Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

To pokaż mi takie latarki o takiej mocy

 

W tym temacie masz milion linków i rozmów o Convoyach ze światełek. I kolejny raz je mamy wrzucać?

 

Ja mam 2 sztuki S2, jedna z kolimatorem 15x90*, drugi ref OP. Każda ma sterownik na procesorze attiny25V i polskie oprogramowanie. 3,04A w diodę, do tego panasy 3400mAh i czas pracy w trybie 100% 1:15. Ale i tak się ich na 100% używać nie da, za dużo światła, jeżdżę na 32% bo mam możliwość programowania w sterowniku i sobie sam dobieram moc trybów. Aha, i podłoża mam miedziane w diodach, sinkpady, przez co z tej samej diody i prądu mam ciut więcej światła bo - co oczywiście doskonale wiesz - dioda im lepiej chłodzona (ma niższą temperaturę) tym więcej światła.

 

Jeszcze jakieś pytania?

 

Marcin 4A na pojedynczej diodzie?  Teraz mam 3.04A, czyż bym miał zacząć zbierać zlotówki na nowa zabawkę?

 

Nope. Raczej nie warto żenić jednej diodki ze sterownikiem extended v3 HE. Greg składa to na 3x xp-l, 1800lm przy 4,2A.

 

 

 

A ten tu kolega ja Filip z konopii wyskakuje z jakąś tandetą co to niby na 500m świeci przez 2,5h. Taaaa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu latarkę 

Bailong BL T8626 Police 500W

niestety zgubiłem zasilacz, orientuje się ktoś jakim napięciem ładowana jest ta latarka ?

fajnie było by wykorzystać ją jako przednią lampę, zapięcie kosztuje 4 zł więc nic prócz dorobienie zasilacza nie kosztowało by mnie, może nie jest aż tak beznadziejna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz kupowac to raz a porzadnie. Mialem kiedys ladowarke trustfire, akumulatorki 16340 ladowala 5-6godzin. 18650 ladowala okolo 20h! Nitecore i2 to jedna z najtanszych i w miare bezpieczna ladowarka. 16340 do pelna naladuje w ciagu 1.5h, 18650 w 6-8h. Najwazniejsze, ze po naladowaniu do pelna przestaje ona ladowac i aku nie zostanie przeladowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kolekcjonuję latareczki więc miałem w rękach to i owo, raz coś kupię z ebaya, innym razem sprzedam. Kwoty przekraczają trochę budżet 150 zł ale...

 

Fajnie świeci Nitecore HC50.

Jest to czołowka posiadająca specyfinczne wykonanie uchwytu. Latarkę można wyjąć i dorobić jakieś mocowanie.

Światła jest ponad 500lm, zasilanie 18650, świeci szeroko.

Pierwotnie kupiłem ją po to aby mieć solidną czołówkę a okazało się że sprawdza się też w innych zastosowaniach.

 

Niezła jest EA4. Świeci węziej ale daje radę. Trochę gorzej z mocowaniem bo ma średnicę 40mm. Jednak ma zaletę - jest zasilana z ogniw AA - więc w razie "W" można zapas kupić w prawie każdym sklepie.

 

Zrobiłem sobie też uchwyt to latarkowego "monstrum" zasilanego 4x18650 Nitecore TM06. Tam świetnie pasują klamry do rusztowań estradowych 50mm. Mają gwint i swietne możliwości zrobienia uchwytu. Latarka daje ścianę światła 3800lm, więc trzeba uważać aby nie oślepiać. Zaletą jest tp, że w niskich trybach świeci bardzo długo, np. 500lm przez 9godzin... Wada - mimo bardzo zwartej budowy (średnica 50mm, długość 90mm) to jest już 500g klocek.

 

Teraz kombinuję aby coś wyrzeźbić na dwóch diodach XM-L2 z zasilaniem zrobionym na ogniwach modelarskich. Przy dosyć małych gabarytach takich ogniw (płaskich) można uzyskać lekko 4Ah z ogniwa. Taki pakiecik gdzieś do torebki pod siodło i światła tyle ile trzeba przez kilka godzin.

Edytowane przez skimir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki komplet (latarka, ogniwo, ładowarka i uchwyt) do 100zł wybrać?

Planowałem kupić Convoya, jednak aktualny budżet nie pozwala, a potrzeba mi oświetlenia w tym tygodniu.

Jeżdżę wyłącznie po mieście, również w deszczu.

 

Znalazłem takie zestawy:

1. http://allegro.pl/latarka-led-1100lm-supfire-f9-uchwyt-rowerowy-i5030962557.html

2. http://allegro.pl/latarka-led-zoom-10w-t6-xml-uchwyt-rowerowy-i5254095741.html

3. http://allegro.pl/latarka-lampa-cree-xmlt6-led-zoom-uchwyt-rowerowy-i5479424673.html

4. http://allegro.pl/r6-latarka-led-cree-q5-xp-e-uchwyt-wl-zelowy-i5124553303.html

 

Wszędzie piękne opisy, jednak jak wiadomo łatwo się wkopać w "super mocne" diody i akumulatory.

Słabo się orientuję w specyfikacjach latarek, więc prosiłbym o pomoc w wyborze. Może znajdzie się coś lepszego?

 

 

Edytowane przez HankMoody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...