Skocz do zawartości

[przebudowa] mocne odchudzanie


medik

Rekomendowane odpowiedzi

Rama bardzo ładna, wydałeś majątek na ciężarne koła, amortyzator to prehistoria choć udana :)

Nie myślałeś o Crossmaxach SLR? np ja mam wystawione za 1800 praktycznie nowe 2011, 1535gram + możliwość założenia opon UST, które dają znacznie lepszą przyczepność oraz nie łapiesz praktycznie żadnych kapci

 

Podsumowując, rower nierównomiernie poskładany techniką bardzo drogie rzeczy dokupowane co miesiąc po wypłacie, zanim wymienisz wszystko, część się już zestarzeje, no ale to już co kto lubi

 

jeszcze raz powtórzę, ładna rama :)

Tylko że slr miętkie są :) Dobre koła do miasta, na asfalcik i dla lekkiego. Wg mnie nie w teren i nie dla nawet wagi średniej. Ja mam wg wagi domowej elektronicznej zaledwie 75 kilo w ubranku rowerowym, tarcze trą o klocki. I na pewno nie jest to wina ramy ani widelca. Poprzednie dt xr1540 które też sztywne nie są, takich dzwięków nie generują. Używałem też "przelotnie" innych kół pod tarcze i także były cicho.

Crossmaxy lubią też "tykać" i strzelać; moje są (na razie) cicho ale miałem w rękach takie które w ten sposób się zachowywały.

"Moje" slry potwierdziły parę opinii które dostałem - odnośnie dźwięków i wiotkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy koła, na razie w zupełności mi wystarczą.

Teraz większy problem mam z amorkiem.

Najpierw miał być SID, potem FOX, w międzyczasie Manitou, a teraz strasznie mnie wzięło na Magurę.

 

Magura Durin Race 100 DLO2 2012 amortyzator BC.pl (2499830256) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Lekka, rzadko spotykana, testy, które czytałem wyszły pozytywnie.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ?

 

"Forumowy" Fox też wygląda zachęcająco :

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/116318-amortyzator-fox-32-float-rl-100-evolution-2012/

Edytowane przez medik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorek docięty, założony.

Czekam na przednie koło. Z moich wyliczeń ma ważyć ok 600g.

 

Cały rower na tych gratach co mam około 9 kg.

 

Doradźcie jaką korbę brać ?

2 czy 3 blaty ? XTR, a może fsa SL-K ? A może ta codę co wisi na forum ?

Obecnie mam SLX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka korba wg mnie zależy przede wszystkim od miejsca w którym mieszkasz, w którym często będziesz używał roweru i od twojej koncycji.

Korba z dwoma zębatkami ma (jeśli kupisz gotowca nowej generacji) najmniejszą dostępną koronkę 26. Do tego maksymalnie kaseta 36 zębów - mnie troszeczkę by brakowało z przodu tych 4 zębów mniej, ewentualnie dwóch jeśli zestawimy ten napęd z zębatką 22 i kasetą do 34 zębów.

Korba slk jest pseudokarbonowa - ma rdzeń ramion z alu. Jest ładna, nie jest jednak lekka jak na tą cenę i klasę sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...