Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bawcie się w te marne 500lm convoye, w których to baterie się zmienia jak rękawiczki, a latarka potrzebuje modyfikacji i gaśnie na wybojach. Tylko wyposażcie się w Dedykowaną Lampę Rowerową o mocy 20.6W(Zmierzone) i sile rażenia ponad 1000lm(realna po odjęciu strat), convoy 2.8A ma 500lm. Link do zakupu w cenia 88zł [kompletny zestaw ładowarka, akumulator i światło] (kliknąć w złotówki obok ceny zamiast dolarów)

Używam takiej od 2 lat i nie z nią żadnego problemu. Dodam, że janość 1000lm, to jaśność dwóch motocykli na długich obok siebie. Jak komuś za mało 1000lm to link do mocniejszej fotki jak świeci(tą też testowałem, ale jest w innych rękach)

ssx2-2xmlu2.jpg

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawcie się w te marne 500lm convoye, w których to baterie się zmienia jak rękawiczki, a latarka potrzebuje modyfikacji i gaśnie na wybojach. Tylko wyposażcie się w Lampkę o mocy 20.6W(Zmierzone) i sile rażenia ponad 1000lm(realna po odjęciu strat), convoy 2.8A ma 500lm. Link do zakupu w cenia 88zł (trzeba dolary zmienić na złote lepszy kurs) Używam takiej od 2 lat i nie z nią żadnego problemu. Dodam, że janość 1000lm, to jaśność dwóch motocykli na długich obok siebie.

Tia. Ten wynalazek, wcale nie potrzebuje modyfikacji :)

Różnica jest taka że latarkę można wykorzystać po za rowerem, a to niekoniecznie. Ilość ogniw też jest podobna. Albo na wymianę do latarki, albo pakiet do tego szpeju. Lampka nie jest zla za tą kasę, ale też potrzebuje inwestycji. Jest jakąś alternatywą. Można wybrać co kto lubi.

Ps. Część wszystkim bikemaniakom [emoji6]

Edytowane przez szymony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko, ale po pierwsze - trzeba trafić dobrą sztukę. Mase tych lampek a szczególnie ten "halogen" mają pustke pod diodami i do niczego się nie nadają. Jak czytałem temat na swiatelka.pl o tych solarstorm'ach to miałem wybitnego farta, że trafiłem na gwintowaną pigułę pod diodą.

 

Moja wersja na pewno wygrywa czasem świecenia no i lepszym rozkładem światła niż convoy ze standardową optyką, ale na pewno nie podchodziłbym do tego w taki sposób i nie negował convoya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z banggooda mają piguły. Nie potrzebuje modyfikacji bo świeci 2 lata i nic się nie dzieje, ty chcesz to 30 lat używać? Ja tam wole mieć 4 ogniwa, niż 4 razy zmieniać baterie w latarce. Poza rowerem, wkładasz pakiet do kieszeni lampka do ręki. I świeci dalej i mocniej od convoya na srednim trybie(12W) 4 godziny

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są diody xm-l2 t6 czy u2 to nie ma znaczenia jedna tyle nie da bo są straty, jak bym liczył bez strat to wyjdzie 2000lumenów z tej lampy. W diody idzie 3A z 7.4V w mojej wersji. Nie ma nic o 1A, to by nic nie świeciło z taką mocą 4.5W. A u2 nawet t6 to są najlepsze biny i takich diod nie daje się do takich produktów i do convoyów, trik polega na tym, że jak nie ma laboratorium to się nie połapiesz. 1A to prąd dołaczonej ładowarki

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxWayne

A miałeś chociaż convoy'a? Skoro tak dobrze znasz jego parametry.

Ale co do convoya, to nie wymyślaj, ta latarka NIE potrzebuje żadnych modyfikacji czy zmian by dobrze działać. I widzę że wszyscy teraz "chwytają" się tego jednostkowego migania na wybojach tak jakby wszystkie latarki tak działały... Może cię zdziwię, ale była to pojedyncza usterka, która za pewne wymagała tylko dokręcenia piguły/włącznika. To samo może zdarzyć się w każdej latarce.

