Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

@czarusblitz

wszystkei flagowe modele telefonow z wyzszej polki rowniez maja wsparcie dosc dlugo. Ale i co z tego, skoro sprzet juz jest dziadkowy i nowy soft bedzie mulil? To ja juz wole zostac przy starym...

To samo ma Iphone, ktory jest produkowany w tej samej fabryce co Samsung :)

Pracownicy tejze fabryki zarabiaja dolara dziennie, a wokol budynku sa umocowane siatki zabezpieczajace, zeby ludzie  ktorzy postanowia popelnic samobojstwo, jednak sie nie zabili.

czy chce placic 4 razy wiecej za sprzet, ktory tak wyzyskuje swoich pracownikow? Chyba nie...

 

Iphone to zadna rewelacja... Sprzet nieadekwatny cenowo do swoich mozliowsci, wytrzymalosci(pekajce gniazda ladownaia w 3/3gs i szklana obudowa w 4s-masakra!!) i wygladu...

 

PS: czarusblitz, zachowujesz sie jak rasowy Fanboy... Masz klapki na oczach i widzisz tylko jablko jako jedyny, niepowtarzalny sluszny sprzet. Troszke obiektywizmu na swiat, zamiast rozowych okularow by sie przydalo ;]

 

"Nie wszystko co jablko to sie swieci" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taki istnieje??? blink.gif

 

Oczywiscie, ze istnieje. Mialem go w rekach. Z zewnatrz identyczny jak standardowy One. Jest do kupienia w GB, DE, RU i wielu innych panstwach. 2 karty, plus slot na karte pamieci. Dla mnie idealne rozwiazanie, pamieci potrzebuje naprawde sporo i to wlasnie wymiennej a 2 SIMy zalatwilyby latanie wszedzie z co najmniej 2 telefonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarusblitz

wszystkei flagowe modele telefonow z wyzszej polki rowniez maja wsparcie dosc dlugo. Ale i co z tego, skoro sprzet juz jest dziadkowy i nowy soft bedzie mulil? To ja juz wole zostac przy starym...

To samo ma Iphone, ktory jest produkowany w tej samej fabryce co Samsung :)

Pracownicy tejze fabryki zarabiaja dolara dziennie, a wokol budynku sa umocowane siatki zabezpieczajace, zeby ludzie ktorzy postanowia popelnic samobojstwo, jednak sie nie zabili.

czy chce placic 4 razy wiecej za sprzet, ktory tak wyzyskuje swoich pracownikow? Chyba nie...

 

Iphone to zadna rewelacja... Sprzet nieadekwatny cenowo do swoich mozliowsci, wytrzymalosci(pekajce gniazda ladownaia w 3/3gs i szklana obudowa w 4s-masakra!!) i wygladu...

 

PS: czarusblitz, zachowujesz sie jak rasowy Fanboy... Masz klapki na oczach i widzisz tylko jablko jako jedyny, niepowtarzalny sluszny sprzet. Troszke obiektywizmu na swiat, zamiast rozowych okularow by sie przydalo ;]

 

"Nie wszystko co jablko to sie swieci" ;]

 

Nie zachowuje sie jak fanboy, mam poprostu okreslone spojrzenie na ten temat i koniec. Nie jestem zwiazany zupelnie z konkretna marka, akurat ta mi w obecnej chwili odpowiada, bo "sparzylem sie" na innych.

Cos co dla mnie komicznie wyglada, nie koniecznie musi smieszyc kogos innego, podobnie jest z gustami... mi np osobiscie nie odpowiada plastikowa obudowa w flagowym modelu za ktory placi sie p

2 tys. zl.

Co do cen iphona faktycznie sa drozsze (tez mi to nie pasuje, dlatego nie kupuje w sklepach appla, lecz zewn. zrodlach), ale zalezna jest od kosztow produkcji i zakupow czesci oraz marketingu, gdzie Apple koszty ma wieksze. Jak juz wspomniani Apple glownie kupuje podzespoly i czesci od innych producentow (m. i. Samsunga, ale kupuje czesci, a nie produkuje w tej samej fabryce jak wspomniales). Pozatym Apple juz stara sie nie robic interesow z Samsungiem, zwiazal sie z LG i bodajze Sharpem co do procesorow i wyswietlaczy. Druga sprawa, ze do kosztow dochodzi oprogramowanie czyli wlasny iOS, nad ktorym producent pracuje i chyba najwiecej czasu pochlania. Inni producenci takiego problemu nie maja, Android pod miliony roznych telefonow i heja!

