Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Tia... przemowy w stylu nigdy nie kupię telefonu xxxxxxx już się wątku przebijały. Można bić pianę do woli. Każdy wybiera co mu pasuje.

Jeden ceni iphona drugi samsumga, trzeci nokie a ktoś inny woli sony. Po to jest wybór żeby każdy mógł dopasować telefon pod siebie.

Mi dla przykładu bardzo podoba się Xperia Z1 i Z2, to super fajne solidne telefony ale na codzień za duże i za ciężkie, wybrałem plastikowego samsunga który jest bardzo lekki, mniejszy i przy całej jego plastikowości przynajmniej łatwo wymienić każdą część w razie uszkodzenia i to za grosze a xperia jak się roztrzaska to nawet gorzej jak iphone. Każdy medal ma dwie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę was o coś spytać? Jaki sens tego waszego systemu jak cały czas trzeba przy nim kombinować?

 

Wysłano z HTC 8S pod kontrolą Windows Phone 8.1

 

Mi podoba sie w nim to że moge go sobie zmodyfikować jak tylko chce.Jedyne co mnie ogranicza to moja wyobraźnia. :D

 

 

PS.Root się udał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mogę was o coś spytać? Jaki sens tego waszego systemu jak cały czas trzeba przy nim kombinować?

Nic nie trzeba kombinować, ale przez nie które zabiegi można z maszyny wycisnąć ostatnie soki. Dla przykładu, mój stary i9000 miał premierę ok. 4 lata temu, a mogę sobie na nim postawić nowszą wersje oprogramowania. Czujesz to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu, mój stary i9000 miał premierę ok. 4 lata temu, a mogę sobie na nim postawić nowszą wersje oprogramowania. Czujesz to?

No i co? :) A zobacz  sobie ile lat masz wsparcia technicznego i dostępu do aktualizacji dla KAŻDEGO telefonu w WP. Ihmo Android ma opinię dobrego systemu tylko dlatego, że jest w największej ilości smartfonów, WP czy iOS to lepsze systemy, tylko mniej popularne. Androida można bardzo zmodyfikować, super i co z tego? Żeby telefon z nim działał płynnie trzeba nie mieć na nim żadnych aplikacji albo rootować go co parę tygodni, dziękuję postoję, wybieram konkurencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem jak iOS ale WP miałem i kląłem na czym świat stoi. Prosty przykład... głośność w telefonie ustawiana globalnie, nie można mieć głośno dzwonka a cicho reszty, do dzisiaj nie widzę aktualizacji która by to naprawiła. Androida przyjąłem z ulgą bo w końcu nic mnie nie ogranicza. Ale wiele bym dał za płynność działania WP na andku.

Także można się rozwodzić co jest jedyną słuszną drogą ale każdy ma inne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta głośność to była zaleta, a oni to zepsuli w 8.1 :( A ja na WP nie muszę kombinować aby mieć aktualne oprogramowanie. Zwyczajnie je dostaje. No ale o czym my rozmawiamy jak na Androidzie czegoś takiego nie ma. Bo jak wyjdzie 4.4 to ty może łaskawie dostaniesz 4.2, choć i tak najczęściej dostajesz kopa w zad. A ja owszem miałem kiedyś Androida i szlak mnie trafiał żeby cokolwiek płynnie działało, tylko zmienianie Romów i wieczne lagi, zero korzyści z działania. Dlatego zamiast Bóóbel kopać mnie w zad, ja kopłem Bóóbla.

 

Wysłano z HTC 8S pod kontrolą Windows Phone 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho! Zaczyna się "flejm"...


...A ja na WP nie muszę kombinować aby mieć aktualne oprogramowanie. Zwyczajnie je dostaje...

 

Powiedz to tym, którzy kupili telefony z 7-ką i nie dostali aktualizacji do 8-ki.

