Skocz do zawartości

[Rower] Składam rower...


Ombre

Rekomendowane odpowiedzi

no to juz mnie nie obchodzi te 5gram na korzysc lub nie korzysc korb, CO DŁUZEJ WYTRZYMIE? zakladajac ze beda sie krecic na jednym supporcie?

 

Trudno to zrozumieć- jeżeli chodzi Ci o porównanie pracy korb XT na kwadracie i Stronglighta na ISIS, no to jest zdecydowana różnica w sztywności połączenia na korzyść ISIS, a jeżeli myślałeś o XT na Octalinku, to już mówimy o tej samej sztywności połączenia. Korby Hollowtech I są bardzo sztywne, więc o jakość wykonania nie miałbyś się co obawiać- jedynie ta waga :( Pozdrowerek FORUMOWICZE :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boplight wazy 157 gram, wiem bo mam.a jak dziala nie wiem bo jeszcze nie założyłem...

"Lookas powiedz mi jedno- czy z korby mozna wymontowac 44 zębatke? bo szczerze ona mi jest zbędna, a bylbym pare g do przodu "

a z tym blatem...jak to nie bedzie ci potrzebny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mloody- rzeczywiscie, wydawalo mi sie ze 155g wazy jedna klamka a nie obydwie, w takim razie kolejne 155g na moją korzysc :P

Co do korby, bosh... rano bylo i zapomnialem ze stronglight ma tylko dwa blaty, w takim razie biore XT'ka, z mozliwie jak najmniejszymi blatami.

Zostal tylko jeszcze wybór opon... co wybrać? mozna powiedziec ze cena nie gra roli :P

Niezle z 9200g zjechalismy na 8800 :P ile to może ważyc z dętkami, chwytami, linkami, pancerzami i całym tym sh*tem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale XT'ka na kwadrat :question: Moim zdaniem nie ma sensu się pakować w korbę na kwadrat (dużo mniej sztywna niż na octalink, czy sztywną oś).

 

Wybrałbym którąś z tych:

- LX na sztywną oś

- XT na sztywną oś (FC-M760)

- LX'a 2004 (FC-M572) na octalink (wymienił śrubki na tytanowe, a pozostałe stalowe tarcze na aluminiowe) + suport XT/XTR

 

i każdą w jakiś sposób odchudził :P (zależy od zasobności portfela :P )

 

Cała specyfikacja naprawdę "ciekawie" się prezentuje, ale dziwi mnie pewien szczegół :P

Wszystkie części, to jakby nie patrzeć "górna strefa" cenowa i jakościowa, jednak obręcze które wybrałeś, do niej chyba nie nie należą. Nie mówię, że są złe, że są klockowate, ale na pewno nie są najlżejsze, a głównym Twoim założeniem jest złożenie rwoerku o jak najmniejszej masie :)

 

Proponowałbym wymienić je na:

- MAVIC XC717 (ok. 190 - 200zł/szt.)

lub

- Alexrims XT16 (ok. 100 - 125zł/szt.)

- DT XR 4.1 (ok. 200zł/szt.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamoreks

9 rzędowy...do takiego bika to raczej 9.

Co do korby to składam rower...za 30 dni gotowy będzie.

I nie wydaje mi się żeby moja nowa kobra DEORE na kwadrat

będzie dużo gorsza od ISIS. Najwyżej kupię za 1,5 roku nową i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przesadzasz z cenami:)

 

 

Sztyca: Promax Carbon (225g, 180zł)?? sztyca na allegro 90-100zl

 

Proponował bym cos takiego: obręcze tak jak zaproponował Kosmita i korby również.. lx/xt

 

Za to jesli chcesz troche zaoszczędzić na cos innego np. te obręcze to zamiast kupować mostek WCS mozesz kupic np. Kbix bądź BOPLIGHT

 

Napęd moim zdaniem 8biegowy a dlaczego...?? tanie i lekkie kasety albo sram 5.0 - 60zl albo XTR 190-220z na allegrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 rzędowy...do takiego bika to raczej 9.

