Skocz do zawartości

[korba] optymalna 2x10 dla 29er


Greg00

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Odnosnie korb XT FC-785 38/26 i 38/24 natknołem się na artykół gdzie jest napisane

że shimano robi różne wersje blatów 38 - ze względu na to czy będą stosowane z drugim o wielkości 26 lub 24

Nie będę się tu rozpisywał bo każdy może sobie artykół sam przeczytać, i wpisy ludzi poniżej

Ale wychodzi na to że nie tak łatwo zrobić przejście z 26 na 24, bo nie jest to koszt tylko małego blatu który oscyluje w granicy 69zł

 

oryginał

http://www.blackmtncycles.com/2012/09/3826-3824-whatever-it-takes.html

 

tłumaczenie przez google

http://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.blackmtncycles.com%2F2012%2F09%2F3826-3824-whatever-it-takes.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odkopię :)

w 26 używałem korby 36-24 + kaseta 11-32 i czasem ale to rzadko brakowało mi obrotów w nogach :)

czy di 29 dać taką samą tyle że kasetę 12-36 czy może poszukiwać blatu 34 i dać 11-34 (niestety zakup blatu 34 nie pod SS/DH graniczy z cudem

wyprzedzając pytanie z serii innych nie nie chcę srama xx1 ale tylko ze względu na nowy bębenek który jest jeszcze mało powszechny bo generalnie sama grupa nie jest jakoś super droga a jej możliwości by mi wystarczyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w kujawsko-pomorskim. Mam napęd 2x10. korbę 26/39, kasetę 36-12. Na tym podjeżdżam każdą górę, którą podjechać się da.

 

a , przepraszam, ale gdzie masz te górki?

Mieszkam w brzydgoszczy od kilku lat i prócz asfaltów w Kozielcu , Strzelcach dolnych i w tamtejszych okolicach to żadnych górek nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest wzgledne :) ja jak mowie, ze dla mnie moje mientkie 20x34 to za malo nawet czasami na maratonie, to najczesciej sie patrza z politowaniem :) pewnie wystarczyloby mi, gdybym ciagle stawal na pudle, ale najczesciej wlasnie moje narzekania, ze za twardo mam kwestionuja ci, ktorzy ostatnie gorki robia z buta

 

kazdy ocenia po sobie i tym, po czym sie turla

 

22x34 jest moze i troche twardziej, ale mnie zalezalo na podkresleniu tego, ze lepiej zmniejszac w korbie, niz zwiekszac na kasecie

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O ile na górskim wyścigu koronka 22/24z i kaseta 32z nie przeszkadzają to przy całodniowej jeździe rekreacyjnej 22z z przodu i 36 z tyłu wcale nie są przesadą.

 

Witam

Podepnę się pod ten post z pytaniem odnośnie w/w roweru Canyon. Dokładniej jestem amatorem stawiającym pierwsze kroki w MTB i nadszedł czas zakupu nowego "poważnego" roweru (aktualnie jeżdżę crossem 28" :thumbsup: ) Rower który chciałbym zakupić to http://www.canyon.co...ike.html?b=3014

i tu mam jedną niepewność odnośnie korby sram s1400 36/22 przy kasecie 11/36. Pytanie do wszystkich bikerów a szczególnie do speca w temacie kolegi Nabiała. Początkujący da rade w tym ustawieniu? Rower do maratonów - Gryf w Szczecinie , Miedwie może Barlinek.

Proszę o odpowiedź w temacie może poradę. Jako laik w temacie i pewnie inni się ze mną zgodzą im więcej czytam tym bardziej jestem głupi.

Pozdrawiam i czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie da sie kupic lepszego seryjnego konfigu odnosnie obaw o to, ze bedzie za twardo, a to, czy i tak bedzie ci brakowac przelozen zalezy od twojej formy i tras, ktorych nie znam...kolejna sprawa to preferencje kadencyjne - ja bedac niekolarskiej budowy zwyklem krecic podjazdy na kadencji ok 85rpm o ile sa w miare rowne, a sa tacy, co wola 65-70, a 85 to nie kreca nawet po plaskim, wiec automatycznie jadac z ta sama predkoscia uzywaja innych przelozen

