Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Ta tylko że ten Convoy (mini) kupiony u chińczyka nie doszedł, zamawiałem go na początku grudnia czekałem ponad 3 miesiące i nic.

Stąd na kierownicę trafiło to co wyżej :) i niech tak zostanie, teraz jestem na etapie szukania ogniw do tego maleństwa.

A jest to dokładnie ten model : 

 

 

Latarka akumulatorowa Olight S1R Baton XM-L2 NEW

https://www.militaria.pl/olight/latarka_akumulatorowa_olight_s1r_baton_xm-l2_new_p79249.xml?cat=901

 

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O montażu najprostszego uchwytu na kierownicę 31.8 mm

 

Wiele osób wybrawszy swoją latarkę dopytuje jaki uchwyt do niej dokupić. Na rynku jest kilka rozwiązań konstrukcyjnych, jak to bywa w życiu wszystko ma swoje plusy i minusy. Chciałbym przedstawić swój sposób montażu który dzisiaj zmajstrowałem i z którym prawdopodobnie już zostanę na stałe.

Z góry oświadczam, że wyrażone tu opinie są moimi osobistymi i każdy z Was może mieć inny patent na mocowanie. Wszakże nie przetestowałem wszystkich rozwiązań, a skupiłem się moim zdaniem dla mnie najlepszym.

 

h4oXExP.jpg

 

Zapewne każdy zna ten typ, tani, wszędzie dostępny, najprostsza budowa. Cechy te będą gwarantować niezawodność i minimalizm w porównaniu do co niektórych modeli.

Problem pojawia się gdy chcemy zamontować to ustrojstwo na kierownicy 31.8 mm. Chcąc umieścić go przy mostku, uchwyt wydaje się zwyczajnie za mały i nie daje się w żaden sposób przykręcić, odsunięcie w stronę chwytów ku mniejszej średnicy kierownicy załatwia nam sprawę niestety z pewnym "ale". Przy kierownicach giętych latarka nie będzie nam świeciła idealnie na wprost tylko delikatnie na zewnątrz (w prawą lub lewą stronę) w zależności po której stronie zamontujemy uchwyt. 

Posiadając chwilkę czasu postanowiłem zmierzyć się z tematem, by temat mocowania w tym sezonie mieć  definitywnie rozwiązany, poniżej króciutkie "co i jak"

 

Bi2EUSM.jpg

 

Cała sztuczka polega na kupieniu dłuższych śrub w cenie groszowej, a następnie wygięciu za pomocą imadła i młotka.

Ważna rzecz, to żebyśmy kupili śrubę o niskiej klasie twardości. Te o wysokiej (kolor czarny) nie poddadzą się wygięciu i pękną. Na końcu można założyć koszulkę termokurczliwą.   

 

 

LyutzDh.jpg

 

66gmLis.jpg

 

K48OpCJ.jpg

 

hb7JN3C.jpg

 

EboBVRA.jpg

 

Jak widać przedłużenie śrub powoduje, że uchwyt można skręcić. Wszystko jest niesamowicie stabilne i nie ma mowy żeby coś nam się przesunęło. 

 

Przy okazji nagrałem 2 filmiki o trzymaniu latarki przez uchwyt. Temat był już poruszany, ale żeby lepiej zobrazować.

Wykonane pomiary (mniej więcej :D)

 

Latarka - 24 mm

Uchwyt z allegro - 22,4 mm (cena 2-3 zł)

Uchwyt - 21 mm i 21,9 mm od @Greg (forum.swiatelka.pl), czyli @cafel (allegro.pl) (cena 12 zł)

 

Jak widać średnice się różnią co powoduje, że zmieniając tryb musimy przytrzymać latarkę, również mając  ja mocno pochylona w dół (jak u mnie) podczas jazdy w terenie latarka wysuwała się (nie wypadała ale mimo wszystko zmieniała swoją pozycje)

 

Nie chce się wdawać w dyskusje czy  rozwiązanie tych 2 problemów jest warte  wydania 12 zł na uchwyt, ale sygnalizuję że coś takie występuje. Prawdopodobnie na aliexpress itp. sklepach można by kupić ciaśniejsze wersje, ale ja nie mam pojęcia kto takie sprzedaje.

 

Filmiki:

 

https://drive.google.com/file/d/0B9z5BsEQm1WiUndIeExPWkIzX0k/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B9z5BsEQm1WibFdYODY3TFczcWM/view?usp=sharing

 

Edytowane przez lucass3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na militaria i allegro takie są w ofercie. 650mAh to standard, poszukaj 800 mAh

 

To chyba do mnie, to i odpisuję :)

Tak widziałem takie akumulatorki tam gdzie piszesz, czyli Alle-Drogo w Militaria.pl Kolba w Będzinie ma Fenix-y o tej pojemności, a o większej nie spotkałem, i dzięki za podpowiedz, postaram się czegoś poszukać, tylko chciałbym jakieś markowe, i tutaj pytanie ? czy te o pojemności np. 800 mAh to nie będą jakieś 'podroby" jakich marek szukać poza wymienionymi. wiem wiem to temat na forum o światełkach, ale i tutaj w tym temacie przewija się sporo osób będących i na tym i tamtym forum, i może ktoś coś podpowie.

 

Na tą chwile mam taki zamiennik :)

6r1v7b.jpg

 

Ten Olight ma zaj...fajny sposób ładowania tego akumulatorka.

