Skocz do zawartości

[korba] optymalna 2x10 dla 29er


Greg00

Rekomendowane odpowiedzi

Oj da się, da :). Zużycie nie musi wcale być bardzo widoczne. Generalnie zawsze jak zaciąga, to jest wina zużytej zębarki, i wymiana rozwiązuje problem.

Zresztą w dwutarczach niestety szybko blaty padają w ogóle. Jak w zeszłym roku zajechałem 36t Srama w pół sezonu, to myślałem że on taki trefny, ale teraz widzę, że XT który mam też nie wytrzyma do końca, i to na dwóch łańcuchach.

Dlatego wzorem prekursora tematu GhOsTawrc jako następny blat założę kutą stal w postaci średniej tarczy do trekkingowej Acery 38t ;). 50g cięższe, a nie będę miał nerwów że znika w oczach ;). Na szczęście korba XT ma standardowo rozstawione otwory, bo z tego co słyszałem z SLX jest już problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia matematyki faktycznie można dopasować kasetę o mniejszej ilości zębów i to samo z zębatką z przodu... ale jest jeszcze poruszony temat zaciągania w błocie i sprawa druga, inaczej się w praktyce prezentuje przełożenie napędu. Może jest to odczucie subiektywne, placebo, jednak z większej zębatki z przodu kręci mi się lepiej. Inny skok obciążenia jest przy zmianach z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozebyc i zebatka od Alivio. Do korby SLX 675 pasuje jak trzeba i 36 i 38 . Co do 38 to ja z niej zrezygnowalem z racji tego ,  że na płaskim terenie jest ok ale gdy zaczynaja sie niewielkie podjazdy ok 5-6% to przy 38z skrecił mi sie juz kilka razy łańcuch ;( na maratonie wiaze sie to z koncem kariery .

 

Do tego blat 36z alivio był mniej zuzuty od blatu 38z alivio po przebiegu 6000 km  , poniewaz jezdzi sie na wyzszej kadencji , oczywisciezeby kasety i łancuch tez dostaje bardziej w kosc nie mowiąć juz o kolanach. Przy  100 kg wagi ma to znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...