Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem numer przesyłki bo zapłaciłem za to bodajże 1.5 euro. Mam dla ciebie zła wiadomość. Zamówiłem ok 9 maja z 8 rzeczy. Wszystko w co da się wsadzić baterie czyli power bank i latarka Chińczycy wysłali przez Singapur, reszta poszła zwykła pocztą chińską. Drobnica zaczeła spływać po 10 dniach skończyła dokładnie po 2,5 tyg , power bank dotarł dzisiaj (nie rejestrowany) wraz z listem z uc, że chcą rachunek na latarkę bo inaczej odeślą ja na mój koszt do Chin.

Latarka przyszła we wtorek do Niemiec w czwartek była w UC. Teraz jeszcze muszę doliczyć z tydzień na biurokrację. Wyjdzie mi 5 tyg.

Edytowane przez mariuszpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pochwalić się nowym nabytkiem. Doszedł do mnie wczoraj power bank http://www.banggood.com/Mobile-Portable-18650-Battery-USB-Charger-For-Phone-Flashlightm-p-910650.html

Co mogę o nim do tej pory napisać:

+ wykonanie bardzo estetyczne, wygląda dokładnie tak jak na zdjęciach i jest bardzo lekka. Bez kabla waży 21 gram 

+ łatwo się otwiera 

+ prąd ładowanie na wyjściu gdy ładujemy np telefon wynosi ok 1 -1,1 A przy napięciu 4,3 V

+ małe straty na przetwornicy nic się nie grzeje

+ cena

 

Akumulatory ładuje do poziomu 4,13 V. Urządzenie posiada 3 diody czerwona - ładowanie , zielona - ogniwo naładowane i niebieska przy ładowaniu urządzeń np telefonu. Ładować to można zwykłą ładowarka do telefonu lub przez dowolne wyjście usb. 

Jako opakowanie na dodatkowy akumulator do latarki na rower idealne. Można to wozić razem z narzędziami w torbie pod siodełkiem i mamy pewność że nic nam się nie zewrze i nie spali. Zawsze można podładować sobie tym telefon czy licznik GPS w trasie.  

 

Wady : 

- ładuje ogniwa 4,13 V zamiast do 4,2 V ale uważam, że lepiej za mało naładować niż przeładować ogniwo jak ładowarka którą opisywałem parę dni temu.  

- prąd na wyjściu 4,3 V ale nie ma to wpływu na ładowane urządzenia 

 

Jak dla mnie 4,6 /5 punktów 

Edytowane przez mariuszpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą noc korzystam z lampek z lidla. Przednia bardzo mocno świeci jak na moje potrzeby. Tylna jest ok. W zestawie były baterie.

 

Cena za komplet 40zł. Według mnie, nie warto przepłacać za lampki typu cateye. Oczywiście, świecą może lepiej ale te są w miarę tanie komplet 6 baterii robi wrażenie.

 

Pozostaje dokupić akumulatorki. Jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą noc korzystam z lampek z lidla. Przednia bardzo mocno świeci jak na moje potrzeby. Tylna jest ok. W zestawie były baterie.

 

Cena za komplet 40zł. Według mnie, nie warto przepłacać za lampki typu cateye. Oczywiście, świecą może lepiej ale te są w miarę tanie komplet 6 baterii robi wrażenie.

 

Pozostaje dokupić akumulatorki. Jestem bardzo zadowolony.

 

Popieram. Też zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Mogła by byc trochę mniejsza, ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą noc korzystam z lampek z lidla. Przednia bardzo mocno świeci jak na moje potrzeby. Tylna jest ok. W zestawie były baterie.

 

Cena za komplet 40zł. Według mnie, nie warto przepłacać za lampki typu cateye. Oczywiście, świecą może lepiej ale te są w miarę tanie komplet 6 baterii robi wrażenie.

 

Pozostaje dokupić akumulatorki. Jestem bardzo zadowolony.

Hmmmm... nie wiem jak świeci tylna lampka z Lidla. Pewnie tak samo jak każda standardowa. 5 dni temu myślałem jeszcze tak samo. Kupiłem jednak nową lampkę na tył z diodą 0.5W - Sigma Tail Blazer. Jeżdżę teraz dużo w nocy po szosie. Jako kierowca, zawsze szeroko omijam rowerzystów, jako rowerzysta zawsze zwracam uwagę na każdy samochód w jaki sposób mnie omija. Jak robi to szeroko za kazdym razem w myślach mu dziękuję. Do tej pory miałem z tyłu standardowego Smarta. Przy nowej lampce różnica w wyprzedzaniu przez kierowców jest ogromna. 90% samochodów wjeżdża całkowicie na lewy pas, nie pchają się jak z naprzeciwka jedzie inny samochód. Dla bezpieczeństwa był to rewelacyjny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda za bardzo się nie znam i nie widziałem tych lampek, ale z waszych opisów wynika, że są drogie w eksploatacji...