 

Po za tym chyba nawet nie wiesz co masz, albo nie wiesz co "polecasz" gdyż wg. opisu akumulator ma napięcie 4.2V "1 x Battery Pack(4.2V)" a nie 7.2v.

I to prędzej te latarki wymagają modyfikacji a nie convoy'e, jakość będzie losowa. Tutaj akumulator może i starczy na dłużej niż jeden w convoy'u ale pojemność 6400mAh/4200mAh na 4 ogniwa to bardzo słabo, więc to od razu praktycznie jest do wymiany, a to już nie jest tak łatwe jak zmiana akumulatora w convoy'u.

 

Zapominasz też chyba że dużo osób szuka latarki/lampki którą łatwo zdjąć i używać jako zwykłej latarki, tego tak się nie użyje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I widzę że wszyscy teraz "chwytają" się tego jednostkowego migania na wybojach tak jakby wszystkie latarki tak działały... Może cię zdziwię, ale była to pojedyncza usterka, która za pewne wymagała tylko dokręcenia piguły/włącznika. To samo może zdarzyć się w każdej latarce.

 

Juz pisalem w poprzednim poscie, poniewaz juz druga osoba czepia sie migania na wybojach, ze winna jest sprezynka od wlacznika ktora jest po prostu slaba, moja latarka byla modowana i w ramach gwarancji ta drobniutka usterka zostaje wykluczona.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem wszystkie rodzaje convoyów oprócz L5 i L8, jest napisane że wysyłają losowo(pewnie można poprosić o lepsze w wiadomości) albo 4.2V 6400 albo 8.4 4400, baterii nie trzeba wymieniać bo po co? Można kupić pojemnik za 10$ i wsadzić do niego panasy 3400 tylko po co tyle wydawać? Ja mam wersję 8.4 4400mAh i jest to dobry sprzęt, akumulatorki 2200 mAh w 2S2P dają radę i świeci na najsłabszym trybie ponad 8 godzin to czego chcieć więcej? Na średnim świeci 4 godziny.

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróbek solar stormów teraz pełno. Na swiatelka.pl gdzieś był opis czym się różni oryginał od kopii (głównie kwestie chłodzenia). Co prawda na rowerze chłodzenie jest niewielkim problemem więc jak IMO jak kto woli. Osobiście mam 2 convoye, a to dlatego, że jeden świeci blisko pod koła (krótkie), a drugi daleko. Wygodniej regulować. W solar stormie tak się nie da (solar storm leży na półce się nudząc).

 

ps. też wymieniałem sprężynki na mocniejsze. Przy jeździe po konarach w lesie potrafiła przełączyć tryb.

Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walisz po oczach wszystkim z naprzeciwka. Ja wtedy wyłączam jednego convoya i problem z głowy.

 

W ogóle ta dyskusja wydaje się bezcelowa. Tzn z każdej strony padły argumenty za i przeciw. Teraz pozostaje tylko wybrać wg własnego uznania.

Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedyna wada, ja solarstorma zakleiłem od góry taśmą. Ale convoy s2 też daje po oczach bo mi mrugali długimi jak testowałem. A co do przełączania na wybojach to nie jest wadliwa partia bo 2 lata temu też to robił mój egzemplarz. Co do mocy to podałem wartości zaniżone convoya i solarstorma bo trzeba zmierzyć temperaturę złącza diody i prąd na samej diodzie. Te egzemplarze to rzeczywiście podórbki oryginał solarstorma kosztuje 70$, ale gwarantuje, że banggood sprzedaje sprzęt dobrej jakości i piguły tam są.

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te z banggooda mają piguły.

Zależnie od partii jaka się trafi. Nie wszystkie mają, czytaj na światełkach to się przekonasz.

 

 

 

Poza rowerem, wkładasz pakiet do kieszeni lampka do ręki.

