigał.

Trek zmienił rozmiarówkę i ma 19 a potem 21

 

A mój rozmiar to 19,5 - 20'

I tu cube wpasował się idealnie.

Kupiłem go mimo negatywnych opinii na forum - dlatego że mi spasował.

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

<p>

A co do mojej Buły można ją zobaczyć tutaj - choć zdjęcia mocno nieaktualne

20120811_163231.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

Niedługo nowa odsłona

Krótszy mostek, nowy amortyzator i napęd, waga spadnie do około 9,5 kg

Czyli jak typowy rower po bułki

 

Trochę mi pocięło posta

Nigdy nie twierdziłem że to rower do rekreacynjej jazdy - udzielił Ci się nabial

Zawsze broniłem tezę że jest to rower wyścigowy.

Ale wcześniej przymierzałem się do scale L i XL i jakby mi podszedł to na takim by śmigał.

Trek zmienił rozmiarówkę i ma 19 a potem 21

 

A mój rozmiar to 19,5 - 20'

I tu cube wpasował się idealnie.

Kupiłem go mimo negatywnych opinii na forum - dlatego że mi spasował.

 

test roweru 2012 Maruba - BIKE & trekking filimk znaleziony przy tescie, bynajmniej nie na cubie jest najwiecej tzw. gleb

 

<p>

 

test roweru 2012 Maruba - BIKE & trekking filimk znaleziony przy tescie, bynajmniej nie na cubie jest najwiecej tzw. gleb

 

http://www.bikeandtrekking.nl/images/41/2334.pdf'>http://www.bikeandtrekking.nl/images/41/2334.pdf

 

<p>

 

test roweru 2012 Maruba - BIKE & trekking filimk znaleziony przy tescie, bynajmniej nie na cubie jest najwiecej tzw. gleb

 

http://www.bikeandtrekking.nl/images/41/2334.pdf

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie widziałeś tego filmu o treku gdzie panie grubo po 50'tce składały te rowery na Taiwanie

Oczywiście nic nie ujmując Paniom,

Ot takie czasy, jak nie składane to masa podzespołów pochodzi z tamtego rejonu

Mnie bardziej uderza masówka, i po filmie trek stracił duszę mimo że nie mam go od ponad roku

To samo tyczy się seryjnie składanych rowerów, czy kół - tu tak widocznych - co tensometru koła nie widziały

 

Ja moją Bułę składałem od podstaw, z oryginalnego zestawu pozostała rama stery amortyzator i suport, resztę sprzedałem na pniu z zerowym przebiegiem

Pozostałe podzespoły były dobierane aby wpasowały się w całość, żeby się nie powstydzić jak po bułki pojadę ;-)

 

Przy okazji koła odebrałem od Velotech przeplecione na nowe piasty i nie mogę im nic zarzucić

 

A co do jakości, zobaczymy z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie

 

w tym roku przymierzam sie do odkopania zajawki z jazdy rowerowej po jakichs 8l. Widzac co rynek ma do zaoferowania pod katem wizualnym (bo w kwestii tech detali nie moge sie wypowiedziec) spodobaly mi sie dwa modele cube'a:

 

- ltd SL 29er

- ltd pro 29er

 

Czy SL faktycznie jest wart doplaty ?

 

Rower ma sluzyc 2-3 wypadom w tygodniu max 20km/dzien

 

Moj wzrost : 187 cm i waga 90kg

 

