Skocz do zawartości

Kross Team


Kormoran

Rekomendowane odpowiedzi

a mam jeszcze takie pytanie, Co myślicie o kupnie przez internet? Czy ceny w sklepach wysyłkowych są niższe niż w "tradycyjnych"? W moim mieście Kross ma kilku swoich dystrybutorów ale dzisiaj odwiedziłem tylko jeden sklep i akurat hexagonów nie było (nie było w ogóle krossów). Czy ktoś kupował rower przez internet (bez przymiarki)? Trochę się martwię, że mógłbym dobrać zły rozmiar ramy, poza tym kupując w sklepie zawsze ma się pod ręką serwis, przeglądy gwarancyjne itp. a w wysyłkowych różnie to bywa :)

 

 

Ah.. nie ma to jak zwis komputera na sekundę przed dodaniem posta...

 

Chciałem tylko napisać, że jeśli wiesz nic albo niewiele o naprawie roweru, to kupuj w tradycyjnym sklepie.

 

Ja i mój rower mieliśmy wczoraj drobny lot, dzisiaj w południe dałem go do przeglądu (przekrzywiona kierownica, zaplątana w linki od hamulców), odebrałem po południu i jest cacy. Skrócili mi też łańcuch i nic już nie przeskakuje :) Wszystko nieodpłatnie.

 

(dzięki Paweł za incjatywę, ale wystarczyło przekręcić kierownicę i koło, hamulce i przerzutki działają bez zarzutu, a zerwanę linkę od licznika wystarczyło potraktować lutownicą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko napisać, że jeśli wiesz nic albo niewiele o naprawie roweru, to kupuj w tradycyjnym sklepie.

Hmm właściwie to ciężko ocenić mi moją wiedzę na ten temat ale właśnie jestem wtrakcie składania roweru (po jego modernizacji) i idzie mi to chyba dość dobrze tyle, że zdałem sobie sprawę z nieopłacalności tego przedsięwzięcia - ale chyba jednak skończe go bo już tylko nowy wolnobieg i linki zostały do wymiany :wink:

Biorąc pod uwagę powyższe myślę, że większość napraw i regulacji potrafiłbym zrobić samemu - tak jak to robiłem do tej pory (wyłączając takie jak zaplatanie kół itp do których chyba potrzebne są bardziej specjalistyczne narzędzia :P ) - więc myślę, że brak servisu to nie byłby aż taki wielki problem, bardziej martwie się gwarancją bo trochę nie uśmiecha mi się odsyłanie całego roweru(sic!) jak wystarczyła by wymiana manetki :lol: poza tym boje się kupić za dużą lub za małą ramę (182cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszego sposobu na przekonanie się o odpowiednim rozmiarze ramy jak wypróbowanie roweru na sobie. Ja bym przychylał się do 19'...

 

A jeśli sam składasz rower i potrafisz wymienić większość części.. A czy duża różnica jest w cenie między sklepem internetowym a tradycyjnym? Pamiętaj, że w tradycyjnym zawsze możesz zbić z ceny, szczególnie na rocznik 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupwać przez internet ?

Jak najbarddzej tak tym bardziej że cenę możesz lepszą wynegocjować :(

Jest tylko jedna uwaga

najpierw trzeba iść do normalnego sklepu i przymierzyć sie do danego roweru a potem kupić przez neta

Qumplowi tak poradziłem i w sklepie Feni kupił raven meadow, 19,5 cala rama, o stówkę z hakiem taniej niż katalogowo w i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr240

ave krossowcy! :D

Mam taka wizje zeby kupic hexagona v6 i go troche odpicowac :D

 

Oto co chce zmienic (wyjdzie ponizej 600zl z przesylkami):

- Manetki i przerzutke tyl zamienic na srama x7

- mostek na NS teeter totter

- kiere na gieta amoeba borla

- hample na alivio

- klamki na avid fr5

 

I pare czesci zamienie (ze starego bika):

- korba na alivio

- pedalce na vp

- siodlo na velo plush

- sztyca na suntour nex

 

W sumie bike wychodzi dosc tanio(kolo 1600zl) a za taka kase i tak fajnego sprzetu sie nie kupi :)

Co o tym myslicie?? Jakies sugestie?

Ps. amor tez bym wymienil ale dopiero w przyszlym roku...

