Skocz do zawartości

[rower] Mbike 2013


bipr

Rekomendowane odpowiedzi

Od kwoty podanej przez sprzedawcę,mogę sobie odliczyć Mwst.19%. A dokładniej muszę go zapłacić a za rok mi go zwrócą :)

Wyjdzie około 1300-1400 zł taniej,zależy jak będzie stało euro. Na razie spada :teehee:

 

Warto kupić tego Radona 7.0 zamiast Mbika HT06?

 

pozdr.

R/

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie osprzętu to oczywiście tańszy Radon wygrywa - pod warunkiem że przypasuje w rozm. 20".

 

Jest jeszcze 22",ale to już chyba za duża na mnie...A co do wyglądu,to IMHO,Mbike bije na głowę Radona!

Do końca lutego jest czas na przemyślenia i ewentualną rezerwację :)

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Shottas06, mają je cały czas na stanie i przymiarka jest możliwa w każdej chwili, czy po jakimś wstępnym umówieniu się?

 

 

Te rowery stały wystawione w sklepie i każdy mógł się przymierzyć bez specjalnego umawiania się. Nie wiem jak jest z rozmiarem 21, ale 17 i 19 były na wystawie na pewno. Najlepiej zadzwoń do sklepu w Jabłonnie i dopytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak trochę ? to kłopotliwe jeśli przymierzyć się można tylko w jednym miejscu ;)

 

Ale już niedługo. Z tego co słyszałem to w tym roku rozbudowują sieć salonów firmowych.

A tak z ciekawości: do Radona i Canyona to gdzie można się przymierzyć? Te firmy postawiły również na sprzedaż bezpośrednią przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie osprzętu to oczywiście tańszy Radon wygrywa (..).

 

a tak z ciekawości to w czym Radon jest lepszy jeśli chodzi o osprzęt ?porównując:                            1./ Radon: przerzutki i korba Shimano XT / Mbike: SRAM X9 (przednia X7) - XT to chyba ta sam półka co X9 ?                            2./ amortyzator ten sam (poza sterowaniem - ale które lepsze ?)                            3./ hamulce: Radon Formula RX / Mbike: Avid 9 - te Elixiry to przecież zupełnie inna (wyższa) półka ?                            4./ obręcze - w obu AlexRims ale Radon ma zwykłe EN24 a Mbike XD-Lite 5./ piasty Radon XT/ Mbike "nie wiadomo co to" - ale pewnie lżejsze ;-)                            6./ rama - no tutaj to Radon chyba jednak lepszy (moim zdaniem) - sztywna tylna oś to już coś ...                            żeby nie było: nie jestem "fanboy'em" Mbike - przeciwnie - sam wybrałem Radona (ZR 8.0) ale gdyby ta 10% zniżka cen pojawiła się wcześniej to kto wie ;-)Nawiasem mówiąc to masz jeszcze jedną opcję - biorąc pod uwagę Twoje "odliczenie" (z ciekawości - jak to działa ? wywozisz poza Unię ?) - po odliczeniu tych nastu procent cena Radona 8.0 będzie porównywalna z Mbikiem ;-)

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości: do Radona i Canyona to gdzie można się przymierzyć? Te firmy postawiły również na sprzedaż bezpośrednią przez internet.

Jeżeli chodzi o Radona w Polsce,to dzwoniłem do przedstawiciela i powiedział mi,że tylko wysyłka wchodzi w grę,nawet nie można go osobiście odebrać.W przyszłym tygodniu jadę do Niemiec i tam można osobiście zobaczyć i pojeździć na każdym z oferowanych modeli w katalogu na rok 2013. Można je obejrzeć w Bonn. Dzwoniłem nawet do kilku sklepów,ale tam sytuacja podobna,mogą je sprowadzić i ostatecznie oddać mi gotowe do jazdy,ale pierwsze oględziny i ew jazdę próbną tylko w Bonn.pozdr.R/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

 

Skąd macie te dane? Na stronie i na facebooku tego się nie znajdzie.

Wyglądają na bardzo realne.

Byłem w Jabłonnej i przymierzałem się do 17" i 19". Mam 175 cm wzrostu i 81 nogę. Rama tak jest wyprofilowana, że mając 19" między nogami górna rura w środkowej długości nie dotykała mi "klejnotów". Tak więc do turustycznej jazdy nawet 19" (jeśli ktoś lubi wyciągniętą pozycję) byłaby ok. Ja ostatecznie wybrałem 17" - zwinniej się składałem w ciasnych zakrętach. Potwierdzam, że główka jest niższa niż w Renegacie 29 (tym też parę kółek przy sklepie zakręciłem). Odnośnie długości TTH, to ciężko wyczuć różnicę, bo na renegacie siedziałem w czerwcu a na shottasie w październiku i bezpośrednio ich nie zestawiałem. W sklepie zapewniali, że TTH zostało wydłużone. Ogólnie to cieszę się, że poczekałem na Shottasa, bo zostały wyelninowane bolączki wieku dziecięcego z Renegata.

