Skocz do zawartości

[2500]mbike renegade dsc, unibike flite, canondale, centurion, specialized


Rekomendowane odpowiedzi

witam

ktory z rowerow wypada lepiej pod wzgledem osprzetu? jezdze gdzies tak 60-70% asfalt. waga troche ponad 80kg. preferuje sportowy styl jazdy, ale pod tym wzgledem oba rowery sa chyba podobne.

flite mialbym za 2469

a mbike katalogowo kosztuje 2400, ale mialbym go 100-150zl taniej.

bylem juz nastawiony na unibike'a ale wpadl mi jeszcze w oko mbike i mam maly metlik

czy ktorys z nich ma mocowania na bagaznik w ramie? na zdjeciach nie widac

 

www.mbike-rowery.pl/1/90/180/Mtb-Race-MBIKE-RENEGADE-DSC

UNIBIKE-NAJLEPSZE ROWERY BYDGOSZCZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie podbic. bylem dzis przejechac sie na obu roweruch i flite jest zdecydowanie za malo sportowy, bylem na nim bardziej wyprostowany niz na swoim authorze solution z 2007, a chcialbym zrobic w tej kwestii (bardziej sportowej pozycji) krok wprzod.

mbike fajny, kierownica chyba bylaby do przyciecia bo troche przydluga (albo sie przyzwyczaje), ale minusem jest to ze sprawia wrazenie kosmodromu i lans roweru z kilometrami kabli. gdy patrzylem na kierownice to wygladal na rower za 10k.

 

w moim miescie mam jeszcze okazje sprawdzic rowery cannondale, centrurion i specialized oraz ktm. oraz standardowo kellys, trek i merida - ale jakos te marki mam na 3 cim miejscu.

czy moglibyscie cos polecic z powyzszych? kwota to ok 2500zl

 

tak na marginesie - byl rowniez przeceniony cannondale trail sl3 z 3.5 na 3k zl. co powiecie o tym rowerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który rocznik tego Cannona ? j

dobre pytanie. zobaczylem go katem oka, stal troche przy scianie dalej od innych. nie mial napisanego rocznika, ale mial cene przekreslona 3500cos, a z tego co widze to 2012 tyle wlasnie kosztuje, 2011 widze cene 2999zl. wiec moze tegoroczny, ale to byloby dziwne - obnizka o 500zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tegoroczny to amor jest lepszy niż w Mbike, hamulce pewniejsze a reszta osprzętu na podobnym poziomie, w roczniku 2011 napęd i amor jest lepszy niż w Mbike, hamulce na podobnym jakościowo poziomie.

Może najpierw podwyższyli cenę, żeby potem obniżyć ;) , najlepiej zapytaj w sklepie o przecenę ...

Na Cannonie też powinieneś mieć sportową pozycję, główka ramy jest niska, kierownica jest szeroka i ze wzniosem, więc będzie nieco podwyższała pozycję, jeśli taka Ci nie pasuje musiał byś wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tysiace to i tak troche za duzo, zwlaszcza jezeli moge miec o 700-800zl taniej mbike'a. a dupy chyba cannondale nie urywa w takim razie. cannondale odstawmy na bok, w sumie nie wiem po co o nim pisalem.

prosze o pomoc w wyborze z wyzej podanych marek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem , bo w Mbike nie ma właściwie amora tylko balast, a hamulce są dosyć zawodne ...

wiesz, w ten sposob mozna dobic do 10 000 zl. jezdze amatorsko, nie biore udzialu w zawodach, wiec moim zdaniem nie potrzebuje sprzetu z gornej polki. przypominam, ze roznica w cenie to 700-800zl, a nie 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w rowerach zbliżonych cenowo do Mbike są amory XCR i hamulce jak w Cannonie ... XCR nie jest to żadna wyższa półka, tylko podstawowy działający amortyzator ..., Kross :

