Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni kupiłem sobie CONVOY S2+ po tuningu :) 
 
Miałem dylemat co kupić, ale ostatecznie padło na tą latarkę. Bardzo dobra! Z kolimatorem, z dwoma wysokoprądowymi akumulatorkami Sanyo, inteligentną ładowarką Nitecore D2 i mocnym uchwytem na kierownicę, nie jakoś tam gumką.

Latarka jest po modach -  ma trzy tryby główne, z czego każdy różne pod-tryby ; wzmocnioną diodę, zabezpieczenie przed przegraniem, wskaźnik napięcia itp. Rewelacja! Naprawdę polecam.

Za jakiś czas kupię sobie jeszcze jedną stuningowaną na ultra długie, co by i do wiatrówki pasowała z włącznikiem na kabelku. Do roweru też będzie pasować jak ulał. Na drugim uchwyci, rzecz jasna, i tylko cyk-pyk włączam/wyłączam długie.

 Głównie jeżdżę po lesie i niekiedy ultra-długie się przydają.

Nie to że się chwalę latareczką, po prostu pomagam wybrać nierozeznanym w temacie, tak jak mi pomogli w innej kwestii ludzie na tym forum. Dzięki :) 


No chyba, że coś innego zaproponujecie na ULTRA-DŁUGIE, tylko, żeby była opcja z włącznikiem na kabelku, nie inaczej. Może ten drugi CONVOY – C8 i diodę podrasować?

Pozdro dla Wszystkich świrów rowerowych! :) 

Niech stanie się JASNOŚĆ ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dziubek napisał:

Tak z ciekawości, czy Twój Convoy s2+ też jest na włączniku z kabelkiem ?

Właśnie nie. Długie, jak sobie założę muszę mieć z kabelkiem. Wówczas nie odrywając dłoni od kierownicy można sterować światłem - lewym kciukiem. O ile podstawowe oświetlenie ( nazwijmy je "krótkie" ) może być ze standardowym przyciskiem - ustawiam na 60 % i lecę, to długie obowiązkowo musi być sterowane na kabelku by szybko zmienić i odpalać tylko w razie konieczności, bo wiadomo - takie długi szybko żrą akumulator i się grzeją, no i można kogoś mocno przez przypadek oślepić. Walniesz kierowcy po oczach, a to dajmy na to będzie dziadziuś, albo baba histeryczka i wpadnie na Ciebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dziubek napisał:

To taka super hiper ultra latarka, i nie masz włącznika, no bez jaj ;)

Swoją drogą, w Twoim wpisie jest więcej marketingowego bełkotu niż chyba to warte. Robisz komuś krypto reklamę ? Tylko szczerze . Bo niektóre z Twoich pojęć są z kosmosu.

Komu miałbym niby robić reklamę? No co Ty? Z latarki jestem zadowolony bardzo, no tą ją polecam dalej. Czego piszesz, że nie ma włącznika? Przecież ma włącznik, tylko nie na kablu i żadem problem go dokupić, ale nie wiem czy warto, bo i tak za jakiś czas zamówię drugą do długich i może wówczas sobie dokupię i zapłacę za jedną przesyłkę. 
Widać kolega jakiś przewrażliwiony i już wywęszył spisek lobby latarkowego :) I to co piszę to nie żaden bełkot, tylko latarka jest po modach, jest stuningowana. Ma odpowiednie, rowerower oprogramowanie i wzmocnioną diodę. Jak mam pisać? Więcej luzy, tylko nie w przednim kole :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, ale luzy skasowałem już jakiś czas temu. W gwoli ścisłości były na tyłach ;)

Przewrażliwiony, a i owszem, ale na pisanie głupot - tak dokładnie mówiąc. Nie ma czegoś takiego jak :