Co do wsparcia flagowych modelow innych marek tak nie jest, wsparcie jest, ale co najwyzej rok, gora 2, w zaleznosci od producenta i to tez nie na wszystkie flagowe modele, albo zas z drugiej strony ile czasem trzeba czekac na aktualizacje do nowego systemu - czasem nawet i rok.

W kazdym razie kazdy wybiera cos dla siebie, nie ma niestety nic idealnego, natomiast oceniajac telefon wylacznie po wielkosci wyswietlacza, to dla mnie smiechu warte.

Ja oczekuje aby telefon sprawnie dzialal, nie zawieszal sie, abym po roku uzytkowania nie musial go przeinstalowywac, aby aplikacje pod dany system byly dobrej jakosci oraz otrzymywal wsparcie przez kilka lat, bo 2- letni telefon to nadal stosunkowo nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Iphone mimo swojej ceny jest wybrakowany jak mało który smartfon, ciągle nie ma rozszerzalnej pamięci o karty a dopłata za lepsza wersję jest irracjonalnie wysoka, aparat jest denny, ma niewymienną baterię w dodatku o śmiesznie małej pojemności, dopasowanie systemu do własnych potrzeb jest niemal zerowe, nie mówiąc już o wyglądzie, ios7 wygląda jakby daltonista go projektował i nic nie można z tym zrobić, wcale się nie dziwie że ludzie mają mdłości.

Podobno ludzie kupują iphony dla ich pseudo-jakości, psują się tak samo często o ile nie częściej niż inne telefony, w dodatku dostaje się tylko rok gwarancji no chyba że ktoś zabuli ekstra haracz. Słynna alu obudowa jest tak tandetnie zaanodowana że momentalnie się rysuje albo zanim jeszcze opuści fabrykę. Telefon ma powiedzmy te 16gb pamięci a nie można z niego skorzystać jak z pendrive albo dysku zewnętrznego, wszystko trzeba synchronizować przez program na kompie.

Nie wspomnę już o braku nfc, ładowania indykcyjnego, nietypowych złączach, utrudnionej wymianie plików, icloudzie który osusza baterię, niedziałającym odblokowywaniu odciskiem palca, braku natywnego flasha czy apki youtube, tragicznych mapach które nie działają offline, śmiesznych aktywacjach, LTE, płatnych aplikacjach które w androidzie są darmowe, braku możliwości downgrade systemu, braku innych alternatyw softowych. 

To wszystko w super okazyjnej cenie, a za każdy dodatek trzeba dopłacać.

...tia, to tyle w kwestii świadomego wyboru, chyba nie wybrałbym tego telefonu okraszonego w dodatku maciupkim ekranikiem. 

 

 

Poza tym obciach wyciągać przy ludziach iphone bo używają ich głównie gimnazjaliści w za ciasnych spodniach, dopiero wygląda się idiotycznie  :yes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym co napisal Maniak w 100% :D

 

czarusblitz, mylisz sie.. Apple ma fabryke w tym samym miejscu co Apple i obydwie te firmy mialy na sobie bat calego swiata gdy ilus tam pracownikow skoczylo z dachu i sie zabilo ze wzgledu na bardzo zle warunki pracy. Po tym wydarzeniu zamontowali wlasnie owa siatke :)

 

Poza tym, Chcesz mi powiedziec ze Phone 3g powiedzmy dostal aktuake do IOS7? Jesli tak to wpsolczuje uzytkownikom.. Kolega strasznie narzekal gdy sobie zaisntalowal nowego Iosa na 4s... Powiedzial ze telefon jest do bani bo teraz strasznie muli i zaluje aktualki.. Niestety-tak jest w KAZDYM telefonie... Takze co mi po takim "wsparciu"? ;] Podzespolow nikt nie polepszy w starych telefonach... Mozesz sobie co najwyzej wgrac custom roma jesli chcesz wskrzesic stary telefon. A.. no tak-w Iphonie tego nei zrobisz. Ups.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ip4s z iOS 7 oraz ip 4 z iOS 7. Telefony juz kilkuletnie a system smiga jak ta lala wiec nie pisz bzdur. Czy inni producenci daja tak dlugie wsparcie? Nie bo przeciez procek z przed roku jest juz za stary. Ups.... Youtube nie ma na iOS? Hmm... Chyba mam podke bo jakos ja mam... Co do reszty nie ma sensu dyskutowac, bo caly swiat byl takze za wtyczka flash playera, od ktorej nawet google odchodzi. Piszesz bzdury nawet nie majac do czynienia z danych produktem lub zatrzymales w erze iphona 2g. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego s2power - czytasz wątek w całości, czy "wyrywasz" sobie posty na własne potrzeby aby tylko coś "nastukać"???

 

Polecam wrócić do...