 

No i ja też nie muszę kombinować - dostaję aktualizacje Andka do mojego HTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dla przykładu mam moto g i nokie 925

Z obu telefonów jestem zadowolony ale to nokia bardziej sie nadaje do stabilnej pracy - dla mnie porównuje obecny wp8.1 do blackberry os stabilność i prostota nie przytłaczana milionem zbędnych aktualizacji i śmieciowymi usługami z których nie korzystam.

 

Sent from my RM-892_eu_poland_239 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Samsunga I9100(S2) i generalnie to najlepszy telefon jaki do tej pory miałem, choć przejście było z HTC Wildfire S, więc tu nie ma co porównywać. Generalnie swego czasu pracowałem w salonie Play i miałem okazje pobawić się różnymi telefonami i do gusty przypadłby mi Samsungi oraz LG. LG ma chyba obecnie najlepszy stosunek ceny do jakości, jednak miałem okazję wyrwać tego S2 w całkiem dobrej cenie i się zdecydowałem. Duży plus za Gorilla Glass, po ponad roku użytkowania mam jedną małą ryskę na wyświetlaczu, spowodowaną tym, że przez nieuwagę wsadziłem klucze do kieszeni, ale to jednorazowy incydent. Nie używam etui oraz folii na wyświetlacz, telefon noszę zawsze w kieszeni i wygląda prawie jak nowy(jedynie srebrna obwódka wyświetlacza traci na kantach swój kolor). Zmieniałem też wielokrotnie soft, bo do tego modelu jest ich bardzo wiele, ale ostatecznie w każdym brakowało mi intuicyjności i funkcji opatentowanych przez Samsunga (smart stay, direct call) i ostatecznie wróciłem do stocka, pomimo, że np. Cyanogenmod jest szybszy. Plany... za jakiś czas zmienię pewnie na S4..(S5 pewnie będzie powyżej budżetu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako użytkownik Nexusa 4 i iPhone 5 powiem ze nie ma systemu lepszego czy gorszego ponieważ sa one najzwyczajniej inne. Oba da sie zrootowac. W obu da sie zrobic bardzo wiele. Jak to mówią jeden woli kwiatki a drugi jak mu nogi śmierdzą.

Długo używałem androida ale ze dla mnie priorytetem jest niezawodność i pewność danych jakie trzymam w telefonie ostatecznie wybrałem iOSa.

Moge z nim zrobic to wszystko co mogłem zrobic z androidem z ta tylko różnica ze aplikacje ściągane ze sklepu działają zawsze tak jak założył ich producent.

 

Jaka druga różnice dostrzegam w iOS? Od roku używam telefonu bez restartow wpiea czy czegoś podobnego. Ten telefon działa. Nie muszę mu czyścić pamięci bo sam dba o optymalizację. Jak dla mnie jest wygodniejszy.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie korzystałeś z ROMu innego niż stockowy, to piszesz bajki. Mam N4, na stocku, root i nigdy nie doświadczyłem restartów, niestabilności i jakichś innych przypadłości. Wadą i zaletą Androida jest jego otwartość. Czysty Android, taki jak na Nexus czy fonach Google Edition jest szybki i bezproblemowy.

Wszystkie narzekania biorą się z modowanych ROMów lub dziwnych nakładek producentów (np. Touchwiz ;-). Jestem po zabawie MIUI na tablecie (N7 2013) - fajny, ładny, kilka przydatnych opcji ale nie do końca przetłumaczony i kilka drobnych innych problemów - wróciłem do stocka z root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie każdy woli co innego i każdy ma inne odczucia wcześniej miałem HTC senator Xl byłem zadowolony przez 3 miesiące no ale przełęczy le się z nim 1 rok później kupiłem iPhone 5 i większych zastrzeżeń nie miałem od premiery Samsunga Note 3 mam ten tele i nie mam z nim żadnych problemów oraz z aplikacjami. Pewnie dlatego ze jest lepszy Android ale wszystko płynnie tez chodzi pewnie przez jego bebechy :) ale co wybiorę za 1.5 roku jak się umowa skacze to nie wiem :)

 

Wysłane z mojego Samsung Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...