9fqs8g.jpg

 

Magnes, kabel, wtyczka usb i to wszystko, przy dobrym pomyślunku nawet z roweru nie trzeba by tego ściągać.

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenixy są max 700mAh. Co do RCR123 to lokalnie nie widziałem więcej jak 650-700, powyżej tej pojemności myślę że to cuda pokroju 18650 Ultrafire 8000mAh.

Ale jak ktoś ma dobre źródło to i ja poproszę o link. Pomijam tutaj wynalazaki EDI-T czy UltraFire. Ciekawi mnie ten Powerizer, ale nie pokładam w nich nadziei. 

 

@lucass3, dobry patent  :thumbsup:

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem sobie rowerek MTB i chciałbym kupić jakieś oświetlenie na przód i tył, poczytałem wyrywkowo co tu oferują,normalnie oczy mi na wierzch wyszły 600 zł za lampkę, szacun, to musi być pasja :) wracając do mojej prośby jestem totalnym amatorem, chciałbym wydać jak najmniej i uzyskać najlepszy efekt, mało jeżdzę, choć może obecną zmianą roweru się to zmieni. Chciałbym się zmieścić w 100 zł da radę coś ogarnąć ??? :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do znudzenia wałkowany o s2 i kolimatorze. Poczytaj ostatnie strony, wszystko a nawet więcej tam jest :)

Jak nie chcesz latarki to lampki też się przewijały. Nie sądzę abyś otrzymał jakiś nowy pomysł od kogoś.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem sobie rowerek MTB i chciałbym kupić jakieś oświetlenie na przód i tył, poczytałem wyrywkowo co tu oferują,normalnie oczy mi na wierzch wyszły 600 zł za lampkę, szacun, to musi być pasja :) wracając do mojej prośby jestem totalnym amatorem, chciałbym wydać jak najmniej i uzyskać najlepszy efekt, mało jeżdzę, choć może obecną zmianą roweru się to zmieni. Chciałbym się zmieścić w 100 zł da radę coś ogarnąć ??? :) pozdrawiam

A do czego to oświetlenie? Miasto, szosa, MTB? Jazda w ciemnościach, czy raczej jako pozycyjne na oświetlonych drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@honczarr nic nie napisałeś do jakiej aktywności chcesz używać oświetlenia. Pobieżne czytanie nic Tobie nie da, jedyne co wyłapałeś to lampką za 600zl. Jeżeli chodzi o kwotę to 100zł do miasta powinno wystarczyć, poza miasto na szosę raczej będzie mało, góry, lasy i inne bezdroża zdecydowanie będzie za mało. Więc poczytaj ten temat, zastanów się do czego chcesz używać "roweru" i wtedy zacznij szukać odpowiedniego oświetlenia.

Edytowane przez byh81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem koledzy, że trochę z partyzanta post napisałem bez szczegółów. Powiem tak, różnie to będzie, nie skupiam się póki co konkretnie na jakichś trasach szosa/teren, więc chciałbym coś uniwersalnego. Trafiła mi się okazja i kupiłem sobie ten rowerek, zupełnie nie planowany zakup, a wczoraj wyjechałem na wieczór na chwilę bez oświetlenia na bocznych pojeździć, to dramat jest, dlatego zdecydowałem zrobić rozeznanie w doświadczonym gronie rowerzystów i chciałbym te 100-150 zł dobrze wydać, na sprawdzony sprzęt. Nie chciałem czytać całej lektury, czy nawet drugiej części, bo nie jestem zapalonym rowerzystą i myślałem, że coś ciekawego dla amatora na start zapoda ktoś za nie duże pieniądze :)

Edytowane przez honczarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wystarczy Ci zaznaczenie swojej pozycji i lekkie doświetlanie drogi przy spokojnej jeździe, możesz pomyśleć o jakimś rowerowym zestawie - mniej kombinowania i oślepiania innych.

 

Jeśli faktycznie chcesz oświetlać drogę w miejscach bez latarni, to wtedy przy takim budżecie tylko latarka, tzn. wspomniany Convoy S2+ z chińskiego sklepu + coś taniego na tył.

 

Odnośnie Convoya możesz poczytać u mnie na blogu, ale tak jak pisałem - jest z tym dużo więcej kombinowania, niż z pójściem do pobliskiego sklepu rowerowego i kupieniem jakiegoś podstawowego zestawu. Ale warto, jeśli faktycznie chcesz jeździć po ciemku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przeczytałem i chyba przekonałeś mnie do tego Convoya s2+ :) koszt nie jest duży, a widzę, że efekt fajny. cały komplet wraz z całym osprzętem niezbędnym niecałe 150 zł, ale efekt będzie dobry,tylko jak trafić na tą trwalszą i lepszą diodę xm-l2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak trafić na tą trwalszą i lepszą diodę xm-l2?

 

Jak zamawiasz z Chin, to możesz po prostu skorzystać z linka afiliacyjnego w artykule - prowadzi dokładnie do tego modelu, co trzeba ;)

Jak chcesz z innego źródła, to sprzedawcy zawsze podają, jaka jest dioda i sterownik. A jak nie podają, to lepiej ich omijać szerokim łukiem ;)

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, zamówię. A pytanie z innej beczki, wiem, że to nie ten temat, ale tak na szybko Ridley mtb 29 koła to dobry rower? taki właśnie kupiłem

to tak jakbyś napisał: kupiłem osobowego Forda/VW/itp.

Za mało informacji.

Jak sam zauważyłeś to nie w tym wątku.

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...