Skocz do zawartości

[opony] Jakie do 29er-a


bloom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nietypowy problem - odnośnie opon.

Do tej pory używałem dancing ralphów 2.25. Teraz szukam czegoś z nieco wyższym bieżnikiem. Z góry uprzedzam że nie stac mnie na maxxisy ikony.

Najbardziej zastanawiają mnie rubeny kratosy. Czy ktoś stał przed podobnym dylematem ? Jaką opcję ostatecznie wybraliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak Kolega ma Rc Ralfy i szuka czegoś z wyższym bieżnikiem, znaczy że szukamy raczej czegoś co będzie trzymać jak przyklejone, a nie jak para łyżew :D Sam mam renegata w szafie, i w sumie tak w góry jakoś nie chce mi się go zakładać, raz że delikatny dwa że lubię jak rower mi się trzyma jak zaczarowany... W końcu chyba jednak wyląduje na tyle z mleczkiem...

 

http://www.synkros.pl/pol_m_Opony-i-Detki_Opony_Zwijane_29-151.html tanio można użyć Motoraptora - ale tylko na tył, opona trwała, idzie przez błoto, nie rewelacyjna jak mokre kamienie pod górę, ale lepsza od Ralfa, obok niej Ignitor, w trudnym terenie też bardzo go lubię, przez błoto się przedziera, jednak z racji bieżnika czasem stawia opór, np w płytkim gęstym błocie czy gdy jedzie się na w "szosowych" edycjach maratonów mtb. Jest dość trwały. Z wyboru stosowałem go w góry jak jeździłem ze sztywnym przodem, wtedy na zjazdach nie mogę hamować przodem, i trzeba zamiatać ogonem, i on musi drzeć darń a nie zamiatać jak ponton, i wtedy Ignitor jest niezastąpiony, o dziwo dość dobrze czyści się z błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak Kolega ma Rc Ralfy i szuka czegoś z wyższym bieżnikiem, znaczy że szukamy raczej czegoś co będzie trzymać jak przyklejone, a nie jak para łyżew :D Sam mam renegata w szafie, i w sumie tak w góry jakoś nie chce mi się go zakładać, raz że delikatny dwa że lubię jak rower mi się trzyma jak zaczarowany... W końcu chyba jednak wyląduje na tyle z mleczkiem...

 

http://www.synkros.p...ane_29-151.html tanio można użyć Motoraptora - ale tylko na tył, opona trwała, idzie przez błoto, nie rewelacyjna jak mokre kamienie pod górę, ale lepsza od Ralfa, obok niej Ignitor, w trudnym terenie też bardzo go lubię, przez błoto się przedziera, jednak z racji bieżnika czasem stawia opór, np w płytkim gęstym błocie czy gdy jedzie się na w "szosowych" edycjach maratonów mtb. Jest dość trwały. Z wyboru stosowałem go w góry jak jeździłem ze sztywnym przodem, wtedy na zjazdach nie mogę hamować przodem, i trzeba zamiatać ogonem, i on musi drzeć darń a nie zamiatać jak ponton, i wtedy Ignitor jest niezastąpiony, o dziwo dość dobrze czyści się z błota.

Najlepsze jest to, że w naszym kraju jest bardzo mały wybór opon do 29era. O ignitorach myślałem dużo, ale ponieważ nie mogłem znalesc ich w PL odpuściłem. W chwili obecnej chyba wybiorę cont x-king 2.2 - tutaj mam wątpliwości co do szerokości. Cont posiada kilka wersji opony - kojarzy mi się coś, że któraś z wersji nie poddawała się ochoczo uszczelnieniu. Czy ktoś pamięta która to była wersja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozmawiałeś z Synkrosem? Te opony możliwe, że zalegają gdzieś w hurt. u Niemców, i może da się je ściągnąć, są dość stare.

 

Co do wyboru opon, to zależy od punktu widzenia, dla mnie jest po prostu "zalew" oponami 29, jak zaczynałem to kupić można było jedynie w skitimie : Bontagera zwijkę , wtb motoraptora, i exiwolfa 2,3 na drucie. A na rowerze w sklepie było czasem IRC. Koniec tematu.

 

Co chciałem innego szło w paczkach ze Stanów. Rozmowy z velo czy innymi sprzedawcami były kpiną, bo dla nich załatwienie 1-2 sztuk było nie do przeskoczenia. Jak w 2007/2008 wreszcie Bydgoszcz dała mi Ralfy to byłem prze szczęśliwy.

 

Masz dużo opon np u Formickiego Szwalbe, na Biketires sporo, na rynku jest maxis, conti, geax, Czesi, panasy, pewnie i wtb no i spec. To jest mało? No chyba że tak się wszyscy rzucili, że zostały puste półki...

 

O konti nie mam zdania, nie miałem, sam wybrałbym na Twoim miejscu Rona, a Nica na tył, bo 2,25 to zawsze jest papeć, tylko cena.... Zobacz może Szczecin jednak coś znajdzie dla Ciebie i za 170zł będziesz mieć dwie "średnie", ale trwałe i moim zdaniem niezawodne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...