Skocz do zawartości

[rama] Pomoc w wyborze


mekp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Testowałem ostatnio 29'er kolegi i poczułem że to jest to... :D

 

Dlatego rozpoczynam poszukiwania ramy pod duże koła...

 

Ze względu na to że wylecę automatycznie też koła, amor i pewnie też HS'y to nie chce wywalić zbyt dużo na ramę.

 

Mam 190cm i ważę 85kg. 26tkę ma 20,5 i jest ok tutaj nie mam pojęcia jaki rozmiar.

 

Czyli w skrócie:

 

Przeznaczenie: XC/maratony. (Równocześnie planuje projekt AM/FR)

 

Cena, max 1500zł (choć im mniej tym lepiej)

 

Nie musi być demonem wagi lecz... wiadomo im mniej tym lepiej

 

Może być używka.

 

Rozmiar. porównywalny do 20.5 przy kołach 26.

 

Piwoty mile widziane choć nie konieczne.

 

Odpadają: Spece, Krossy, Authory.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

pozdrawiam

xMekpx

Edytowane przez mekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ram z pivotami to tylko B1 Axigon za 400zł

accent peak ponoć jest dobra ramką za mała kase (ok.669zł), masz watek o niej gdzies na forum

na allegro sa 2 meridy big nine

w cenie 1599 masz moim zdaniem bardzo fajna i lekka rame Tomac Flint, kiedys chciałem ja kupic ale kosztowała wtedy ponad 2000

 

ps. co do AM/FR sam kupiłem za 1200zł (normalna cena 1560) banshee paradox, widziałem ją gdzies na necie do kupipenia ale nie pamietam gdzie :| , naprawde konkretna ramka do ostrej jazdy

Edytowane przez Bzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Paradox paradoksalnie to jak na moj gust rama z potencjalem ktora ktos nie do konca przemyslal. Widzialem Paradoxa u Kazy i straszliwie zaskoczyl mnie slabiutki przeswit pod tylna opone. Papec 2.1 cala a miejsca na maly palec...

 

Uderz do Horizon Bikes i spytaj czy nie uszczypna czegos z ceny Canfield Yelli Screamy. To jest sprzet do naprawde mocnego lomotu...

 

Szacunek...

I.

 

PS

Tu masz przeswit YS z Ardentem 2.4 ale na waskiej obreczy - 19mm wewnetrznej szerokosci

 

2lxjn69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B1 wbrew złej opinii jest mi bardzo bliska, ma z tyłu dużo miejsca na oponę, trzeba tylko składać się w zakręty miednicą, zakładać dobry bieżnik na przód gdy jest błoto bo kąt główki lubi wprowadzić ją w ślizg jak skiboba. Myślę że przy rozmiarze ramy 21 będziesz mieć mostek 110 albo 120.

Rama pode mną przejechała trofi 2009 i tak jeździ do dzisiaj, więcej na sztywnym widelcu, od listopada np 1300 km po lasach. Zimówka traningówka, 75 kg ważę, a 19 była by dla Ciebie za krótka, bo u mnie sztyca 400 2 cm ponad kreskę, przy nodze ok 90 i całości 185 cm. 19 jest dla mnie na styk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do paradoxa i prześwitu to jezdze na xkingach 2,2 i jest git (mam model 2011) na mtbr czytałem ze 2,3 czy 2,4 wejdzie ale kombinacja jest z przerzutka przednią bo niektóre obcierają o opone :/ w modelu na 2012 poprawili te błedy ale cena jest koło 2400zł, pól roku temu pytałem horizon bikes o yelli screamy i cena wychodziła koło 2500 :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...