  • odpowiednie, rowerowe oprogramowanie ; każde jest inne, nie ma "dedykowanego", to tylko wymysł moderów. Dość popularny jest tryb beacon lub biking (różnie ludziki mawiają na to) dla sterowników. Ot jedyne co jest "typowo rowerowe". 
  • wzmocniona dioda ; Cree nie ma taki diod w ofercie
  • ultra długie światła ; Może ktoś mi dać przelicznik z mega, hiper, ultra itp. na metry ? :)
  • inteligentna ładowarka Nitecore D2 ; większość ładowarek jest "inteligentna". Wykrywają polaryzację, ładują do odpowiedniego napięcia ogniwo a później podtrzymują by za bardzo się nie rozładowało

Ludzie później się naczytają takich cudów i efekty są takie a nie inne. Jeżeli chodzi o mnie to wiele z funkcji wymienionych przez Ciebie jest zbędne, ale to rzecz gustu i nie będę tutaj się rozpisywać. Co najbardziej mnie boli, napisałem.

Co od włącznika, miałem na myśli na kabelku, bez niego ogółem było by ciężko.

Ogółem fajnie że jesteś zadowolony z zakupu, też się cieszę, ale wypisywanie parametrów sprzętu z kosmosu nikomu nie pomoże w wyborze.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziubek,
Łoj, troszkę się czepiasz kolego. Szczyptę slangu użyłem i pozytywnych emocji i już forumowy szeryf od nomenklatury próbuje wylać kubeł zimnej wody. Ale spoko. Luzik ;)  
To co? Convoy C8 dobry będzie na długie? Porządne, czyli ultra. Ile metrów? A ile tylko wlezie, na maksa, bo las ciemny. Czy może coś innego zaproponujesz? Wolałbym Convoy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, henio1 napisał:

Szczyptę slangu użyłem i pozytywnych emocji

Gdyby trochę sensu było,a nie tych emocji,nie byłoby też do czego się przyczepić,a tak Dziubek niestety ma rację.

Co do C8,kwestia gustu bo dla jednych bardzo dobre jako długie,dla innych ciut za wąskie.

Przy szerokim S2+ pod koła,C8 powinien się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąskie mogą być, bo i do wiatrówki dobre. Ważne by dawało dobrze do przodu. S2 + mi dobrze rozświetla boki i tak dobrze daje w przód, ale mi mało. Dostałem lumenoholizmu :) 
A ten C8 da się jakoś podkręcić by jeszcze mocniej dawał. Jakie mody proponujecie? Jak coś źle napisałem, to poprawiać śmiało i uczyć mnie. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, henio1 napisał:

Łoj, troszkę się czepiasz kolego. Szczyptę slangu użyłem i pozytywnych emocji i już forumowy szeryf od nomenklatury próbuje wylać kubeł zimnej wody.

Troszkę ? Przedobrzyłeś, i to mocno. Reklamujesz rzeczy które nie istnieją. Gdyby nie to, "szeryf" by pewnie to przemilczał. 

3 godziny temu, henio1 napisał:

A ten C8 da się jakoś podkręcić by jeszcze mocniej dawał. Jakie mody proponujecie? 

Jak chcesz daleko to celuj w c8 z diodą XPL-HI, barwa to rzecz gustu. Można jeszcze z XHP w c8 celować, po skalpie dodatkowego kopa dostanie, ale skoro chcesz grubo to walnij sobie Convoy L6, będziesz się rozdrabniał niepotrzebnie ;)

 

EDIT :

Na temat choroby "lumenoholizmu" proponuję zacząć zwalniać. Nie tędy droga, ale to moje zdanie tylko.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wyszło małe zamieszanie. Ja testowałem Xanes SFL-01 i wygląda na to, że w nim czujnik ruchu "działa" w trybach adaptacyjnym i w trybie 50% (czytaj: wyłącza lampkę gdy nie ma ruchu, albo gdy wydaje mu się że nie ma ruchu). W trybie 100% czujnik ruchu nie działa - tzn. lampka świeci nawet gdy nie ma ruchu.

