Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm czy warto? Jezeli rzeczywiscie za niecale 3 dolce, to moze i warto ale pod warunkiem, ze masz juz w domu 2 akumulatory 18650 oraz ladowarke. Jedno jest pewne - to nie ma 1600lumenow, maksymalnie polowa tego ( najprawdopodobniej < 700 ). Ze wzgledu na ta soczewke rozklad swiatla moze tez byc dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Sigmy Illux i jestem z niej mega zadowolony. Tylko, że jest to światło pozycyjne. I jako takie, za te pieniądze (można znaleźć egzemplarze w okolicach 35 zł) jest idealne, białe światło, widoczne z daleka, dobre mocowanie.  Nie ma co spodziewać się po niej rozpraszania mroków nocy. W całkowitej ciemności rozświetli skrawek drogi przed kołem, na tyle aby telepać się te mniej niż 10 km/h. Ale to nie jest jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taką Future Head 5 -> http://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampka-przednia-head-5-futura,12642.html?skad=ceneo

 

Tyle że w pobliskim sklepie i nie za 50, a za 31 zł. Wieczorem gdzieś wyskoczę i zobaczę jak to się sprawuje :) Jak będzie bardzo źle to mogę przecież oddać :P Mieli też Sigme Illux, ale za 54 zł. 

 

Na pewno jest sporo mocniejsza od Kellysa Twins, na której jakoś tam dało się jechać :) 

Edytowane przez Piotrek383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd do domu jest calkiem ciemny, nie ma zadnych swiatel. Jaka lampka do 50 zl spelni moje oczekiwania?

 za ok 50 dych czołówka z decathlonlu daje radę w ciemnym lesie przy niezbyt szybkiej jeździe. 

http://www.decathlon.pl/lampka-czoowka-onnight-210-id_8302505.html

 

Mam taką i czasem, kiedy w nocy jadę przez Las Kabacki, to zabieram. Jest ok w tej cenie. Dla mnie głównym jej przeznaczeniem jest bieganie w nieoświetlonym terenie, ale i na rowerze daje rade. 

Edytowane przez parmenides
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie sprawdzić Futabe Head 5 w lesie (mieszkam przy lesie) i no muszę powiedzieć że jest super :) Widoczność przy moim ustawieniu na około 10 metrów, pod kołem również oświetlone. Jak włączyłem Kellys Twins to różnica taka jak w samochodzie - krótkie-długie ;) Ciekawe ile wytrzyma i co ile trzeba będzie wymieniać baterię. Chyba bardzo dobrze wydałem te 31 zł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy ktoś może doradzić jaką lampkę kupić, do kierownicy tego typu http://image.dhgate.com/albu_241145065_00-1.0x0/ems-ness-full-carbon-fiber-road-integrated.jpg

Mam bardzo podobną, chciałbym coś nabyć, ale nie mam pojęcia co, bo większość lampek ma obejmy do okrągłych kierownic. Może coś polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy ktoś może doradzić jaką lampkę kupić, do kierownicy tego typu http://image.dhgate.com/albu_241145065_00-1.0x0/ems-ness-full-carbon-fiber-road-integrated.jpg

Mam bardzo podobną, chciałbym coś nabyć, ale nie mam pojęcia co, bo większość lampek ma obejmy do okrągłych kierownic. Może coś polecicie?

 

Do kierownicy tego typu szukałbym jakiejś lampki, którą można zamontować za pomocą gumowego oringu.

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moglibyście mi polecić jakąś lampkę z allegro z całym osprzętem niezbędnym do zamontowania na rower (czyli mocowanie, bateria, ładowarka), która dawałaby porównywalne światło do lampki mactronic noise 500. W tej chwili mam taką u siebie i jest ok, ale żona ma u siebie mactronic scream 300 i jest bardzo słabo jak wjedzie się do lasu. Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to 150 zł. Ogólnie wyczytałem, że w tej kwocie polecany jest convoy s2+, co o tym myślicie?

 

http://allegro.pl/latarka-na-rower-convoy-s2-ogniwo-uchwyt-kolimat-i5750844450.html

 

Ten będzie ok?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ofertę z solarforce.eu i wziąłem pod uwagę dwie latarki:

Convoy S2+ Premium i Solarforce L2. Jeśli dobrze rozumiem to wersje z program.noPWM, posiadają dodatkowe możliwości konfiguracji - których osobiście nie potrzebuje.

Który z podanych wyżej modeli bardziej nadaje się na rower - chyba bardziej zależy mi na równomiernym oświetleniu bliżej roweru - niż świecenie na jakiś bardzo odległy dystans.

 

Jeszcze kwestia mocowania lampki do roweru - na w/w stronie są tylko takie proste mocowania za parę złotych. Zastanawiam się czy na leśnych nierównych drogach nie będzie problemu z luzowaniem się lampki?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...