Skocz do zawartości

[2500-3500zł] MTB/XC na maratony


Heskey

Rekomendowane odpowiedzi

Level A7 z 2012 ma nową ramę o poprawionej w stosunku do A8 geometrii, zdecydowanie wolał bym A7.

Jeśli myślisz o rozbudowie możesz uderzać w Modusa rama ma klayczną geometrię XC jak najbardziej nadaje się na zawody,

Rama karbonowo-aluminiowa to w obecnej chwili zbędna kombinacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę przyczajony na tego Modusa, może załapię się na jakąś wyprzedaż. Jak nie upoluję to wtedy nastawię się na A7.

Co do A7 chciałem zapytać czy waga 11,8kg na stronie producenta nie jest zaniżona ? Poczytałem też na temat Rock Shox Recon Silver TK Solo Air, w który zaopatrzony jest A7 i zauważyłem że sporo osób narzeka na jego pracę i nie poleca w tej cenie, więc pewnie amor byłby do wymiany niedługo. Niby ludzie polecają brać sprężynowca zamiast takiego powietrznego, a jak założono temat w którym pytano "sprężynowiec czy powietrzny ?", wszyscy jednym chórem odpowiedzieli powietrzny. Co do ramy A7 co to w ogóle za rodzaj stopu ?

W ogóle mało opinii na temat samego roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinni mało, bo to nowy rower, pewnie przybędzie w zimę jak mocno potanieje. Rama w nowym A7 jest bardzo efektowana jak na rame z alu, hydroformowana, ma zeszlifowane spawy, ładny lakier, ciężko wymagać więcej. Nie wiem z jakiego jest stopu, zapewne to jakieś 7001, coś nieco lżejszego , od podstawowego alu 6061, ale żadna kosmiczna technologia :). Nie wiadomo ile waży ta rama, moim zdaniem waga roweru, może być zawyżona, z amorem o wadze ok 2kg, kołami o wadze ponad 2kg ,komponentami krossa racing, ktory zapewne waży więcej od i tak dość ciężkiego richa comp. Obstawiam że ten rower waży ok 12,5kg w rozmiarze 50cm.

 

Nie jestem powiem ale Recon Silver to mniej wiecej to samo co Tora na wiatr. Opinnie są różne bo zależy do czego ten amor porównujesz, jak ktoś przesiada się z Reby na coś takiego, to nie dziwie się że jest załamany. Jak na uginacz w nowym rowerze za ok 3,5k (katalogowo), to moim zdaniem nie jest to wiocha.

Jak bym miał kupić Recona Silver, solo = bez roweru, to pewnie bym sobie darował bo :jest dość ciężki, dość drogi, albo mulasty albo kołkowany = są lepsze uginacze w tej cenie . Moim zdaniem nie masz się czago bać, kupisz nowy na gwarancji, jak się popsuje to odeślesz, a jak pojeździsz to....., wyrobisz sobie własną opinie i wymienisz na coś lekkiego i ściganckiego albo komfortowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma fajny amor, i dość dziwną geometrię , krotka rama, nawet bardzo krotka (600mm przy rozmiarze 50cm, to dość rekreacyjny wynik), dodatkowo o łagodnym kącie główki, cholera wie jak to jeździ, w ciemno bym tego nie kupił. Osprzęt porównywalny z konkurencją, korba może nie tyle co słaba, co nie tak fajna jak w A7. Na Durinie startuje mój kumpel z drużyny ma go wsadzonego w ramę Corratec SuperBow. W zasadzie jedyna wada tego amora to dość kłopotliwy i częsty serwis w porównaniu do R7 czy SID-a. Pracuje bardzo fajnie, jak na typowo ścigancki-wylajtowany uginacz jest bardzo komfortowy. Jak bedziesz go sobie sam rozbierał i czyścił to moim zdaniem to fajny amor, jak nie masz wprawy z serwisowaniem amortyzatorów to daruj sobie Durina, bo albo bedziesz oddawał go na serwis 3-4 razy w sezonie, albo go zapuścisz i popsujesz a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rulez chciałem jeszcze zapytać Ciebie co sądzisz o A7 z poprzedniego sezonu ? http://www.kross.pl/pl/2011/mtb-xc/level-a7

Osprzęt trochę się różni, ale akurat na temat amortyzatorów i geometrii jestem zielony, warto brać ? Malowanie bardziej mi odpowiada.

 

Chciałem jeszcze zapytać czy w porównaniu do A7 warto zastanowić się nad takim Trekiem ?

http://skleprowerowy...disc-2012-black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...