Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pacze i pacze... i jakoś mi się odechciewa zakupów zza granicy. Pamiętam jak torebkę sprowadzałem gdy nie było ich jeszcze na allegro - podziękuje.

 

http://allegro.pl/lampa-rowerowa-halogen-led-cree-xm-l-2xt6-aku-8921-i5530943637.html

 

lub

 

http://allegro.pl/lampa-rowerowa-halogen-led-cree-xm-l-t6-akumulator-i5249210421.html

 

Coś z tych wezmę, która lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat convoy bez poprawiania jest i tak bardzo dobry. Przeważnie znacznie lepszy niż inne w tej cenie.

A ta latarka jest tak często modowana/poprawiana bo jest ona bardzo dobrą bazą do modyfikacji.

Choć bez tego i tak jest wystarczająca, tym bardziej na rowerze gdzie chłodzenie jest znacznie lepsze.

A sama latarka i tak jest bardzo dobrze wykonana, zapewnia dobre chłodzenie diody (gdyż nie ma pod nią dziury), tak samo sterownik jest dobry i ogólnie cała latarka. Wystarczy popatrzeć chociażby na gwinty i jakość wykonania.

 

W przypadku sklepu fasttech nie trzeba się niczym martwić. Sam zamawiałem kilka razy i jedna przesyłka nie dotarła ale nie było żadnych problemów potem ze zwrotem pieniędzy, również przy jakimś uszkodzeniu podczas transportu nie robią problemu ze zwrotem.

 

A co do lampek to loteria, nie wiesz co trafisz, jedna będzie działała długo a z inną będą same problemy. Do tego wszystkie parametry wymyślone i trzeba je podzielić przynajmniej przez dwa. A po jakimś czasie ta pojemność będzie jeszcze mniejsza.

Jak dla mnie to kompletnie nie warto, tym bardziej że za tą samą kwotę można kupić coś znacznie lepszego.

A większe problemy niż z zamówieniem z Chin będą przy próbie napraw tej lampki czy wątpliwej gwarancji, które pewnie szybko będzie potrzebna.

Edytowane przez modelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez convoy S3 nie jest modowany i super dziala. Wymieniłem tylko kolimator na stripe i do miasta jest ok. Przesyłka szła, z tego co pamietam, 2 tygodnie. Jedyne to uchwyt mi sie ostatnio rozpadl. Mialem taki: http://www.banggood.com/360-degree-Bicycle-LED-Flashlight-Torch-Bracket-Mount-Clamp-Holder-Antiskid-p-74645.html. Mozecie cos polecic sensownego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się zmieścić w 100zl to wez convoya s2+ tylko w słabszej wersji tzn. 2,1 albo 1,4A ogniwa ze swiatełek po 5 zl i ładowarka z Banggood za 10zl.

Zestawik dużo lepszy od proponowanych od Ciebie.

Wracając do tematu czasu działania to w teorii latarka pobierająca 3A na ogniwie 3000mAh powinna działać 1h, jednak będzie działa trochę dłużej dlatego, ze napięcie na ogniwie spadnie i dioda zacznie pobierać co eaz mniejszy prąd.

Diody mają to do siebie że obciążone prądem np. 350mA dadzą np. 100lm, a 700mA czyli dwa razy wyższym np. tylko 150lm. Więc ich charakterystyka świecenia jest nie liniowa. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wystarczą te z rozbiórki baterii laptopów czyli np. stąd http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14169&start=0 i nie są one używane tylko nowe. A za tą cenę nic lepszego się nie dostanie, oczywiście warto popatrzeć też inne oferty na forum.
A za jakiś czas zobaczysz czy potrzebujesz czegoś więcej czy nie i wtedy można sobie dokupić coś pojemniejszego.
 
I również jak ml1 polecałbym wersję 2.1A, bo różnica między 2.8A nie jest aż tak widoczna a powinna być aż nadto wystarczająca. Tym bardziej jeżeli nie używało się czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wezmę te 2200mAh ze światełek, od razu kilka sztuk...