Dzieki wielkie za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w moim wątku. Myślę, że ok. 1000zł różnicy w cenie nie uzasadnia lepszego wyposażenia (amor fox i hamulce - a te shimano są łatwe w samodzielnej obsłudze). Niższy model jest wystarczająco dobry i zapewne przerasta przeciętnego rowerzystę. Warto kupić pierwszy rower i za dodatkowy tysiąc wybrać się na wycieczkę rowerową np. dookoła wyspy Borholm. Bezcenne wspomnienia do końca życia. Ps. Popatrz na najniższy model z rodziny LTD 29 - zostanie na dwie podobne wycieczki. Różnica w prowadzeniu będzie niezauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiają się już pierwsze obniżki cen na CUBE. Na razie 10-12% . Kryzys idzie szeroką ławą. Myślę, że ceny będą jeszcze niższe na wszystkie marki rowerów. Nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech. Zacieramy ręce. Dla branży rowerowej o będzie trudny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy ... zarówno w tym jak i poprzednim roku bez wiekszych problemów można było wynegocjować zniżki rzędu 15-17% ... gorzej było z dostępnością najbardziej atrakcyjnych modeli ;-) Jeśli w tym roku wyprodukowali więcej to może faktycznie ceny spadną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cieszy mnie to, że skończyło się głoszenie bajek na forum o krótkich ramach CUBE w modelach 29er. Była to zwyczajnie nieprawda. Każdy kto popatrzył w tabelki lub pojeżdził na nich to wie. I to co piszę nie jest pustosłowiem. Dużo bliżej modelowi LTD 29 do sportu niż np. Specowi CARVE , Barakudzie i wielu innym. A cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w końcu nadszedł ten dzień i otrzymałem paczkę z Cube LTD 29 w rozmiarze 21( czyli 20,1 cala). Co prawda ostatecznie zdecydowałem się na inny kolor niż zielony. Za długo trwało oczekiwanie na zielonkę. Nie wytrzymałem. I wyszedł z tego rower w kolorze czarnym w konfiguracji RACE. Po pierwszych kilometrach jestem z niego bardziej niż zadowolony. Całkowicie spełnił pokładane nadzieje. Z nawiązką. Już teraz mogę powiedzieć, że jest niesamowicie zwrony i stabilny. Wcześniej jeżdziłem na crossie GIANT z efektywną długością górnej rury 605 mm. Obecny Cube ma 620 mm. A i tak jest zwrotniejszy i stabilniejszy. Magury działają jak żylety. REBA 2013 przerosła moje oczekiwania. Szybko się ją ustawia. Nic więcej nie potrzeba. Prosta i niezawodna blokada skoku z manetki na kierownicy. Zaskoczony jestem b.małymi oporami toczenia opon. Doczytałem się, że bieżnik w nich pochodzi z ubiegłorocznych RR. I się wyjaśniło. Przełożenia chodzą jak błyskawice. Przewaga SLX. Obawiałem się, że będzie na 42 zębach brakować prędkości . Nic z tego. I to na 3 od dołu koronce w kasecie. To tyle pierwszych wrażeń. Zmieniłem tylko kierownicę na 660mm. Reszta na mój użytek nie wymaga żadnych modyfikacji. Poza pedałami. Siedzenie wyglądające na deskowate też fajnie pracuje i sprawdza się. Rower polecam.

Ps. W końcu roku wpadła mi w ręce nowa rama CUBE 29 LTD w rozmiarze 21 cali (2012) z polską gwarancją na podstawie paragonu. Miałem fuksa. Rama niemal nie do dostania. Jednorazowo pojawiła się w sklepie. Nigdy nie była zamontowana w rowerze. Nadal w folii bąbelkowej. Wyciągana z kartonu do oglądania. Ostatecznie nie zdecydowałem się na złożenie roweru. Obawiałem się trudności. Ta rama jest taka sama jak ta w rowerze, który kupiłem tylko w innej kolorystce. Wygląda w rzeczywistości lepiej niż na filmiku - a już tu wygląda doskonale. Więc jest mi zbędna. I jest na sprzedaż za 1,3 k - OKAZJA : nowa z papierami i gwarancją ( nie na nazwisko - tylko paragon) w Polsce. Jest na filmiku z YOU TUBE . Zamieściłem go w tym wątku w dniu 19 listopada. Zainteresowani niech poszukają. Zdjęcia prześlę zainteresowanym. Proszę o kontakt.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBALANIE MITÓW

Po tym jak okazało się, że nieprawdziwe są informacje głoszone przez niektóre osoby na tym forum o tym, że Cuby 29 są krótkie. Rozprawię się z następnym głoszonym MITEM dotyczącym tych rowerów. Chodzi o wysoki przekrok. Po zakupie Cube 29 LTD w rozmiarze 21 cali (w rzeczywistości 20,1 cala) pomierzyłem go. Okazuje się, że na stronie oficjalnej CUBE jest błąd. Podają zawyżoną o 20 mm wartość rury podsiodłowej ( licząc od środka saportu do środka górnej rury w miejscu odejścia od podsiodłówki (tzw. wymiar A’). Podawany w w/w wynik na stronie CUBE tabelkach to 465mm (http://www.cube.eu/h...ntry/ltd-sl-29/ ). W rzeczywistości wartość ta wynosi 445mm – moje pomiary posiadanego roweru. Co daje świetny wynik. Tu jest podana prawidłowa wartość (http://www.bike-disc...k-anodized.html ). W wychwalanych Radonach 29 w rozmiarze 20 cali wartość ta wynosi 440mm (http://www.bike-disc...e-29er-6-0.html ). Biorąc pod uwagę wysokość niskiej główki dla Cuba 110mm i Radona 105mm, cała górna rura znajduje się o 5mm wyżej niż Radonie - każdym miejscu. Takie też jest położenie przekroju. Ale Radon ma ramą teoretycznie o cal mniejszą (ok. 25mm) – więc Cube wypada tu lepiej.