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/117612-telefony-wasze-komoreczki-cz-2/?p=1406559

 Kandydujesz na moderatora czy moze admina? Jak nasmiecilem, to sa inni od posprzatania tematu a Ty smiecisz jeszcze bardziej. Luzik :)

Lepiej napisz jak sprawuje sie "Jedynka"

 

czarusblitz, lepiej przyjmij na klate to co napisal Maniak bo to sa fakty. Aha, po co potrzebujesz wieloletniego wsparcia skoro to taki niezawodny i dopracowany telefon? Nie sadzisz, ze sam sobie przeczysz tym stwierdzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając chronologicznie

IP2 wyszedł w 2007 roku zdefiniował pojęcie smartfon. Do 2010r kiedy królem był iPhone 3GS samsung robił chłam jak wave czy avilla. Dopiero 3 lata po Apple w 2010 wypuścił coś co sie nazywało smartphone czyli samsung galaxy s1.

 

Apple to kultura pracy, klasa, to czego oczekujesz od urządzenia. Wytrzymałość i niezawodność. Puścisz iPhone na ziemie podnosisz iPhone. Pusisz samsunga podnosisz kilka części tego samsunga. Miałem sgs3 i nigdy wiecej androida nie kupie. Mam teraz iPhone 4s i 5. Sgs3 ma lepsze niby bebechy jeżeli chodzi o parametry, ale działa gorzej. Zawiesza sie multitasking jest na poziomie poniżej krytyki. 3 apki i dusi sie telefon. iOS nie ma takich problemów przy 15 rzeczach otwartych. Przez kilka miesięcy nie wiedziAlem ze można zamykać apki, a nie minimalizować tylko. Działał dalej jak nowy

 

iOS 7 jest krokiem w dobra stronę nowy design i fajna funkcjonalność

 

iPhone jest dla ludzi świadomych tego co chcą. Wszyscy z androidem stają sie wielkimi programistami bo wygrają roota i maja dostęp do wielu rzeczy do kontroli systemu od podstaw, ale prawdziwi specjaliści od elektroniki cenią sobie iPhone ponieważ nie trzeba z nim robić konkretnie nic aby spełniał oczekiwania.

 

Fajnie hejcicie ale gdybyście dostali iPhone lub było was stać nie wrocilibyście do androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie hejcicie ale gdybyście dostali iPhone lub było was stać nie wrocilibyście do androida.

Dostałem 4S'a w pracy wraz iPad'em 2 bo przełożony wymyślił sobie że będę wspierać top management, gdzie każdy ma to gówno. Wymigałem się z tego po miesiącu. Wiem co "hejtuję". Upgrade iPada przy ios6 się zawiesił dwa razy, za drugim już nic nie można było zrobić, na dwa tygodnie oddany do serwisu bo "suport" (specjalnie w cudzysłowie) apple'a nie pomaga w takich przypadkach bo po prostu nie wie co zrobić. "suport" Apple'a pomaga przy ustawieniu zegarka, daty, zamknięciu aplikacji, usunięciu aplikacji. Wystarczy dać im jeden trudniejszy temat to kończy się - "proszę odtworzyć urządzenie z archiwum" - jak nie pomaga to do serwisu. 10 urządzeń podłącza się do wifi - iPad nie - wina wifi.

 

Wolne działanie urządzeń z robocikiem to przekleństwo jednocześnie największej jego zalety - możliwości instalowania na urządzeniach które wogóle nie powinny go uruchamiać. To tak jakby włączyć win7 na PIV i 512mb RAM i dziwić się że to wolno działa. iphone jest jeden (nie licząc poprzednich wersji), a urządzeń dla Androida jest multum...

 

Najgorsze że mam teraz testować aplikacje mojej kochanej korporacji i znów mam dostać wspomniany wyżej komplet. Boli mnie głowa na samą myśl o tym że znów mam tego używać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolego s2power - czytasz wątek w całości, czy "wyrywasz" sobie posty na własne potrzeby aby tylko coś "nastukać"???

 

Polecam wrócić do...

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/117612-telefony-wasze-komoreczki-cz-2/?p=1406559

 

 

Kandydujesz na moderatora czy moze admina? Jak nasmiecilem, to sa inni od posprzatania tematu a Ty smiecisz jeszcze bardziej. Luzik :)

Lepiej napisz jak sprawuje sie "Jedynka"

 

czarusblitz, lepiej przyjmij na klate to co napisal Maniak bo to sa fakty. Aha, po co potrzebujesz wieloletniego wsparcia skoro to taki niezawodny i dopracowany telefon? Nie sadzisz, ze sam sobie przeczysz tym stwierdzeniem?

