salamandR Napisano 15 Czerwca 2012 Napisano 15 Czerwca 2012 Witam, Tak jak napisałem w tytule jestem zainteresowany kupnem roweru w pełnej amortyzacji za kwotę około 7000 zł. Dużo jeżdżę po asfalcie jak również w terenie. Czasem cięższym ale żadne skoki czy tego typu styl jazdy nie wchodzą w rachubę. Lubię się zmęczyć podjazdami w lecie jak i również pośmigać po prostej, płaskiej drodze. Mam 180 cm wzrostu i ok 100 kg wagi. Zwracam się z pytaniem do forumowiczów ponieważ od 2 tygodni wertuję internet w poszukiwaniu czegoś rozsądnego i już mi się w głowie kręci, a tyłek zamiast od siedzenia na rowerze boli mnie od siedzenia przed kompem Mam parę propozycji: - coś z Treka EX bądź FUEL - najbardzej mi się podobają tylko nie znalazłem, żadnego fajnego egzemplaża w tych pieniądzach - Giant Trence X5 czy coś takiego - Specialized Stupjumper FSR lub jakiś inny model Interesują mnie rowery zarówno nowe jak i używane. Jeśli macie może jakieś inne propozycje lub widzieliście jakąś fajną okazję z tego rodzaju rowerów bardzo proszę o pomoc lub jakieś sugestie. Sorry Napisałem "podjazdami w lecie", a miało być w lesie !!
MichaelD Napisano 15 Czerwca 2012 Napisano 15 Czerwca 2012 Jeśli rower nie jest używany w ciężkim terenie a jeżdzisz dodatkowo dużo po asfalcie to dlaczego nie Hardtail ( z kompletem opon semi-slick) , dostaniesz lepszy osprzet w cenie niz full ?? Hardtail: Mbike Ultimate Carbon Radon ZR Race 8.0 Radon Black Sin 6.0 Lekki teren i dużo jeżdżenia po asfalcie to najlepszym wyborem będzie Cross: Cube Tonopah Pro (lub Race) Radon Scart 10.0 Stevens 8x disc Giant XRoam 0 Jeżeli chcesz full: Radon Stage 6.0
salamandR Napisano 16 Czerwca 2012 Autor Napisano 16 Czerwca 2012 Witam. Dzikękuję za odpowiedź. Zdecydowany jestem na zakup full'a. Niewiele słyszałem o marce Radon. Widzę, że rowerki bardzo lekkie i z dobrym osprzętem. Jak z działaniem ramy ? Jeździł ktoś na takim radonie Stage 6.0 ? Dzięki i pozdrawiam.
tobo Napisano 16 Czerwca 2012 Napisano 16 Czerwca 2012 Pomyśl o rowerze na dużych kołach, 29er. Od niepamiętnych czasów jeżdże rowerami amortyzowanymi, wczoraj odbyłem wycieczkę fullem 29 i jestem bardzo mile zaskoczony.
daro77 Napisano 16 Czerwca 2012 Napisano 16 Czerwca 2012 Też ostatnio szukałem fulla ostatecznie skończyło się na HT, prawdopodobnie kupiłbym Canyona gdyby nie to że trzeba było czekać 6tyg. http://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=2556 http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/anthem.x.3/9162/49274/ http://www.cube.eu/full/pro/ams-110-pro/
MichaelD Napisano 16 Czerwca 2012 Napisano 16 Czerwca 2012 Witam. Dzikękuję za odpowiedź. Zdecydowany jestem na zakup full'a. Niewiele słyszałem o marce Radon. Widzę, że rowerki bardzo lekkie i z dobrym osprzętem. Jak z działaniem ramy ? Jeździł ktoś na takim radonie Stage 6.0 ? Dzięki i pozdrawiam. Na forum jest całkiem spora liczba osób jeżdżących na Radonach, jeszcze nie widziałem aby ktos narzekał na ramę, wręcz odwrtotnie ludzie chwalili. Radon to firma powiązana kapitałowo z Cube, podobno ramy mają wspólne. Nie wiem co Ciebie trzyma przy fullach ? Przy cenie 7000 PLN otrzymasz, znacznie lżejszego i z lepszym osprzętem Hardtaila niż Fulla. Gdybym miał taki budżet zainwestował bym w Mbike Ultimate Carbon: karbonowa rama, świetne komponenty, niska waga i bardzo atrakcyjna cena (6300 przed upustem), a za resztę kupił bym akcesoria czy komplet opon na asfalt.