Powodzenia. Covoya można zabrać wszędzie w kieszeń...

 

 

 

W diody idzie 3A z 7.4V w mojej wersji.

Chyba na obie diody ;)

 

 

 

Podróbek solar stormów teraz pełno. Na swiatelka.pl gdzieś był opis czym się różni oryginał od kopii

Pisali tam też, że nie da się rozróżnić, dopóki się nie rozbierze. A bywały też sztuki, które nie miały dosłownie nic pod diodą.

 

 

 

Co prawda na rowerze chłodzenie jest niewielkim problemem więc jak IMO jak kto woli.

Nie do końca, bo co z tego, że obudowa będzie zimna, jak dioda zamknięta w tej obudowie będzie się smażyć, bo styk diody z obudową to poniżej 1mm

 

 

 

Nie trzeba regulować (zobacz na zdjęcia). Jak za mało daje pod rower to polecam

Poczytaj w necie na temat halogenów w podobnych obudowach. Większość nie ma nic pod diodami w dodatku obudowy są plastikowe. Tam w środku jest piekarnik.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły bajkopisarz. Po pierwsze masz xm-l a nie xm-l2. Po drugie masz trupioniebieskie światło skupione w plamę na środku, dla mnie beznadzieja. Po trzecie xm-l2 z 2,8 ma na aluminium 1000lm a nie 500, na miedzi jeszcze około 60 więcej wg pomiarów. Co do strat to nie powiesz mi, że rasowy S2 ze szkiełkami 2AR traci więcej niż ta Twoja chińszczyzna.

 

I jeszcze to opowiadanie, że światła tyle co z 2 motocykli. AAAAhahahahaha, Przeciętna żarówka H1 ma 1400lm przy 12,8V, przypominam, że w instalacji na pracującym silniku jest około 13,6V. Mam dwa S2 na full wypasie, 3,04A i wszystkie bajery - i do świateł samochodu to jeszcze brakuje kolejnych dwóch latarek. No chyba, że będziemy rozmawiali o maluchu na postoju.

 

Dla mnie te chińskie rowerowe lampki są bardzo beznadziejne, bo po pierwsze kolor diody jest koszmarny, po drugie rozkład światła się do niczego nie nadaje. Plama na 100m w przód to nieporozumienie. Idealnym połączeniem jest normalna latara + kolimator. Widać WSZYSTKO. Oczywiście do miasta należy założyć na latarki daszki.

 

 

Z pozdrowieniami dla MaxWayne'a - to moje foto a nie bajeczka + zdjęcie z internetu.

 

 

79094955185431369566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 3A 7.4V leci z baterii, na diody trafia mniej.

 

U mnie się nic nie smaży,a obudowa robi się momentalnie gorąca po opaleniu maksymalnej mocy, tak jak należy.

 

Podeślij linka do światełek, ale z tego co pamiętam to nie brali oni z banggooda. 

 

Nie mam lustrzanki, żeby strzelić fotkę nocą, ale spróbuje coś zdziałać.

 

Zdjęcie jest z forum mtbr, nie było modyfikowane.

 

Co do motorków to faktycznie teraz montują samochodowe żarówki, chodziło mi o te najsłabsze motocyklowe 600lm czy tam 500lm.

 

Nic z tego co napisałem to nie są bajki.

 

Jak twój convoy ma 1000lm, to chińska lampka ma ponad 1500lm. Mam Xm-l2 diody, moge ci fotę strzelić.

 

W temacie diod lampek i na światełkach mam większy staż od ciebie. Nie wiem czy pamiętasz, ale to ja polecałem convoye półtora roku temu, bo nie ufałem tej lampce. Ale po 2 latach testów stwierdzam, że nie kupisz nic lepszego. Lepsza byłaby dioda o neutralnej barwie to fakt, ale rozkład światła lepszy, niż oryginalny convoy bez przeróbek.