 

Ja przyjmuje na klate wszysko co inni pisza i licze sie ze zdaniem innych, takze znam wady i zalety zarowno iOS oraz Androida. Jednoczesnie nie zgadam sie ze wszystkimi stwierdzeniami, bo czytajac niektore posty odnosze wrazenie, ze niektorzy namacali iOS z ery iphona 2 kiedy byl bardzo ograniczony i tym sie kieruja - przyklad wypisujac bzdury o braku Youtube lub o wygladzie iOS7, ktory z wszystkich wczesniejszych wersji przypomina wlasnie najbardziej Androida, stad tez oburzenie wsrod uzytkownikow iOS.

Obecnie system jest juz naprawde dopracowany, kwestia synchronizacji, aktywacji itd to od poczatku ery Ipoda tak Apple to widzi i jest w tym pewien sens - na pewno sprawia ze system jest bardziej stabilny.

 

Zgadzam sie, ze Android daje mozliwosci, przede wszystkim wyboru oraz wiekszej personalizacji, obecni producenci jak Samsung, Lg czy HTC odrobili straciny czas kiedy byli daleko za iphonem i obecne ich telefony oferuje tyle samo, a moze i nawej" wiecej", bo to kwestia dyskusji, no i przede wszystkim sa tansze.

@Synergy. Jeżeli iPhone po wyjęciu z pudełka spełnia wszystkie oczekiwania to po co jest Jailbrake?

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

A ty nic nigdy niczego nie ulepszales? Po co instaluje sie chipy do silnikow TDI, po co modyfikuje sie latarki rowerowo-taktyczne, po co przerabia sie glosniki samochodowe i domowe...? Moznaby tak odniesc sie do kazdej dziedziny. Producent oferuje cos w swojej "fabrycznej" opcji i na to daje gwarancje i wsparcie i dajac ci pewnosc, ze dany produkt w fabrycznej opcji bedzie dzialac. Natomiast masz wybor, mozesz grzebac w tym, instalowac wlasne oprogramowanie itd..., ale musisz wtedy zegnac sie z gwarancja i liczyc sie z wieksza awaryjnoscia danego sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Synergy. Jeżeli iPhone po wyjęciu z pudełka spełnia wszystkie oczekiwania to po co jest Jailbrake?

 

upup.gif

 

 

 

@Synergy. Jeżeli iPhone po wyjęciu z pudełka spełnia wszystkie oczekiwania to po co jest Jailbrake?

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

A ty nic nigdy niczego nie ulepszales?...

 

A co ma Jailbrake wspólnego z ulepszaniem???

 

IMHO to bardziej próba zdjęcia założonego przez producenta "kagańca" lub jego obejścia.

 

Ja dziękuję za taką "wolność".

 

Moi drodzy... może przeniesiecie sobie "wojenkę" iTalibanków kontra reszta świata na Priva???

 

Świadomi użytkownicy tak jednego jak i drugiego doskonale znają "zady i walety" obu

i nie potrzebują udowadniać reszcie świata wyższości jednych nad drugimi.

 

Takie teksty o w pełni wystarczającej wielkości 3,5"-go ekranu były dawniej na porządku dziennym,

ale jak tylko się pojawił nowy iPhone 5 z 4"-owym ekranem, to pojawiły się "peany" zachwytu i...

 

Taka ploteczka...

 

 

"Najprawdopodobniej w przyszłym roku zadebiutują przynajmniej dwa smartfony z logo nadgryzionego jabłka,

a jednym z nich będzie model z ekranem o przekątnej 4,9 lub 5". Zdaniem DigiTimes ma on zadebiutować dość wcześnie,

bo już w maju przyszłego roku."

 

Ciekawe co zrobią iTalibanki jeśli to okaże się prawdą naughty.gif

 

Wracając do tematu... użytkownicy Cyjanków na HTC One - macie HTC Zoe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Apple to kultura pracy, klasa, to czego oczekujesz od urządzenia. Wytrzymałość i niezawodność. Puścisz iPhone na ziemie podnosisz iPhone. Pusisz samsunga podnosisz kilka części tego samsunga.

 

Fajnie hejcicie ale gdybyście dostali iPhone lub było was stać nie wrocilibyście do androida.

No tak tak, nie radzę jednak upuszczac :D

 

W istocie posiadacze s4 są rzeczywiście tacy biedni że nie stać ich na dołożenie stowy czy dwoch do tego gloryfikowanego sprzętu? Nie bądź śmieszny. To właśnie przez takich ludzi jak ty iphone urósł w oczach w Polsce do takiej rangi. A jego właściciele to banda snobow którym się wydaje że są ponad wszystkimi biedakami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...