Skocz do zawartości

[ruch drogowy] Nowe przepisy dt. rowerów?


Rekomendowane odpowiedzi

Ten pomysł (gdyby był poważnie rozważany) byłby bez sensu. Pierwsze co mi przyszło do głowy.

Jadę wzdłuż głównej, zwalniam i robię ten stop na ćwierć sekundy, samochód, myśląc, że ustępuję, wjeżdża na mnie gdy ruszyłem lub ja na niego, przy depnięciu. To się kupy nie trzyma.

Zgodzę się na to, jeżeli samochody będą maiły obowiązek zatrzymania się przed każdym skrzyżowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura pierwsza... Mówi przykład nt. pieszych: że samochód mijając inny stojący przed przejściem prawie potrącił pieszego... przecież na to jest paragraf...

Bzdura druga... Skoro mam pierwszeństwo i mam się zatrzymać, to samochód na skrzyżowaniu z pierwszeństwem też powinien.

Bzdura trzecia (podpunkt bzdury drugiej) - przy zielonym świetle mamy się zatrzymywać...

I ciekawe co ona wspiera mówiąc, że rowerzyści giną na przejazdach. No niewiarygodne, że nie giną kierowcy samochodów.

Ta kobieta jest niekompetentna, pomysł warty tego z badaniami technicznymi rowerów.

Że co??!! Rowerzysta zbliżając się do przejścia dla pieszych może jechać i ma jeszcze pierwszeństwo?! Że co?! Że rowerzysta może po chodniku?!?

 

Jeżeli to nie jakiś fake i ona rzeczywiście jest członkinią zespołu do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego... Zdegradować! Zabrać prawo jazdy! I w ogóle nałożyć zakaz samodzielnego poruszania się po drogach publicznych inaczej niż na piechotę i na własną odpowiedzialność.

 

Ale warto posłuchać, humor się polepsza :)

 

Przepraszam za to, że się uniosłem, pisałem słuchając :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymywanie się przed zielonym światłem brzmi dość groteskowo... Inna sprawa, że przydałoby się coś zmuszającego niektórych easy riderów do zwiększenia uwagi na przejazdach bez świateł.

 

WRZUTA - Post Factum - Poseł Bublewicz, zmiany w prawie

Damn, myślałem, że "Bublewicz" została ochrzczona od proponowanych bubli, a tu się okazuje, że to nazwisko :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani posłanka przesadziła. Żeby osoba stanowiąca prawo nie znała go, mam nadzieję że nie ma prawa jazdy. Dodatkowo nagminne łamanie przepisów jak jazda po chodniku (w ogólnym znaczeniu nie w dozwolonych przypadkach) i przejazd przez przejście dla pieszych chce ukonstytuować nowymi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszeństwo i muszę się zatrzymać :D i czekać aż samochód się zatrzyma :D

Wszyscy teraz będą sie zatrzymywać :D

Ta pani jakaś zatrzymana jest :D

 

[ słucham dalej...]

 

edit. Ta pani sama nie wie czego chce. Teraz mówi o jeżdżeniu chodnikiem. Czyli ma być wolno jeździć chodnikiem, czy nie??? O co tu chodzi??

Jezu, samochody będą się zatrzymywać przed każdym przejściem dla pieszych !!! :D

Zatrzymajcie ten Swiat, ja wysiadam! :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam nadzieję, że wszyscy wiecie, że to tylko pomysł Pani Poseł a nie oficjalnie stanowisko zespołu, któremu przewodniczy? Poraża mnie fakt, że chyba większość ludzi uznała, że ten dziwny pomysł już wkrótce stanie się prawem. Droga do tego tak daleka jak do lotu na Marsa.

 

Co nie zmienia faktu, że pomysł Pani Poseł nie powstał z próżni. Niestety, ale spora część kierowców traktuje nas jak wrogów. Dodatkowo ta dziwna dyskusja jeszcze bardziej może zaszkodzić, chociaż z drugiej strony przy okazji wszystkich materiałów powtarzany jest fakt posiadania przez rowerzystów pierwszeństwa na (większości) przejazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...