Udało mi się zamówić 06 jeszcze przed podwyższką :)

Witam. Zastanawiam się nad zamówieniem Shottasa HT06. Nie wiem jaki wybrać rozmiar. Mam 180 cm. wzrostu i wewnętrzną długość nogi 82 cm. Mam dylemat czy wybrać 17 czy 19 cali. W Trójmieście nie mam gdzie zrobić przymiarki. Help :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 180 cm wzrostu a długość wewnętrzna nogi to 86 cm i wybrałem 19" więc parametry mamy podobne i na twoim miejscu też celowałbym w 19 " ale możesz napisać do Mbika na facebooku i się spytać na pewno Ci podpowiedzą 

 

Dzięki za info. Napisałem na fb jednakże dostawę Shottasa bedą mieli dopiero w przyszłym tygodniu. Już jesteś szczęśliwym właścicielem Shottasa, czy czekasz na odbiór? Rozmiary 19 pasują mi ale boję sie o wysokość górnej rury i przekrok, co bym klejnotów rodowych nie poobijał :-) Wczesniej jeździłem na rowerze na ramie treka 6300 w rozmiarze 18,5 cala i było ok tylko musiałem wstawić mostek dłuższy o 10 mm. (W tym miejscu ponownie rzucam klątwę na złodzieja, który mi go w marcu ukradł). Przy Shottasie 17 mam obawy czy nie zabraknie mi długości sztycy. Generalnie pod kątem wielkości ramy idealny by był Renegade Ultimate 27,5 w rozmiarze 18 cali, który ma przekrok 74 cm. na wysokości suportu ale z uwagi na małą ilość komponentów do kół 650b w tym mały wybór opon ten rodzaj roweru prawdopodobnie na dzisiaj odpada. Zresztą z tego co czytam to wiekszy jest efekt "wow" przy przesiadce z 26 cali na 29. Przy testach 650 b wiecej jest matematycznej spekulacji niż praktycznych, jasnych opinii.

Edytowane przez raftepes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Napisałem na fb jednakże dostawę Shottasa bedą mieli dopiero w przyszłym tygodniu. Już jesteś szczęśliwym właścicielem Shottasa, czy czekasz na odbiór? Rozmiary 19 pasują mi ale boję sie o wysokość górnej rury i przekrok, co bym klejnotów rodowych nie poobijał :-) Wczesniej jeździłem na rowerze na ramie treka 6300 w rozmiarze 18,5 cala i było ok tylko musiałem wstawić mostek dłuższy o 10 mm. (W tym miejscu ponownie rzucam klątwę na złodzieja, który mi go w marcu ukradł). Przy Shottasie 17 mam obawy czy nie zabraknie mi długości sztycy. Generalnie pod kątem wielkości ramy idealny by był Renegade Ultimate 27,5 w rozmiarze 18 cali, który ma przekrok 74 cm. na wysokości suportu ale z uwagi na małą ilość komponentów do kół 650b w tym mały wybór opon ten rodzaj roweru prawdopodobnie na dzisiaj odpada. Zresztą z tego co czytam to wiekszy jest efekt "wow" przy przesiadce z 26 cali na 29. Przy testach 650 b wiecej jest matematycznej spekulacji niż praktycznych, jasnych opinii.

 

Ile chcesz mieć rezerwy między kroczem a górną rurą - 10 cm?

Masz przekrok wyższy ode mnie o 5 cm. Przymierzałem się o 19" i stojąc okrakiem z ramą między nogami w środkowej części ramy w klejnoty mnie nie uwierało. Oczywiście powinniśmy wziąć poprawkę na grubość podeszwy obuwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz mieć rezerwy między kroczem a górną rurą - 10 cm?

Masz przekrok wyższy ode mnie o 5 cm. Przymierzałem się o 19" i stojąc okrakiem z ramą między nogami w środkowej części ramy w klejnoty mnie nie uwierało. Oczywiście powinniśmy wziąć poprawkę na grubość podeszwy obuwia.

 

 

Czyli górna rura w Shottasie musi być jakoś dziwnie wyprofilowana, że przy 19 miałeś tyle luzu. Mierzyłem Kellysa TNT 19 cali (straszne kowadło ale w 3-mieście ciężko o coś dobrego w sklepie rowerowym) i tam górna rura była umieszczona bardzo wysoko, jak w "Ukrainie". Stąd narodziły się w mojej głowie wątpliwości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli górna rura w Shottasie musi być jakoś dziwnie wyprofilowana, że przy 19 miałeś tyle luzu. Mierzyłem Kellysa TNT 19 cali (straszne kowadło ale w 3-mieście ciężko o coś dobrego w sklepie rowerowym) i tam górna rura była umieszczona bardzo wysoko, jak w "Ukrainie". Stąd narodziły się w mojej głowie wątpliwości :-)

 

Poczekaj - trochę się w nickach pogubiłem. Kolega rodszyld69 ma długość nogi 86.

Kolego raftepes, Twoich parametrów nie widzę.

 

Miałem ok 2 cm luzu (nie jest to dużo) i  przy niefortunnym upadku mogłoby zaboleć. Dlatego wybrałem 17", która jest optymalnym rozmiarem dla mnie. Wśród ścigantów panuje opinia, że lepiej wziąć mniejszy rozmiar i cm nadrobić sztycą.

 

Górna rura w Shottasie jest bardziej opadająca niż w TNT (łączy się z podsiodółwka poniżej górnej rury tylnego trójkąta) . Te rozwidlenie TTH przypodsiodłówce miało na celu obniżenie przekroku.

 

Jeśli poczekasz do przyszłego tygodnia (powinienem już odebrać mój rower) to porobię zdjęcia i pomiary  i zamieszczę na forum (przy okazji mogę pomierzyć 19").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...