Level A5 | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

wiem, ze nie jest najwyzsza polka. moj obecny rower to author solution 2007, ktory kosztowal 1300zl i jestem/bylem z niego zadowolony. tutaj mam przeskok o klase wyzej, nie chce odrazu wbijac sie na duzo wyzsze polki, bo nie bede mial mozliwosci 'awansu' w przyszlosci. mbike jest az tak zlym wyborem? pamietam w tamtym roku renegade byly jednymi z czesciej polecanych rowerow w tej klasie. ewentualnie amor mozna zawsze zmienic - jaki powietrzny z dosyc tanich jest godny polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaką wyższą półkę się wbijasz skoro nawet nie zauważysz różnicy w pracy amora ? nie wiem, może trudno zrozumieć słowa "podstawowy działający amortyzator", przeskok cenowy nie równa się w tym wypadku przeskokowi jakościowemu, co z tego, że Mbike był polecany skoro ten model wcale nie jest tak korzystny cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaką wyższą półkę się wbijasz skoro nawet nie zauważysz różnicy w pracy amora ? nie wiem, może trudno zrozumieć słowa "podstawowy działający amortyzator", przeskok cenowy nie równa się w tym wypadku przeskokowi jakościowemu, co z tego, że Mbike był polecany skoro ten model wcale nie jest tak korzystny cenowo.

tak samo roznica w amortyzatorze z podanego przez ciebie krossa, a mbikiem nie jest chyba specjalnie wielka/zauwazalna. rozumiem co mowisz, ale nie uwazam ze cannondale jest wart tak duzej doplaty, bo za roznice kupie sobie jeszcze lepsze amortyzator gdybym potrzebowal, a chyba nie o amor tylko chodzi.

 

w jakims temacie jeszcze wygrzebalem

http://allegro.pl/rower-kona-blast-2011-r-18-minus-20-i2366200279.html

tylko brzydki jak diabli i nie mam mozliwosci przymiarki

 

zapomnialem jeszcze, ze mam rowniez dostep do ktm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie różnica pomiędzy amortyzatorem XCR a XCM jest duża, różnica w działaniu hamulców z Mbike i z Krossa też jest duża, ale to nie znaczy, że masz kupić Cannondale, znaczy tylko, że Mbike jest dosyć drogi i słabo wyposażony w porównaniu z Krossem, więc może przymierz się do Krossa, to też sportowy rower ...

Kona to nie jest sportowy rower więc nie musisz się do niego przymierzać, to samo KTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie różnica pomiędzy amortyzatorem XCR a XCM jest duża, różnica w działaniu hamulców z Mbike i z Krossa też jest duża, ale to nie znaczy, że masz kupić Cannondale, znaczy tylko, że Mbike jest dosyć drogi i słabo wyposażony w porównaniu z Krossem, więc może przymierz się do Krossa, to też sportowy rower ...

Kona to nie jest sportowy rower więc nie musisz się do niego przymierzać, to samo KTM.

ok, zobacze moze skocze przejechac sie krossem, chyba tez sprzedaje sie go w sklepie w ktorym moglbym miec znizke. aczkolwiek czytalem narzekania na modele z 2012 roku, ze niby zaczynaja odwalac kit z krossami, ale tutaj osprzetowo wychodzi prawie tak samo jak mbike. amor o cwierc klasy wyzszy, a cena katalogowo o 100zl, wiec zbytnio nie wiem czemu piszesz ze mbike jest drogi w porownaniu do krossa, ale sprawdze go.

w miedzy czasie fajnie by bylo poznac jeszcze opinie kogos innego, takze smialo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj w sklepie smignac sie na cannonie i z miejsa kupilem. zupelnie inna klasa niz pozostale rowery na ktorych jezdzilem. zdecydowanie warto bylo zaplacic troche wiecej. amortyzator jak dla mnie dziala w porzadku, wczesniej rst capa czy inny syf, wiec przeskok duzy. na razie mi wystarczy :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być :teehee: , więc dedykuję to wszystkim którzy patrzą tylko na osprzęt :

 

koziakaka

3 tysiace to i tak troche za duzo, zwlaszcza jezeli moge miec o 700-800zl taniej mbike'a. a dupy chyba cannondale nie urywa w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do pozycji - jest dosyc mocno wyprostowana. bede musial troche oddalic siodelko i moze przelozyc pierscienie przy mostku. opony dosyc dziwne, szerokie a kostka wzglednie drobna, mam mieszane odczucia co do nich, moze pojda ktoregos dnia do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...