Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie, masz racje, ze obecne smartphony sie rozwijaja, maja wieksze ekrany, ale mniejsza obramowke, co umozliwilo ograniczyc w pewien sposob rozmiary. Nie twierdze, ze poprzednie 3,5 calowe wersje iphonow byly idealne, jednak dla wiekszosci osob 4- 4,2 cala to ideal kompromisu. Roznica miedzy 4- calowcami a 5- calowcami wg gabarytu mimo wszystko jest bardzo duza, co uniemozliwia wygodne korzystanie, bez wzgledu na dodatkowe mozliwosci i udogodnienia, bo mniejsza klawiatura czy inne bajery musi takze byc obslugiwana przez inne zewnetrzne aplikacje, ktore w wiekszosci nie sa tak dobrze zoptymalizowane. Ciezko przystosowac aplikacje dlactysiecy smartphonow, gdzie jeden ma 3,2cala inny 3,5 lub 4 a na koncu SG3 bodajze 4,8 cala lub Note 5,5. Wydaje mi sie, ze najrozsadnieszym kompromisem sa te w granicach 4 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia, to u mnie przy zwyczjnym Edge radio dziala bardzo dobrze i pozera malo energii

 

Jaki bitrate ma ten strumień w bardzo dobrze działającym radyjku na edge ?

Bo co jak co ale w większości miejsc gdzie ja przebywam to po EDGE nie da się ciągle odtwarzać strumienia 128k prawie ciągle buforuje ,a wszystko poniżej 100k to już nędza a nie słuchanie bardzo dobrego radyjka.

Inna sprawa ze ciągle działający nadajnik/odbiornik w żadnym telefonie nie zużywa mniej energii niż wbudowane fizyczne radio.

 

Z sprzętów wysokiej klasy to raczej większość ma sprzętowe radio (Galaxy sIII, sIV, Xperia Z, S, One X, optimus 4x HD ...) i to właśnie Apple jednym z wyjątków w sprzęcie tej klasy.

 

Optymalną wielkość ekranu dla każdego jest inna ... ja mam poczucie że dla mnie ideał mieści gdzieś około 4,5 cala.

W Xperii Arc (4,3) LCD był odrobinę za mały ... w One X (4,7) jest odrobinę za duży :).

Problem polega na tym że niestety marketing goniony technologią musi nam jakoś usprawiedliwić wielkość ...

Marketing cyferkowy działa równie dobrze w aparatach cyfrowych jak i w telefonach ...

 

Budowa ekranów FullHD dla chomików ... technologia ogranicza więc jak marketing chce większą rozdzielczość, która dobrze wygląda w specyfikacji i nakręca klientele to inżynierowie muszą zwiększyć powierzchnię aby te piksele tam upchnąć.

 

Tylko po co nam one na takiej małej powierzchni przecież nikt telefonu nie obsługuje z lupą aby przy 350 i więcej ppi zauważyć "poszarpane" krawędzie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie, nie chce sie wymadrzac, ale z radia internetowego korzystalem juz w dobre kilka lat temu w swojej starej poczciwej Nokii N95, gdzie zasieg 3G byl przyszloscia, wiec korzystalo sie z Edge. Dzialalo bardzo dobrze, wiec i dzis nie mam tymbardziej z tym problemu. Co do pozerania baterii nigdzie nie napisalem, ze internetowe jest wydajniejsze, tylko, ze zuzycie baterii nie jest tak drastyczne, szczegolnie przy zablokowanym/wylaczonym ekranie. Co do wielkosci ekranu to swoja opinie wyrazam sugerujac sie nie glownie swoimi preferencjami, lecz tym co znaczna wiekszosc ogolu pisze na forach. Jesli chodzi o mnie, to 5-calowy telefon przy uchu wyglada dosyc komicznie, ale moze to kwestia wylacznie gustu badz przyzwyczajenia.

 

Aplikacje dostosowuje się głównie do rozdzielczości ekranu, a nie jego fizycznej wielkości.

 

Wydaje mi sie, ze nie masz racji. Wiele aplikacji w iphonie 5 lub uruchamianych na ipadach nie zostaly jeszcze przystosowanych do tych ekranow. Rozdzielczosc taka sama nazwana przez Apple 'Retina', a wielkosc ekranu inna, zarowno w nowym iphonie 5 oraz ipadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wybór padł na HTC 8S i jestem ogromnie zadowolony :) Świetne wykonanie, do tego wreszcie przestałem patrzeć się na stan baterii (jak to miało miejsce z Wildfire S), a Windows Phone 8 jako system bardzo mi się podoba. W sam raz dla kogoś chcącego telefonu "do dzwonienia i pisania", ale zarazem nowoczesnego i z możliwością zainstalowania potrzebnych aplikacji. Ich wybór nie jest może tak szeroki jak na Androida i iOS, ale spokojnie znalazłem to, czego potrzebuję: Endomondo, Evernote, słowniki, mapy Google, Gastronautów, jakdojade, Transportoida i kilka mniej znanych aplikacji. Dziś na dwugodzinnej przejażdżce z użyciem Endomondo, kilkoma SMSami i paroma minutami internetu zeszło niecałe 20% baterii, uważam to za dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie nie doczekasz

 

 

Nie pisz bzdur. Niektóre kraje już mają 4.1.2 dla Advance, więc i Polska niedługo dostanie.