 

 

 

Cena za komplet 40zł. Według mnie, nie warto przepłacać za lampki typu cateye. Oczywiście, świecą może lepiej ale te są w miarę tanie komplet 6 baterii robi wrażenie. Pozostaje dokupić akumulatorki

 

 

Koszt zakupu przyzwoitych akumulatorów i odpowiedniej ładowarki przewyższy wartość całego zestawu. Całość z lampkami przekroczy 100 zł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Convoy przetestowany, porównany z Mactroniciem Noisem, ale nie wiem z którym modelem, w każdym razie - Mactronic wypadł jak zabaweczka

 

Pochwal się, który model Convoya posiadasz? Modowany czy standardowy?

Dzięki :)

T.

 

PS. Dlaczego przy ostatnim poście nie mam nigdy przycisków [cytuj] i [odpowiedz]? Są tylko [Zgłoś] [Dodaj do filmów] [Do góry], to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS. Dlaczego przy ostatnim poście nie mam nigdy przycisków [cytuj] i [odpowiedz]? Są tylko [Zgłoś] [Dodaj do filmów] [Do góry], to normalne?

Możesz tylko zaznaczyć tekst i pojawi się cytuj , bo zgodnie z regulaminem nie cytujemy całej poprzedzającej wypowiedzi.

 

Co do Convoya to modowanie wpływa na jakość pracy, bezpieczeństwo i długość użytkowania, a co do ilości światła to bardzo nieznacznie ( ewentualnie zmienia jego rozkład - np. kolimatory, czy inne soczewki)

Np Convoy ze sterownikiem 2,1 A i 2,8 A różnica w jasności na pierwszy rzut oka  czasem jest ciężka do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się doczekałem swojego Convoya S2+ z Chin. Jest już po odprawie celnej. 15 € to naprawdę super cena. 

Co do jasności to dla oka ludzkiego jasność nie rośnie liniowo tylko wykładniczo. Musi być 4 razy więcej energii żeby odczuć to jako 2 krotny wzrost jasności. Tak samo jest ze słuchem i db.

 

Wymieniłem wyłącznik na lepszy bo w s2+ jest gorszy niż w s2 i zmostkowałem sprężynę.

W środku jest sterownik ak-47a. Można w nim wyłączyć w sumie tylko strobo i sos z klawisza bez lutowania gwiazdek.  

 

Edytowane przez mariuszpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz jest sporo SolarStorm x2 na allegro po 150 zł 

Lampka świeci bardzo mocno prawie tak jak moja fenix bt 20 ale zasięg ma mniejszy mimo wszystko w tej cenie to świetna  lampa.

Właśnie we wtorek ją zamawiam jako zapasową bo sporo czasu spędzam w ciemności ;)

Ostatnio ze znajomym zrobiliśmy wyprawę ponad 38 km wyruszyliśmy o zmroku w lesie było oczywiście ciemno, cała podróż trwała 4.5 godziny

w połowie musiałem zmieniać akumulatory :/ ługabuga było by ostro gdyby nie ta lampa bo niektóre wysiadają jak są na wyczerpaniu, a to jest niezwykle niebezpieczne

ale z tym fenixem jestem bezpieczny gdy  ma chyba 5% włącza się niższy tryb i tak do wyczerpania nigdy nie gaśnie.

 

Jeśli ktoś chce kupić oświetlenie na długie lata i nocne jazdy i być go pewnym, niech bierze Fenix bt 20

A dla kogoś z normalnym budżetem w zupełności wystarczy Solarstorm x2 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Albo dopłacić i kupić drógą fenix bt-20 do kompletu ;)
Zawsze lepiej 2 osobne niż, bo można sobie ukształtować wiązkę światła pod siebie i przy tym nie razić osób z przeciwka. Nawet jak 1 lampka z jakiś powodów świeci, to druga pomoże bezpiecznie opanować sytuację - w przypadku 1 mocnej - będzie kłopot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co sądzicie o przednim świetle Busch & Muller LUMOTEC IQ 60 Lux?

Kupiłem rower z tym światłem. Jeszcze do mnie nie dotarł ale widzę że to droga lampa. I myślę czy ja zostawić czy sprzedać i w tej cenie kupić coś innego . Jazda jeśli chodzi o zmrok to pół na pół odświeżone drogi i nie oświetlony asfalt i czasem polna droga. Prędkości do 30-35km. Zasilanie z dynama w piaście shimano

Edytowane przez gruby33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...