Co do korby to składam rower...za 30 dni gotowy będzie.

I nie wydaje mi się żeby moja nowa kobra DEORE na kwadrat

będzie dużo gorsza od ISIS. Najwyżej kupię za 1,5 roku nową i już.

 

Możesz jasno i dokładnie wyjaśnić dlaczego "do takiego roweru to raczej 9" ? Według mnie 8 to szczyt potrzeb, ale być może wyjaśnisz dlaczego 9-ka lepsza? Co do sztywności korby, to nawet nie pisz o porównaniu kwadratu do ISIS'a czy Octalink'a, bo to jest bez porównania. Pozdrówko ALL :(:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by działała kaseta 9 szosowa? Wagowo jest zachęcająca, ale jak współpracuje z przerzutkami?

 

Korby na stałą oś są chyba i trwalsze i sztywniejsze niż te na wielowpust, a Truvativ by tu pasował Truvativ Stylo team

 

Felgi albo Mavicki 517 (717) Albo Obręcze Suna Mach IV albo UFO

Nyple Alu - ok. 40g w stosunku do mosiężnych (2 koła)

 

Opony - polecam Red Phoenixy Tiogi. Są chyba najtrwalsze z "tych lekkich" czyli maxisów i conti. zwijana 385g, drutówka 410g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimek- Ten Truvativ mi sie b. podoba, co sądzicie o nim? A tak w ogole, znalazlem informacje "zintegrowana oś suportu", znaczy sie ze nie trzeba supprotu O_o? pewnie znowu cos poknocilem ;/...

Marcin5611- Z ta sztyca to zwykla pomylka policzylem jak za wcs'a.

Obrecze biore Sun Rins Mach IV (405g jedna, czyli lacznie zeszedlem kolejne -70g)

Musze znalesc jakas rownowage miedzy cena, jakoscia i waga. jezeli znowu walnalem jakas gafe to sorx- nie znam sie na bike'ach.

 

znowu sie edytuj "zepsulo" :) jaki lancuch wybrac?

conneX Wippermann 808 (308g, 70zł) czy Sram PC-38 (305g, 20zł)?

wezcie pod uwage roznice 50zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ombre sprzęcik ogólnie bardzo fajny, ale jak ktos już wspomniał chyba trochę za wcześnie na taką zabawę. Mówię tak bo z Twoich postów wynika, że nie znasz się jeszcze tak dobrze na sprzęcie i sam do końca nie wiesz czego chcesz. Do takiego roweru łańcuch PC-38? Nie żartuj. A co będzie jak za jakiś czas Ci się odwidzi ta zabawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz napisalem ze mi sie nie odwidzi, na razie jezdze na fabrycznej meridze kalahari (wymienie pare rzeczy za 400zł) i jestem naprawde napalony na bike'i. Nie kazdy sie zna na sprzecie, po za tym na stronie srama pisalo ze pc-38 to rekomendowany lancuch do pg-850 dlatego go zaproponowalem. Aaa... jeszcze jedno, sprzecik bede kompletowal około roku, tak wiec za ten czas jeszcze sie duzo naucze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no w jeden dzien na pewno nie wytrzasne 5 kółek, ewentualnie jakby sie cos zmieniło to was zapytam, rower już własciwie skompletowalem, wyszlo mi 8900g i 5000zł

DZIEKI KAZDEMU ZA ODPOWIEDZ :) Ewentualnie sugestie prosze juz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Realne, jak najbardziej. ale sporo polowania na tańsze części.

 

A jeśli chodzi o lekki amor to najlepszy jest jego brak :) czyli sztywny widelec.

Jak ktoś jest masochistą to czemu nie :P Taki karbonowy leciutki sztywniak znacznie zmniejszyłby wagę. Z tym że raczej nie byłby tańszy od amorka i znacznie ucierpiałby komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...