 

A co do mocy.... czy tam sterownika.. biorę, a raczej chcę wziąć od tego Pana http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=15920&postdays=0&postorder=asc&start=0 no i nie widze tam sterownika 2.1A :( zapytam czy ma coś takiego, a jak nie, to wezmę 2.8A. Nie chcę czekać 2tyg czy tam miesiaca na latarkę...

 

Edit: z resztą z tego co mi pisał Cervandes, to przy 2.8A powinna podziałaś 3h w trybie 30% i około godziny 100% na aku 2600mAh czyli na tym 2200 podziała niewiele krócej, mi to styknie i tak będę dwa aku woził ;)

Edytowane przez Kiciok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, chodzi o latarki nie modowane.

- dioda pracująca w wysokiej temperaturze zmniejsza swoją wydajność

- dioda pracująca jakiś czas w złych warunkach tzn. wysokiej temperaturze stopniowo zmniejsza swoją jasność

-biorąc dodatkowo pod uwagę kwadratowe prawo ściemniania różnica jest niemalże niezauważalne oraz IMO całkowicie nieopłacalna.

Pozwól

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ml1

Oczywiście dioda przy większym prądzie zasilania bardziej się grzeje, ale na rowerze nie ma to kompletnie żadnego znaczenia. Bo podczas jazdy chłodzenie jest bardzo dobre.

Po za tym czemu od razy takie twierdzenie że przy prądzie 2.1A będzie ok a przy 2.8A już nagle się przegrzeje, w obu przypadkach będzie podobnie tylko po różnym czasie działania.

A dodatkowo w przypadku convoy'a dioda jest dobrze chłodzona i latarka dobrze rozprowadza ciepło. Więc gdy nie zostawi się latarki włączonej w bezruchu nie powinno się stać kompletnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie i to bardzo duże. W większości chodzi o transport ciepła z diody na obudowę. Uwierz mi że różnica między zwykłym podłożem, a miedzianym z diaelektrykiem po zastosowaniu dobrej pasty termoprzewodzącej jest kolosalna.

Wiesz jak szybko dioda szybko się nagrzewa?

Modowałeś kiedyś latarkę? ;)

Convoy jest bardzo dobrze jak na chińską latarkę wykonany, co nie znaczy że nie trzeba niczego poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu przemyśleniach i w ogóle takie tam, kupiłem to:

 

http://allegro.pl/lampa-rowerowa-halogen-led-cree-xm-l-2xt6-aku-8920-i5501152824.html

 

Patrzyłem na youtube filmiki, opcje itd. do tego cena i wysyłka...

 

Niestety z Convoyem nie jest tak łatwo bo zawsze jest COŚ nie było opcji - zamawiam i już.

 

Co nie oznacza, że rezygnuje, bo Convoya sprawie sobie i tak, ale w przyszłym miesiącu :)

 

P.S Cervandes, nie bij :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to jeszcze xm-l2 było a to stare xm-l z podchwytliwie umieszczoną dwójką w tytule aukcji 2xT6...

 

Jak to mówią: koty chodzą własnymi drogami. Ja bym takiego chińczyka nie kupił, bo to ani nie ma 2000lm ani 7200mAh ani jakości, montażu... Z tego to się tylko obudowa nadaje pod kompletnego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję przedniego oświetelnia. Budżet to około 50 zł. Jeżdżę głównie po słabo oświetlonych drogach, drogach polnych oraz robię krótkie odcinki po utwardzonej dróżce leśnej. Aktualnie używam lampki pozycyjnej; troszkę oświetla drogę przed rowerem, ale jednak siła światła jest jest zbyt mała. Proszę o pomoc na co się zdecydować. Czy na jakąś tańszą latarkę czy zostać przy tradycyjnej lampce? Jeśli ktoś jest w stanie polecić jakieś konkretne modele to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić sensowną lampkę to musisz co najmniej podwoić budżet. W tej cenie wszystko będzie działało podobnie. Będzie dobrze sygnalizowało Twoją obecność na drodze, słabo ją oswietlała. Jakiś czas używałem SK 68 świeci tak sobie, chociaż jak za swoją cenę 10zl za granicą ok. 20w Polsce całkiem nieźle. Ale nie jest to lampka wieczna, ani wystarczająca do kazdy po nieoświetlonym terenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...