 

Jak bierzesz zestaw za 200zł i porównójesz to z mocniejszym sprzętem za 90zł, to nie ma co patrzeć na kolor barw. Za 200zł to dostaniesz 5xm-l2 35W tylko w jakim celu, żeby razić sobie odbiciem po oczach?

 

Czyli wychodzi na to, że lampka świeci jak jedno światło w aucie, albo motocykl mi to wystarcza. Według kalkulatora cree licząc 20% strat wychodzi 1722lm, licząc 8W w każdą diodę, a w convoyu 2.8A 20% straty i wychodzi 2.24A czyli koło 790lm, pewnie więcej bo nie mierzyłem ile on traci mocy, ale nie będzie to 1000lm ewentualnie koło 850lm

Y5BYMtf.png

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxWayne

Sorry, ale piszesz straszne herezje...

1. Lampka na pewno wymaga modyfikacji

2. Bez modyfikacji ilość światła cały czas spada i ma teraz pewnie ok. 1000lm, albo i mniej

3. Convoyem można dobić do 1000-12000, a po przeróbce na 3xXp-L nawetdo 2000lm

4. Barwa światła dużo lepsza w convoyu

5. Lampka na tym pakiecie działa max 2 razy dłużej

6. Dla Twojej informacji najlepszy rynkowy bin XM-L2 to U4 t6 może był najlepszy 2 lata temu

7. Kolejna bzdura co to znaczy, że w convoyach nie stosuje się diod Xm-L2 U2?

8. W ostatnim poście przy obliczeniach robisz szereg błędów:

1. Te 20% od czego odejmujesz od prądu? BŁĄD!!!

2. w modowanych convoyach czasami stosuje się lepsze szybki

3. W standardowym convoyu, zazwyczaj i tak są niezłe, pewnie lepsze niż w Twojej latarce.

4. Dolicz straty na Twojej elektronice

5. Dolicz straty na cienkich przewodach

6. Dolicz straty na połączeniu 

7. W ostatnim poście dla convoya dajesz 85 st. Zmień na tyle ile jest w modwanej lampce czyli 50st.

8. Ja proponuje przetestowanie pakietu.

Pozdrawiam

PS. Na światełkach mam postów całkiem sporo prawdopodbnie więcej od Ciebie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pozmieniaj i wstaw.

 

Daj mi dowód, że nie masz binu t4 albo t5. Nie musisz odpisywać bo wiem, że nie dasz, bo nie da się tego sprawdzić jak pisałem(masz tego xm-l2 ale w słabym binie tak jak i ja, chyba, że kupiłeś z oficjalnej dystrybucji całą taśmę ledów)

 

Straty podałem orientacyjnie 20% na elektronice i przewodach, nie wiem ile convoy traci, dlatego napisałem, że można doliczyć 60lumenów.

 

Pokaż mi temperaturę na złączu i jak ją zmierzyłeś w convoyu.

 

Lepsza szybka da ci 8% więcej światła, a pewnie to dziadostwo za co na światełkach płacicie 4$ ma przejrzystość 92% i pseudo AR.

 

Jasność nic nie spadała przez te 2 lata. Udostępnij mi laboratorium do pomiaru luminancji za to ci udowodnię.

 

Jak masz w convoyu 2200mAh baterie to moja działa 4 razy dłużej, a jak chcesz więcej to płacisz 12$ za koszyk na ebay dedykowany do lampki ze złączem i pakujesz 4 panasy 3400mAh.

http://www.ebay.com/itm/Outdoor-Waterproof-Cover-4x18650-Batteries-Pack-Case-for-Bike-Light-Lamp-/400815219654?hash=item5d5272e3c6

 

Latarka to latarka jak za 10 lat padnie dioda to poprostu ją wymienie, zamiast bawić się w modyfikacje, to nie jest jakiś przedmiot kultu.

 

A w kieszeni to ja trzymam nexusa 5(który ma latarkę), dlatego nie wiem jak można chodzić cały czas ze zwykła latarką.