Napisz od kiedy masz tel. i czy w ciagu tego okresu otrzymal jakakolwiek oficjalna aktualizacje? Telefon wprowadzony zostal w pierwszym kwartale 2012r i raczej watpliwe, ze otrzyma. Aktualizacje otrzymuje zazwyczaj kilka produktow z najwyzszej polki i to tez nie wszystkie. Dla mnie byloby to przykre, bedac klientem jakiegokolwiek telefonu z Andkiem, bo generalnie moim zdaniem uzytkownicy sa poprostu, najzwyczjniej 'olewani'. Kupiles sobie telefon to sie teraz ciesz, pracujemy teraz nad nowszymi modelami, a ten jest juz historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym ten ip4 postarzal? Zwroc uwage jaka historie ma 3gs i nadal dostal wsparcie do najnowszego iOSa, mimo wylaczenia kilku systemowych funkcji (moim zdaniem to chwyt marketngowy i celowe dzialanie w celu zachecenia do kupna najnowszego produktu), bo czym roznilby sie 3gs od ip5, gdyby dostal wszystkie funkcje. Generalnie na 3gsie idzie odpalic chyba wszystkie gry, takze wymagajace graficznie aplikacje, jak np nawigacja. Czemu 3gs i ip4 nie otrzymal systemowej skoro duzo bardziej wymagajaca Automapa, Navigon czy TomTom dziala wysmienicie. Zas telefony Samsunga nafaszerowane sa mocnymi procesorami i kartami graficznymi itd. Co z tego skoro system jest slabo zoptymalizowany (bo przystosowany jest pod 70% telefonow na rynku), a twoj ip4 odpali wiecej wymagajacych programow i aplikacji niz najnowszy SG4 (moze z tym przesadzilem, ale cos w tym jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Samsung Galaxy S3 mini juz 5.0 nie otrzyma, podobnie jak wiele innych topowych i wysokobudzetowych modeli jak np Galaxy Note, Samsung Galaxy 2 czy jego nowsza odswiezona wersja Plus itd. Sa to telefony bardzo swieze, a oficjalnie ida przez producenta w niepamiec.

 

Z drugiej strony mają bardzo duże wsparcie w "custom" romach. Całe te "polowanie" na jak najnowszy system to też wg. mnie trochę przerost formy nad treścią (oczywiście zależy od używania telefonu). Do dziś jechałem na andku 2.3 i jakoś wielkiego dyskomfortu nie odczuwałem. Telefon działał stabilnie, nic mu nie brakowało. Dziś odebrałem telefon z andkiem 4.1.2 i też jest ok. Bardziej przykładam chyba wagę do jakości wykonania niż do tego czy słuchawka ma andka 4.0.4 czy 4.1.2 czy też ine x.x.x ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Custom Romami to zwykle w "naszym klimacie" jest więcej problemów niż korzyści - za sprawą problemów w nadmiernym zapotrzebowaniem na prąd, więc jeśli nie wozisz dynama i zależy Ci na stabilności to lepiej zapomnij o upgrade-ach.

 

Ostatnio coś pokombinowałem u siebie i jeśli mój postój na trasie przekracza 5 minut wyłącza się GPS bez żadnego ostrzeżenia po mimo aktywnego komunikatu w Ednomondo o utracie sygnału GPS - od trzech dni nie mogę dość do ładu z telemetrią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma sensu bić się o system z wyższym numerkiem niż 4.0.x lecz podejrzewam, że za rok przynajmniej połowa aplikacji będzie wymagała takiego systemu, a wtedy telefony sprzed lat 2-3 i starsze położymy obok Siemensa C35 czy Motoroli T28. ;)

 

Wysłane z mojego 15rl18j.jpg za pomocą wrxb2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiadomie postarzane sa Samsungi, bo praktycznie roczny telefon jest historia. Ip4s niczym sie nie rozni od ip5 jesli chodzi o soft, a czy Samsung Galaxy S3 bedzie mial wsparcie jak S4? Watpie.

 

 

Takie bzdury piszesz, że masakra. Wcześniej już je pisałeś z resztą.

 

Iphone spoko, jest wspierany, ale co z tego, skoro ten system jest bardzo ograniczony, a cena jest kosmiczna? Nawet jakość nie jest taka super jak mogłoby się wydawać.

 

Co do samsungów, to dopiero bzdury piszesz. S2 po dwóch latach od premiery dostał jeszcze 4.1.2 a dostanie pewnie update do 4.2

 

Wiele telefonów pokroju Xperii J, czy Galaxy Ace 2 dostało "nowe życie" po update do 4.1.2, dostały ogromnego kopa i nowe możliwości.

 

Ach, nie zauważyłem, odpisałeś mi na poprzedniej stronie. I tak zgniotłem jajka Twoim teoriom. Przykro mi.

 

 

 

@Ukaniex: Warto walczyć o 4.1.2 bo róznica między nim, a 4.0.4 jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...