Pzdr all!

stary lepiej zrobisz jak hample wymienisz na avid sd5 (ewentualnie na sd3) nie na alivo bo szczeki alhongi nie wiel sie roznia od alivio ; gorzej jest z klockami tutaj wymiana by sie przydala a avidy wymiataja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary lepiej zrobisz jak hample wymienisz na avid sd5 (ewentualnie na sd3) nie na alivo bo szczeki alhongi nie wiel sie roznia od alivio ; gorzej jest z klockami tutaj wymiana by sie przydala a avidy wymiataja

No wlasnie teraz sie zastanawiam nad calym zestawem sd7 albo jakimis tanimi machanikami (winzipami) ale wydaje mi sie ze roznicy duzej w chamowaniu nie bedzie a w dodatku przy tarczach trzeba bedzie wiecej grzebac, wymieniac okladziny, tarcze itp. Chyba avidki beda lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszy jest pkt 7 który mówi, że gwarancja traci swą ważność w przypadku niewłaściwego użytkowania roweru (udział w zawodach rowerowych)

Ciekawe jak to się odnosi do zawodników Kross Racing Team ( w tym również mnie :) ) którzy są zobowiązani do startu w maratonach.

dobra mam pare pytan:

1. ile wazy rama Level A6 (pewnie wyjdzie ze jestem maniakiem wagi :P )

2. ile wazy caly Level A6

3. gdzie mozna zobaczyc geometrie tej ramki??

4. do czego jest ta rama jak nie do startow w zawodach?? :):D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_P ten foxik z przodu jest rewelacyjny :) i zle zalozyles zipy w RDSie :)

 

Moj ION dzisiaj dostanie nowe hebelki XT i lada chwila przyjdzie wymiana foxa na tyl i prawdopodobnie RS Pilota na przod, do tego kiere carbon BBB :).

 

Normalnie rajdowa maszyna z mojego Krossa sie robi :)

 

Co do odpowiedzi na pytanie do Krossa wysłane z ich strony czekalem niecale 48h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji braku czasu zadam szybkie pytanie.

 

Czy ktos z Was, kto ma V6 rozmiar 17 cali moglby mi zmierzyc dlugosc rury podsiodlowej (od suportu do zacisku). Wlasnie planuje zakupic jeszcze raz ten sam rowerek (tym razem nie dla siebie).

Dzwonilem do Feni i rozmawialem z Pania Beata. Chwilowo nie maja V6 ale mozna zlozyc zamowienie. Ja bez targowania mam zaplacic 899 zl (transport gratis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_P ten foxik z przodu jest rewelacyjny :) i zle zalozyles zipy w RDSie ;)

 

Moj ION dzisiaj dostanie nowe hebelki XT i lada chwila przyjdzie wymiana foxa na tyl i prawdopodobnie RS Pilota na przod, do tego kiere carbon BBB :).

 

Normalnie rajdowa maszyna z mojego Krossa sie robi :)

 

Co do odpowiedzi na pytanie do Krossa wysłane z ich strony czekalem niecale 48h.

Vision ION zastanawiałem się nad zakupem tej ramy

możesz napisać jak sie sprawuje.? Chodzi o sztywność boczną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako wlasciciel nowej V4-ki :D - kupilem licznik (jakis badziewny na razie ale jest). I moje pytanko jak kalibrowaliscie swoje liczniki? Wg tabelki ktore jest na instrukcji mam podane ze kola 26" to odpowiednik 208 cm ktore trzeba wklepac do komputerka - ale po zmierzeniu obwodu kola (pomazalem kolo i przejechalem nim kawalek po asfalcie) wyszlo mi ze jest tylko 202 cm wiec ? mam wpisac te 208 czy 202 z rzeczywistego pomiaru? Dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoniak ten gość od XT i planami to ja :). Ramka jest swietna, choc w moim wypadku nazwal bym ja "Kross Vission EVO" bo zmian planuje dosc sporo. Wszyscy ktorzy ja widzieli byli bardzo zdziwieni pozytywnie jej wykonaniem i dzialaniem. Co do sztywnosci hmmm jest jak dla mnie ok inni tez nie narzekali. Ja nie mialem akurat okazji testowac innego fulla takze srednio obiektywna moze byc moja ocena co do sztywnosci. Wiem jedno. Zrobilem w tym roku ok 500km i ramka momentami ostro dostawala. Nie ma zadnych luzow, skrzywien :) itp felerow, a ujezdzal ja nie maly klocek bo waze 90kg.

 

Pytanie tylko ktorego IONa chcesz kupic? Jezeli ta wersje z allegro to zapomnij, calkiem inna bajka. Jak chcesz jakies konkretne foty daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to boyzz - jaki macie wymiar kola wklepany w komputerki??? - chyba wszystkie nasze krossy maja takie same kola no nie? Wybaczcie ta upierdliwosc ale chce zeby mi wszystko w miare dokladnie mierzylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inna opone, wiec nie pomoge.

 

 

A tak wyglada kaseta po przejechaniu okolo 600 km :034:

 

kaseta19jb.th.jpg kaseta23eh.th.jpg kaseta36uc.th.jpg kaseta45cz.th.jpg

 

Zdjecie drugie jest zblizeniem zdjecia czwartego.

 

Ciekawe jak wygladaja kasety w Waszych rowerach. Ja czegos takiego jeszcze nigdy nie mialem. A juz jezdze kilka lat.

 

Zapomnialem dodac, ze przy okazji maratonu zrobilem lekki przeglad bika. I ze zdziwieniem musze powiedziec, ze stery byly w rewelacyjnym stanie, zero rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...