 

Pozdrawiam i dodam, że mnie nie przegadasz bo w temacie siedze od 4 lat  :thumbsup:

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozdrawiam i dodam, że mnie nie przegadasz bo w temacie siedze od 4 lat :thumbsup:

Takich ludzi nie lubię najbardziej.

 

A żeby temat podsumować, to napiszę, że Convoy s2+ na 2.8A i diodzie T6-4C ze standardową optyką ma o wiele przyjemniejszą barwę światła oraz jego rozkład niż ten solarstorm. Mam obie, obu używam, nie jestem fanem żadnej. Ta ma swoje plusy i minusy, ale gnojenie convoya i wychwalanie solarstorma albo (o zgrozo) tego halogenu w plastiku, jest śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daj mi dowód, że nie masz binu t4 albo t5 nie dasz bo nie da się tego sprawdzić jak pisałem(masz tego xm-l2 ale w słabym binie tak jak i ja, chyba, że kupiłeś z oficjalnej dystrybucji całą taśme ledów

No weź mnie nie rozwalaj. Po to się kupuje ze sprawdzonego źródła, żeby mieć pewność co się kupuje.

Temperaturę można policzyć prosto:

Sterownik  z zabezpieczeniem termicznym włączającym się przy ok. 60st. gdy zabezpieczenie się nie włącza znaczy że jest mniej

Lepsza szybka w Convoyu da mi +10% w przypadku Twojej latarki pewnie +15%

Convoy ma pewnie mniejsze straty na elektronice

 

 

Jasność nic nie spadała przez te 2 lata udostępnij mi laboratorium do pomiaru luminancji za to ci udowodnie.
 

Spadała, spadała tylko tego nie widzisz :) W takich warunkach musiała spadać. Aluminiowe podłoże, bez bezpośredniego padu termalnego. Chińska pasta termo i kiepskie spasowanie elementów.

Właśnie zakładasz niską pojemność ogniw. teraz policz dla sterownika 2,1A jasność niewiele mniejsza i ogniwo 3400mAh

Za 5$ można dostać już bardzo dobrą szybke. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do barwy potwierdzam, ale rozkład światła zaprzeczam, convoy nic nie daje dalej. Solarstorm jest z aluminium, refklektorki też mam z aluminium.

 

Z plastiku to są najwyżej obudowy scalaków w na płytce PCB.

 

Strata na szkle jest stała niezależna od luminacji.

 

Co to za sprawdzone źródło?

 

Co to za sterownik?

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozdrawiam i dodam, że mnie nie przegadasz bo w temacie siedze od 4 lat 

A ja w domu mam żyrafę, która jeździ na rowerze. :)

I po co się licytować? Na swiatelkach pewnie mam dużo więcej postów od Ciebie :) I co oznacza to, że jestem mądrzezjszy? NIE Możemy po prostu merytorycznie i grzecznie dyskutować. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na światełkach masz postów więcej, bo tam się nie udzielam bo nie uprawiam kultu diod LED tylko normalnie je użytkuje. Wyślij mi swoje diody nowiutkie diody z pewnego źródła to zobaczę luxometrem czy odstają od nich moje 2 letnie, bo na razie to jest teoria niczym nie potwierdzona. Może zamiast wypisywać durne posty, zróbmy porównanie ile wy dajecie za convoya, a ile kosztuje solarstorm, bo mam wrażenie, że porównywany jest modowany sprzęt z komplecie za ponad 200zł z lampką za 90zł. Ale nikt nie kwapi sie podać całej ceny łacznie z robocizną. A na światełka nie byłem od roku bo wchodzenie tam nie ma sensu, i dlatego nie orientuje się w dzisiejszych cenach na tym forum.

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na światełkach masz postów więcej, bo tam się nie udzielam bo nie uprawiam kultu diod LED tylko normalnie je użytkuje.
 

Dziwne wnioski wyciągasz... Staram się dowiedzieć, więcej i pomóc innym.

A ty uprawiasz kult np. szprych, piast czy przerzutek? :)

Luxometrem mierzy się natężenie, a nie ilość światła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...