Skocz do zawartości

[rama] Tour De france - opinie


Adam LSTR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Od razu mówiłem że rurki i łączenia wyglądają uczciwie. Ale mimo wszystko w podobnej kwocie są lżejsze wyroby i moim zdaniem ładniejsze - Accent Peak, NoSaint Urian. 50zł więcej i nie trzeba kombinować ze zrywaniem logo i naklejaniem czego innego, accent jest ok 300g lżejszy a nosaint daje np. 5lat gwarancji i 200g lżejszy. Kwestia do rozważenia co komu bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pw524

Też mówiłem że rama się wyróżnia z tłumu w SWOIM przedziale cenowym. Do wykonania trudno się czepić.

To jest to o czym pisałem ze jak by tam była naklejka Author, Kellys, Cube itp ... nikt by nie kwestionował prztdatności tej ramy.

I nagle się okazuje ze nie jest to taki całkiem no name ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się uda to podam symbol, który to jest kinesis. A co do Accenta to jest taka sama firma co ten TDF. Tutaj bardziej chodzi o geometrie i sztywność ramy niż wagę. Za trzy ramy gianta xtc złożę sobie dwa rowery do zajeżdżenia na full deore m590. Accent peak 3 m-ca i złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

Czy słychać coś nowego w temacie Tour De France ? Może ktoś z użytkowników wypowiedział by się na temat tych ram ? Sam zastanawiam się obecnie nad pierwszą ramą 29er i przyglądam się tej Tour De France http://allegro.pl/tour-de-france-rama-aluminiowa-29-czarna-19-i2553918067.html. użutkuje ktoś takową ?

Może ktoś zlokalizował wykonawcę tych ram ?

Wertując kolejne strony w internecie wpadłem na ciekawy trop, przemawiający na ich korzyść, tylko czy ktoś jest tym zainteresowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież producnt został ustalony wydaje mi się. Co do użytkowania to pisz do zakładajacego temat. Co prawda nie dokladnie teki model ale coś może powie, jak by nie było trochę czasu minęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producentem ma niby być KINESIS ? nie wydaje mi się. Przeglądałem wszystkie ich katalogi i nie znalazłem nic podobnego. Dzięki podpowiedzi znajomego natrafiłem za to na katalog europejskiego producenta i tam są ramy jak niezwykle podobne do tych Tour De France! zamieszczam zdjęcia na których celowo usunąłem nazwę tej firmy tak by każdy obiektywnie mógł na to spojrzeć i wypowiedzieć się.

zwracam uwagę na kształt hydroformowanych elementów w głównym i tylnym trójkącie oraz górnej rury przy łączeniu z podsiodłową. Dla porównania TDF

 

 

 

 

 

 

co o tym sądzicie Panowie ?

 

załącznik 1

 

załącznik 2

 

Ponadto znalazłem w internecie informacje ( niepotwierdzoną ) że "TEN" producent rowerów i ram posiada udziały w Firmie Tour De France.

post-157753-0-27536600-1345016735_thumb.jpg

post-157753-0-86598200-1345017144_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem bezpośrednio do Firmy Tour De France, której główna siedziba mieści się w Baunach (Niemcy) ale otrzymałem jedynie odpowiedź, że ich produkty spełniają najwyższe normy i są wytwarzane z wysokiej jakości surowców............itd. :{ Nic o producencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cena nie czyni produktu dobrym ...

Jak myślisz ... Gdyby ktoś wymyślił sobie że nabędzie prawa do marki SAAB i pod tą marką będzie sprzedawał taki samochodzik jak Tata Nano w wyższej cenie niż np Citroen C1 ...

To Tata "SAAB" będzie lepsza od cytrynki ?

Czy będzie zwyczajnie przeceniona a ludzie polecą na marketing ?

 

Teraz to można prawie wszystko ... z takich bzdur marketingowych na naszym rynku ... chińskie badziewne motocykla pod marka polskiej legendy "Junak".

 

Te stery to dla tych co mocno ciągną kierownice przy sprintach :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Zaczynam składać 29" na tej ramie.

Rama już kupiona (czarna 21,5").

Koła również: Shimano XT 756 Disc DT Swiss 485D http://allegro.pl/ko...2693075216.html

 

Pozostałe części, to częściowo używki (sprawdzone) np. przerzutka tył XT, przód Deore.

Mam dylemat jaki amortyzator - założony na niego budżet, to 500-600 zł. Dostałem już radę, że może EPICON, ale nie znalazłem w tej cenie takiego. Zastanawiam się również nad dobrym, ale używanym.

Korzystając z okazji proszę o pomoc sugestie - co zrobić z tym amorkiem?

 

Przewidywany koszt ostateczny roweru 2300 - 2500 zł.

Pierwsza jazda: bardzo wczesna wiosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...