 

Proszę więcej nie opowiadać BAJEK o tym, że Cuby mają ramy : wysokie, krótkie i z wysokim przekrokiem. Doskonałe ramy RADONA są zwyczajnie delikatniejsze od ram Cube. Pewnie są trochę lżejsze. Ale za to mniej wytrzymałe. Mniejsze przekroje rurek podsiodłowych. Obie firmy mają doskonale uzupełniającą się ofertę.

 

Ps. Opisałem powyżej relację w rozmiarze CUBE 21 cali i RADON 20 cali. Ale dokładnie przejrzałem tabelki geometrii obu rowerów. Porównując pozostałe rozmiary odpowiednich par rowerów obu marek widzę, że ta zależność jest taka sama.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, ale wy macie problemy...jeżeli wam odpowiada wasz rower to na tym powinno się zakończyć dyskusję...a to że ktoś inny pisze bajki to co z tego...gorzej wam się będzie jeździło...media, rząd też non stop bajkj opowiadają...czy coś to zmienia?

Edytowane przez Toto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chyba nie chodzi, bo ja tu widzę ewidentne zniesmaczenie tym, że ktoś pisze źle o marce Cube, a i jest już wyjechanie na Radona i porównywanie tych dwóch marek...teraz bym musiał powiedzieć o Cube jaka to jest zła firma, że klientowi nie jest w stanie przekazać prawidłowej geometrii...ale to jest zbędna dyskusja...kto chce kupić rower to zaczerpnie fachowej wiedzy, a nie takiej w stylu "kup Cube bo ja go mam, i to nie jest rower po bułki jak to inni piszą"...ze swojej strony nie mam więcej do powiedzenia, bo jak większość postów jest to nie na temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną opinię rok temu jak kupowałem LTD Pro29 21". Rura górna jest stosunkowo nisko osadzona na podsiodłówce co czyni, że długość rury podsiodłowej w dużej mierze składa się na komin (dłuższy niż u konkurencji). Już nie pamiętam dokładnie, ale chyba wg moich pomiarów przekrok 21" Cube był na takiej samej wysokości co w 20" Scott przy identycznej długości rury górnej. Oczywiście było kilka innych różnic w geo.

 

Także według mnie 21" Cube jest podobne do 20" Scott.

 

Proszę więcej nie opowiadać BAJEK o tym, że

 

Skończmy tą wojnę polsko-polską :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam się z prośbą, doradzie mi w kwest wyboru. Rower bedzie używany do jazdy codziennej po asfalcie plus jakieś drogi polne, czasami chciał bym wyskoczyć w las itp. Biorę pod uwagę dwa rowery:

Attention 29

LTD 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały topic i mam jedno ważne spostrzeżenie. Rower jest do bani jak górna rura jest krótka co zaprzecza wszystkim opiniom w doborze roweru.

Panowie opanujcie się a raczej zdecydujcie co jest dobre. W przyklejonym temacie niestety stoi inaczej.

A mi sie śmiga dobrze na rowerze z krótka górna rurą i pisanie że z górki źle a pod górkę jeszcze gorzej wkurza mnie.

Każdy powinien dobrać ramę pod siebie i tyle. Nieważne jaka marka. Milion doradców niwiele czyni.

Pozdrawiam wszystkich fanów rowerów z górnymi rurami o długości 2 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam się z prośbą, doradzie mi w kwest wyboru. Rower bedzie używany do jazdy codziennej po asfalcie plus jakieś drogi polne, czasami chciał bym wyskoczyć w las itp. Biorę pod uwagę dwa rowery: Attention 29 LTD 29

 

Te rowery różnią się osprzętem. LTD jest droższy przez lepszy osprzęt ale sądzę, że Attention wystarczy do takiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...