Koen Napisano 16 Czerwca 2012 Napisano 16 Czerwca 2012 Dorzuć jeszcze GT Sensor 2.0. W tej cenie ma bardzo dobry osprzęt w porównaniu do Specialized/Giant. Zawieszenie zbiera bardzo dobre opinie a że w tej wersji jest blokada to powinien dobrze się sprawdzić gdy nie jeździsz w terenie. Nie wiem tylko jak z dostępnością, w google znajdziesz odnośnik do sklepu gdzie mają rozmiar M (nie da sie wkleić linka) ale na Twój wzrost i do takiej jazdy jak piszesz raczej by pasowała eLka
Obes Napisano 16 Czerwca 2012 Napisano 16 Czerwca 2012 Pomyśl o rowerze na dużych kołach, 29er. Od niepamiętnych czasów jeżdże rowerami amortyzowanymi, wczoraj odbyłem wycieczkę fullem 29 i jestem bardzo mile zaskoczony Jakie to ludzie mają różne odczucia, ja mam 182 cm wzrostu, odbyłem wycieczkę fullem takim jak mój tylko na kołach 29" i jestem niemile zaskoczony ... O siebie dodam : http://www.arkus.sklep.pl/-p-4143.html Rower powinien doskonale sprawdzić się w zastosowaniu o jakim piszesz, niestety jest dosyć słabo wyposażony ... Ewentualnie (100 mm skoku powinno w zupełności wystarczyć) : http://bike-arena.pl...am-2012-shimano
maciej83 Napisano 16 Czerwca 2012 Napisano 16 Czerwca 2012 RAdony i Canyony wyglądają zabójczo. Ceny też mają całkiem przyzwoite rozważał bym któryś z nich
salamandR Napisano 27 Lipca 2012 Autor Napisano 27 Lipca 2012 Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i z góry chciałem podziękować za odpowiedzi. Nie miałem możliwości wcześniej odpisać ale spieszę powiedzieć, że udało mi się zakupić rowerek. Co prawda używany ale naprawdę bardzo mało. jest nim mianowicie Giant Trance Advanced pełny karbon ---> http://www2.giant-bicycles.com/en-us/bikes/mountain/1282/29370/?collections_id=3 .
edi7777 Napisano 27 Lipca 2012 Napisano 27 Lipca 2012 Ładny ładny. Zmieściłeś się w tych 7 tysiakach za takiego w specyfikacji fabrycznej?
Xanagaz Napisano 28 Lipca 2012 Napisano 28 Lipca 2012 http://allegro.pl/rower-giant-trance-advanced-xtr-fox-x0-jak-nowy-i2427818124.html Lekka negocjacja i dostał za 7k
Eastern Napisano 28 Lipca 2012 Napisano 28 Lipca 2012 Nie wiem co Ciebie trzyma przy fullach ? Przy cenie 7000 PLN otrzymasz, znacznie lżejszego i z lepszym osprzętem Hardtaila niż Fulla. Gdybym miał taki budżet zainwestował bym w Mbike Ultimate Carbon: karbonowa rama, świetne komponenty, niska waga i bardzo atrakcyjna cena (6300 przed upustem), a za resztę kupił bym akcesoria czy komplet opon na asfalt. Autor tematu wyraźnie napisał, że planuje kupno fulla niekoniecznie na wyścigi, a Ty mu wciskasz hardtaila na zawodniczym osprzęcie.. Po co? salamandR - będziesz zadowolony z zakupu.
salamandR Napisano 30 Lipca 2012 Autor Napisano 30 Lipca 2012 Rower GIANT TRANCE ADVANCED XTR FOX X0 jak nowy (2427818124) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Lekka negocjacja i dostał za 7k Exacly Dostałem, a rower jest naprawdę jak nowy. Miałem to szczęście, że mieszkam niedaleko i mogłem sprawdzić sprzęt na żywo. Cały osprzęt jak w specyfikacji.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.