 

mnie twoje przyszle stopniowanie wystarczyloby przy podjazdach w gorach, ale niemal na kazdej trasie brakowaloby gory do dokrecania zjazdow - 36x11 tak na oko pozwoli jechac do 42-5km/h, inna sprawa, ze w takich sytuacjach pilnuje tylko, aby bylo ponad 50km/h i przestaje pedalowac, bo wole sie polozyc na kierownicy

 

jesli dojezdzasz w polowie stawki, to taki naped bedzie idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie da sie kupic lepszego seryjnego konfigu odnosnie obaw o to, ze bedzie za twardo, a to, czy i tak bedzie ci brakowac przelozen zalezy od twojej formy i tras, ktorych nie znam...kolejna sprawa to preferencje kadencyjne - ja bedac niekolarskiej budowy zwyklem krecic podjazdy na kadencji ok 85rpm o ile sa w miare rowne, a sa tacy, co wola 65-70, a 85 to nie kreca nawet po plaskim, wiec automatycznie jadac z ta sama predkoscia uzywaja innych przelozen

 

mnie twoje przyszle stopniowanie wystarczyloby przy podjazdach w gorach, ale niemal na kazdej trasie brakowaloby gory do dokrecania zjazdow - 36x11 tak na oko pozwoli jechac do 42-5km/h, inna sprawa, ze w takich sytuacjach pilnuje tylko, aby bylo ponad 50km/h i przestaje pedalowac, bo wole sie polozyc na kierownicy

 

jesli dojezdzasz w polowie stawki, to taki naped bedzie idealny

 

 

Też mam chrapkę na ten model...ja znowu mam kadencję podjeżdzania ok 95...i myślę że to jest akurat dla mnie...na zjazdach też wolę docisnąć no ale pierwszorzędne dla mnie są podjazdy z wysoką kadencją...uczyłem się tego przez 2 lata ale są efekty....wjeżdzam szybciej niż inni i mniej się męczę...nie mówiąć o braku problemów z kolanami no ale to trzeba bylo wyćwiczyć :P...swoją droga wzorowałem się na LA bo on wszystkie podjazdy walił z młyna :]

Edytowane przez RufusBiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche offtopujac - jak masz sztywniaka i wjezdzasz po nerownym terenie, to wysoka kadencja mocno utrudnia zycie wybijajac z rytmu i wtedy niestety trzeba mocno schodzic w dol, przynajmniej do 80...to samo tyczy sie zdobywania ostrych skosow na szlakach, gdzie predkosc nie przekracza powiedzmy 8km/h - jak bedziesz za szybko mielic, to zatrzyma cie pierwszy kamien/prog :)

 

nie zmienia faktu, ze jesli tylko okolicznosci sprzyjaja, to zdrowiej mielic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmodyfikuję temat.

Napęd 2x9.

Użytkuje ktoś może? Na jakich zębach i terenie się porusza?

11-32 to za mało? 11-34, czy stopniowanie tej kasety sprawdza się przy dużym kole?

 

Jak juz koledzy wspominali to w duzej mierze kwestia uwarunkowań fizycznych i kondycji

 

Załóżmy ze wciągam pod gore 80 kg sadła i u golonki w mega 50, oscyluje w okolicach 100-150 open . Zestawienie 11-32 z korba 22-36 to był dramat. Ta sama korba z kasetą 11- 34 odrobinę lepiej ale i tak nie obyło sie bez zsiadania z roweru które przypłacałem paskudnymi skurczami.. Myślę ze optymalnie dla mnie to korba 22-38 i kaseta 11-36 ;-) W tym sezonie będę wrzucał nowego slxa http://www.bikestacj...h=681_30_54_113 niefortunnie maja najmniejsza zębatkę 24t ktora mam zamiar zastąpić 22 poprzedniego modelu .. oby to zadziałało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche offtopujac - jak masz sztywniaka i wjezdzasz po nerownym terenie, to wysoka kadencja mocno utrudnia zycie wybijajac z rytmu i wtedy niestety trzeba mocno schodzic w dol, przynajmniej do 80...to samo tyczy sie zdobywania ostrych skosow na szlakach, gdzie predkosc nie przekracza powiedzmy 8km/h - jak bedziesz za szybko mielic, to zatrzyma cie pierwszy kamien/prog :)

 

nie zmienia faktu, ze jesli tylko okolicznosci sprzyjaja, to zdrowiej mielic

 

wszystko prawda ale ten sposób mi leży i sprawdza się w moim przypadku...większość i tak wali z niską więc niech tak zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...