Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Solarstorm x2 już do mnie jedzie. Poczytałem na światełkach o tej lampce i z tego co czytam fajnie się ją moduje. Zagadam do znajomego to mi wytoczy pigułę, materiał znajdę na złomie (alu lub miedź). Podobno można też użyć zaślepki do rury miedzianej. Czytałem też o kolimatorach do niej i takich tam, pobawimy się :)

 

Poza tym zamówiłem już ogniwa ze światełek, czekam na odpowiedź od gościa w sprawie convoya s2+ więc będzie co testować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Czy ktoś może używa takiej lampki: http://www.force-components.pl/index.php?p3322,kod-45600-force-glow-lampka-sportowa-cree-led-1200-lumenow-aku

Chciałbym trochę pojeździć po okolicznych lasach i polach (prędkość w granicach 20-30 km/h). Nie mam żadnego doświadczenia w używaniu tego typu oświetlenia, dlatego chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych w tym względzie forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się troszkę tą lampką na rowerze. Zrobiłem daszek z aluminium, chociaż nie wiem jak ma to działać, nie odcina jakoś specjalnie światła... Ale przez to, że jest z alu, odbija światło na jezdnie, dobra sprawa

 

Świeci ładnie, mocno, ale kolimatory by się jednak przydały. Światło jest zbyt skupione. Dopiero w trybie 100% doświetla boki

 

Na ulicy jak jest ładny asfalcik, nawet niedoświetlony, można jechać spokojnie na najniższym trybie. W parku, całkowita ciemność - 100% i jasno jak w dzień. Kosmos jak dla mnie, nigdy czegoś takiego nie widzialem.

 

Jakieś 35min zabawy, rózne tryby, często zmieniałem. z 4.17V spadło na 4.05V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej było jeden wyraz napisać? No ale nie byłoby "efektu", rozumiem. Piszesz o ludziach, co to Ci tłumaczą cierpliwie "jak krowie na rowie", więc odwdzięcz się innym tym samym może? Napisałeś, że czekasz na solarstorm'a ale też i na "odpowiedź" w sprawie convoy'a, więc nie wiedząc co do Ciebie dotarło, grzecznie pytam co testujesz? A pytam bo sam się czaję na convoy'a i trochę mnie ta Twoja "recenzja" powyżej zmartwiła jeśli miałby to być convoy właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale aż nieprawdopodobne mi się wydaje, że taki mały spadek napięcia  wystąpił przy 30 min świecenia. Szczególnie, że znając charakterystykę rozładowania ogniw litowo-jonowych  największy spadek napięcia ogniwa występuje w pierwszych sekundach pracy pod obciążeniem. Poza tym podejrzane wydaje mi się zastosowanie przez Chińczyków tak dobrych ogniw.

Rozwiązanie może być jeszcze jedno: ogniwa są tak beznadzieje, że pod dużym prądem napięcie bardzo siada, diody również nie najwyższych lotów pobierają wtedy mało prądu, mało wyczerpując baterie, a po zakończenie pracy, nieobciążone ogniwa odzyskują wysokie napięcie.

Kiciok, możesz rozebrać baterię i sprawdzić co tam siedzi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego wieczoru pisałem, że solara mam a na convoya czekam pt-pn ma być..

 

Usunąłem trochę tej niebieskiej folii, ale wychodzi na to, że są to jakieś różowe aku bez żadnych napisów... no chyba, że bezczelnie dali napisy do wewnątrz, ale nie widze nawet kawałka literki na nich.

 

Multimetr mam dobry, świeżo wymieniona bateria, raczej by nie kłamał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponawiam moje zapytanie z przed kilku stron, gdyż rozgorzała dyskusja na inny temat:

 

otóż mam załóżmy 70 zł i chcę kupić zestaw oświetlenia - przód + tył. Jeżdżę praktycznie tylko za dnia (Kands Maestro - przede wszystkim drogi utwardzone ), oświetlenia potrzebuję w momencie gdy wycieczka mi się przedłuży (nie chodzi o ciemną noc a raczej o pory wieczorne). Doszliśmy już do wniosku z forumowiczami iż nie potrzebuje Convoya i innych mega wynalazków bo po pierwsze jest za drogi a po drugie i tak tego nie wykorzystam.

 

Czy ktoś ma coś godnego polecenia w ww kwocie?

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponawiam moje zapytanie z przed kilku stron, gdyż rozgorzała dyskusja na inny temat:

 

otóż mam załóżmy 70 zł i chcę kupić zestaw oświetlenia - przód + tył. Jeżdżę praktycznie tylko za dnia (Kands Maestro - przede wszystkim drogi utwardzone ), oświetlenia potrzebuję w momencie gdy wycieczka mi się przedłuży (nie chodzi o ciemną noc a raczej o pory wieczorne). Doszliśmy już do wniosku z forumowiczami iż nie potrzebuje Convoya i innych mega wynalazków bo po pierwsze jest za drogi a po drugie i tak tego nie wykorzystam.

 

Czy ktoś ma coś godnego polecenia w ww kwocie?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Na tył może coś takiego jak MACTRONIC Bright Eye? A na przód Coś na wzór Walle'go w białej wersji (Ghost EYE) Miał ktoś do czynienia z nią jak się sprawdza jako lampka przednia? 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników! Jest to mój pierwszy post na tym forum

 

Szukałem jakiegoś dobrego oświetlenia, bo wczoraj wracając z wycieczki złapała mnie noc i stanowiłem poważne zagrożenie na drodze. Wystarczyło przejrzeć parę postów, żeby zorientować się jaka latarka cieszy się największą popularnością. Oczywiście Convoy :) A więc korzystając z rady jednego z e-kolegów zamówiłem ten produkt:  

 

https://www.fasttech.com/products/1826806

 

Mnóstwo tu pisaliście o przeróbkach i modyfikacjach żeby świeciło to jeszcze lepiej. A ja mam pytanie: czy naprawdę są one konieczne? Czy w wersji "z pudełka" ta latarka świeci za słabo/oślepia/cokolwiek innego? Innymi słowy: czy da się z nią jeździć nic nie modząc (nie mam pojęcia o elektryce)?

 

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez Wankej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiać nic nie trzeba, ta latarka bez żadnych zmian jest bardzo dobrze wykonana. Więc na rowerze tym bardziej powinno być wszystko ok. Lecz trzeba pamiętać by nie zostawiać przez dłuższy czas w bezruchu latarki włączonej w najwyższym trybie.

 

Ale co do oślepiania to zależy od trybu i jej ustawienia.

Przy najsłabszym trybie i pochyleniu w dół nie powinno nic oślepiać. Ale przy najmocniejszym trybie już może oślepiać.

Najprostszą rzeczą by to zmniejszyć jest zaklejenie górnej części reflektora taśmą lub lepszy, dorobienie daszku z np. blachy. Który dodatkowo odbija nieużyteczną część światła przed koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...