Skocz do zawartości

[rower] Mbike 2013


bipr

Rekomendowane odpowiedzi

A wydawalo mi sie, ze to ten sam rozmiar... 17" to 17"... nie wazne czy to 26er czy 29er.. Jesli sie myle to mnie uswiadom...  W 26" mialem rozm 21" tak jak i 29".. :P

 

W przypadku podsiodłówki to rozmiar koła nie ma takiego znaczenia, bo wielkość koła rekompensowana jest obniżeniem suportu. Więc 17" w rowerze z kołem 26 jak i 29 może być na tej samej wysokości od ziemi. Cała zabawa zaczyna się z górną rurą, bo z racji większego koła główka ramy  w 29erach jest wyżej niż w 26"  (nawet jeśli jest krótka). I to jest główną przyczyną wybierania mniejszych rozmiarów w przypadku 29 erów, bo dla zachowania podobnej wysokości przekroku w połowie górnej rury, górna rura musi bardziej stromo opadać do podsidłówki. W przypadku rowerów 26" górna rura idzie bardziej poziomo. Nie wiem czy jasno się wyraziłem i czy mnie zrozumieliście.

 

Ten problem dotyczy raczej małych rozmiarów ram. W przypadku rozmiaru 21" to chyba już nie ma znaczenia.

 

probowałem dodac zdjęcie ale ma za duży rozmiar następnym razem zrobię zwyklym telefonem i powinno być OK

 

 

Najprościej otwórz obrazek w Windowsowym programiku Paint i zmniejsz go o połowę zachowując proporcje :icon_wink:

Edytowane przez Shottas06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie znam tych piast

są to piasty na łożyskach maszynowych czyli teoretycznie i praktycznie bezproblemowe w użytkowaniu jak zrobią się luzy czy opory wywalasz łożysko zakładasz nowe i śmigasz dalej, A z kulowymi jeśli nie będziesz ich regularnie smarował i serwisował to czeka cię wymiana piasty bo bieżnie są niewymienne.

Edytowane przez Anusiak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he juz nie przesadzajcie z tym kolorem piasty... byłem wczoraj w MBIKE-ku ogladałem Barrakude i tego  SHOTTAS-a po primo fajna cenka,rowerek i waga tez. Za te pieniadze godny polecenia nie jestem fanem 29er ale jesli bym miał wybrać  z posród wielu marek to ten rowerek by był nr.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he juz nie przesadzajcie z tym kolorem piasty... byłem wczoraj w MBIKE-ku ogladałem Barrakude i tego  SHOTTAS-a po primo fajna cenka,rowerek i waga tez. Za te pieniadze godny polecenia nie jestem fanem 29er ale jesli bym miał wybrać  z posród wielu marek to ten rowerek by był nr.1.

Wbrew pozorom akurat w tym przypadku kolor ma znaczenie bo to inna piasta niż w opisie na stronie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś lepsze zdjęcia 

szczególnie detali

zdycham z ciekawości

he he spokojnie jeśli masz choć troszkę cierpliwości to ja dodam za około 2 tygodnie bo właśnie wtedy będę odbierał swojego. Miał być Grand Canyon AL 7.9, ale ze względu na długi termin oczekiwania na rower(Lipiec)  podjąłem decyzję o kupnie Shottas ht 0.6, mam nadzieję że nie będę żałował wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie znam tych piast fakt są białe a na zdjęciach są czarne nie zauważyłem symbolu jakie to piasty jest tylko nazwa KT :icon_question:

 

 

KT to tajwański producent topowych piast, m.in. DT Swiss, Chosen.

Róznica jest taka, że wypuszczone pod własną=nieznaną wśród

detalistów marką kosztują dużo mniej.

MBike w jakości ram i komponentów bije polską konkurencję na łeb... Karbonowe wychodzą z tej samej stajni i materiału

co Spec, KTM i Cannodale, a alu z jednej z najlepszych fabryk tajwańskich.

Gdyby zrobić kontrolę jakości u nich i u np. Krossa, to ci drudzy paliliby się ze wstydu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cudnie, szkoda tylko że Mbike nie potrafi robić (zamawiać) lekkich ram aluminiowych. Mógł byś rozwinąć temat kontroli jakości jedej i drugiej firmy, zdaje się że posiadasz w tej kwestii jakąś wiedzę, a jest to zacłkiem interesujące zagadnienie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

KT to tajwański producent topowych piast, m.in. DT Swiss, Chosen. Róznica jest taka, że wypuszczone pod własną=nieznaną wśród detalistów marką kosztują dużo mniej. MBike w jakości ram i komponentów bije polską konkurencję na łeb... Karbonowe wychodzą z tej samej stajni i materiału co Spec, KTM i Cannodale, a alu z jednej z najlepszych fabryk tajwańskich. Gdyby zrobić kontrolę jakości u nich i u np. Krossa, to ci drudzy paliliby się ze wstydu.

 

Podziwiam zasób wiedzy, jestem ciekawy skąd ją masz bo jak pytałem sprzedawców to żadnej z tych informacji nie otrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdyby zrobić kontrolę jakości u nich i u np. Krossa, to ci drudzy paliliby się ze wstydu.

dzięki za wyczerpującą informacje :thanks:  nie jeździłem Krossem więc nie oceniam ale jeśli chodzi o rower w tej cenie to smiało może konkurować nie tylko z  Krossami ale z popularnym Radonem i Grand Canyonem nad którymi się zastanawiałem zanim zamówiłem Shottasa06 i na pewno nie żałuję jedyny minus który mogę dodać dla Mbika to oczekiwanie ale wszystkie te niedogodności poszły w niepamięć gdy dostałem bandziora w swoje ręce :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam zasób wiedzy, jestem ciekawy skąd ją masz bo jak pytałem sprzedawców to żadnej z tych informacji nie otrzymałem.

 

Rozumiem Twoją ciekawość, ale nie mogę jej zaspokoić.

Pozostaje poczekać 1) aż komuś z branży zechce się przetestować Mbike'a na poważnie,

2) pojawią się opinie użytkowników, 3) spróbować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...