Natomiast @kemor90 testował Xanes SFL-02, które działa trochę inaczej - jak rozumiem, tam w trybie 100% ORAZ w trybie adaptacyjnym czujnik ruchu nie działa (nie wyłącza gdy nie wykryje ruchu). "Działa" tylko w trybie 50%.

Wygląda na to, że SFL-02 jest lepszy pod tym względem. Pytanie tylko, czy odcięcie ma równie dobre jak SFL-01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąteczne przepraszam, małe zamieszanie zrobiłem, przyznaję się do błędu. Testowałem SFL-01, jednak z czujnikami u mnie jest deko inaczej jak w teście tylko dopiero później odkryłem, a nie było kiedy napisać. W sumie miało być tak jak zrozumiałeś, przynajmniej i ja tak myślałem.

- tryb 50%, tylko czujnik ruchu, na asfalcie się wyłącza (bez zmian),

- tryb 100% bez czujnika,

- tryb 100% adaptacyjny czy auto, z czujnikiem światła i czujnikiem ruchu jednak tu ani razu mi się na asfalcie nie wyłączył i to wprowadziło mnie w błąd.

- oczywiście jeszcze migacze i czerwone.

Wychodzi na to, że w 50 % czujnik ruchu działa niedoskonale, a w 100% razem z czujnikiem światła już jest ok.

 

Edytowane przez kemor90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Wygląda na to, że SFL-02 jest lepszy pod tym względem. Pytanie tylko, czy odcięcie ma równie dobre jak SFL-01.

Jak coś, ja mam obie. Mam też foty w terenie, które czekają na publikację na mojej stronie, więc jak coś potrzeba to walcie. Na chwilę obecną mam zdjęcia "ogólnie" jak świecą. Bez wnikliwych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kemor90 dzięki za wyjaśnienie, a testowałeś ten tryb z czujnikiem światła na jakimś bardzo gładkim asfalcie? Tak, żeby jechać przez kilkanaście minut bez wstrząsów itp.

@Dziubek chętnie bym zobaczył porównanie odcięcia sfl 01 i 02. I informacje jak i w jakich trybach działa czujnik ruchu w 02

 

Ja póki co rozmawiam z suportem banggood. Na razie doszło do tego, że twierdzą, że w trybie 100% czujnik ruchu też powinien działać. Wiec nie wiem czy się w ogóle znają czy piszą byle mnie zbyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrKaaaaaaaaaaa asfalt w miarę gładki bez żadnych dziur czy większych nierówności. Ogólnie jazda porównywalna do tej gdzie jak mi zgasła przy 50%. Myślę, że dziś wieczorem się wybiorę to przetestuję tą drugą sztukę tej lampki. Wygląda, że trafiłem ja jakąś inną, może poprawioną serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem. Teścik skromny bo aby z 15 km ale za to w pełni pozytywny :) Zobaczymy jak w przyszłości będzie.

Xanes SFL-01 nr 2, pierwsze podejście:

50% czujnik ruchu, jest dobrze, ok. 12 min. jazdy i się nie wyłączył

100% adaptacyjny- ok.15 min. jazdy i działa poprawnie.

Reszta, czyli +/- 20 min. na trybie 100% bez czujników bo mnie to niebieskie światełko lekko rozprasza...

Podsumowując: o ile z lampką nr 1 był problem na asfalcie z czujnikiem ruchu na 50 %, to już z nr 2 problem, jak na razie, nie wystąpił. Oświetlenie pobocza, na co narzekałem, po innym umocowaniu na kierownicy jest już akceptowalna.

Jeśli by była powtarzalność w produkcji i jakości tych światełek to naprawdę sprzęt godny polecenie dla kogoś szukającego budżetowego oświetlenia z odcięciem. Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to odcień i jakość światła. Chociaż cena to rekompensuje.

Poniżej kilka fotek. Latarka ustawiona z odcięciem na 12-13m, oświetla idealnie na szerokość pasa ruchu. Jakość tel więc nie do końca oddaje rzeczywistość tj. takich półcieni ale da się już trochę podpatrzeć. Jedno zdj drogowe dla porównania razem z Astrolux-em s1.

1.jpg2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez kemor90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to samo co blf. High był, czyli najwyższy po za tubro, a ile będzie lm czy % już nie pamiętam. W rzeczywistości wyglądało jaśniej niż na zdjęciu, chociaż doszła otwarta przestrzeń i światła też jakby "uciekło".

Mogłem jakieś punkty orientacyjne połapać na odległość ale to dopiero później się myśli.

Edytowane przez kemor90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie spoko, przypomnialem sobie swoja fote robione telefonem i podobnie slabo to wygladalo. W rzeczywistosci na turbo bylo sporo dalej niz na zdjeciu a tu widac sporo krzakow na dolnym i kilka/ nascie metrow trawy pobocza na gornym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

@Dziubek chętnie bym zobaczył porównanie odcięcia sfl 01 i 02. I informacje jak i w jakich trybach działa czujnik ruchu w 02

 

Z solidnymi zdjęciami realny termin to po nowym roku, aby łeb w łeb je przedstawić. Niżej masz fotki z terenu.

100% kolejno XANES 02 i 01

wlhukpx.jpg

 

ra2WHMG.jpg

Ustawienia aparatu są identyczne dla obu zdjęć.

Telefonem nie złapiecie tego dokładnie bo w standardowych oprogramowaniach nie ma wielu opcji, m.in. czas naświetlania.

Edytowane przez Dziubek
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcia ogólne, bardziej dla porównania jak świecą. Nie są skierowane idealnie prosto, ani nic z tych rzeczy. Jedno jest nie ostre, ale z tym już się nic nie zrobi.

Manule mogą sobie być, a masz opcję czasu naświetlania, balansu bieli i inne bajery ? Bo jak tak to fajnie, chociaż ja osobiście uważam że zdjęcia lustrzanką, jaka by nie była, są nieporównywalnie lepsze niż telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2017 o 23:46, Dziubek napisał:

Jak chcesz daleko to celuj w c8 z diodą XPL-HI, barwa to rzecz gustu. Można jeszcze z XHP w c8 celować, po skalpie dodatkowego kopa dostanie, ale skoro chcesz grubo to walnij sobie Convoy L6, będziesz się rozdrabniał niepotrzebnie ;)

Dzięki za podpowiedź :)
No, czyli istnieje tuning diod i ich wzmocnienie, czyli SKALPOWANIE to się nazywa w prawidłowej nomenklaturze :) 
Czyli która będzie Twoim zdaniem lepsza C8 z diodą XPL-HI czy XHP po skalpie? 
A ten Convoy L6 ma włącznik na kabelku jako dodatkową opcję, można go dołączyć? Powiedz szczerze, wartą dorzuci ten grosz i kupić L6, czy to strata kasy? Ciężka jest? Będzie się trzymać kierownicy?

Edytowane przez henio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dziubek napisał:

Manule mogą sobie być, a masz opcję czasu naświetlania, balansu bieli i inne bajery ? Bo jak tak to fajnie, chociaż ja osobiście uważam że zdjęcia lustrzanką, jaka by nie była, są nieporównywalnie lepsze niż telefonem.

Mam - chociaż niestety czas maksymalnie 1/3 s :(

Dopisek: ok balans bieli też ograniczony 

screen.png

Moto g5 plus

Dopisek 2: staram się wymysleć jakiś dobry sposób na przymocowanie lampki do czegoś mobilnego,  żebym mógł zrobić dobre zdjęcia jak świeci... Rower średnio pasuje bo na podnóżce krzywo stoi a opierając o coś nie mogę go np na środku drogi postawić 

Edytowane przez PiotrKaaaaaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...