Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Blizzard, chyba troche przesadzasz...

co Ci robi czy przerzutka jest 05/06? masz jakies przecieki, ze 06 jest lepsza? nowszy nie zawsze oznacza lepszy- zwlaszcza w kontekscie podzespolow shimano. ja tam bym wyluzowal troche. nie ma co sie tak cisnac. to sa tylko detale. nie zapominajmy, ze unibike i tak jest wyposazony jak rowery konkurencji drozsze o pare stowek.

 

no offence, ale wrzuc na luz i poczekaj po prostu na swojego evo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Będe musiał coś z tym siodłem zrobić, "stoi" za bardzo :D

 

Evo ma głupią te sztyce, odchyla siodło do tyłu :o

 

Hymmm, chyba podgrzeje te rurki w siodle i je jakoś wyprofiluje, co by mi jaj nie zniszczyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard, chyba troche przesadzasz...

co Ci robi czy przerzutka jest 05/06?

 

Masz racje :D Trochę ostro zacząłem i sie do końca nad tym nie zastanowiłem. Tyle, że 06 ma fajniejszy

(według mnie) wygląd :o

 

 

Evo ma głupią te sztyce, odchyla siodło do tyłu

 

To spróbuj ją odwrócić, będzie znacząca różnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEGINER

No ja idę na zakupy jutro. Oby już go mieli. Podobno idą jak swieże bułeczki. Powiedziano mi u producenta, że już poszły wszystkie w rozmiarze 21'', a właśnie taki pode mnie pasuje. Kolejną partia ponoc mają doprodukowc za 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem sobie zamówić go w sklepie u siebie.

 

Powiedziano mi u producenta, że już poszły wszystkie w rozmiarze 21'', a właśnie taki pode mnie pasuje. Kolejną partia ponoc mają doprodukowc za 2-3 tygodnie.

 

To NIEMOŻLIWE!!!

Cekam tak długo nie wytrzymam dłużej :angry:

 

To pewna informacja? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEGINER

Informacja jest raczej pewna bo wczoraj osobiście kontaktowałem się w tej sprawie telefonicznie z producentem właśnie. Mój rozmówca powiedział, że są zaskoczeni popytem na ten rower oraz że najwięcej zamówień poszło do Warszawy i Łodzi (tam pewnie można dostac bez problemu). Na pocieszenie mogę tylko powiedziec, że dostępne są jeszcze mniejsze rozmiary, ale jak tak schodzą to może jest to już nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja jest raczej pewna bo wczoraj osobiście kontaktowałem się w tej sprawie telefonicznie z producentem właśnie. Mój rozmówca powiedział, że są zaskoczeni popytem na ten rower oraz że najwięcej zamówień poszło do Warszawy i Łodzi (tam pewnie można dostac bez problemu). Na pocieszenie mogę tylko powiedziec, że dostępne są jeszcze mniejsze rozmiary, ale jak tak schodzą to może jest to już nieaktualne.

gdybym miał inny wybór to bym wziął coś innego, za podeście do klienta jakie prezentuje unibike :/

ja biore jednak 19' i mam nadzieję że będzie, jutro wam dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jak tam byłem po odbiór na miescu, to było z 200 dużych kartonów (pewno ramy) na widoku, w hali jeszcze wiecej :D

 

Swoją drogą, to dziwne ten popyt. Bo ani sie specjalnie nie reklamują, ani ich nawet teraz w katalogu rowerowym nie ma, a schodzi towar :P

 

No i dziwne, że model 06 jest dopiero teraz, prawie kwiecień :)

 

ps. Jak tam, będa montować M410 z tyłu, czy tylko jak taki dostałem?

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sodło jak siodło. Dla innych wygodne - dla innych nie ;)

 

A co do przerzutek (cytuję maila od nich):

 

nie ma żadnego znaczenia czy przerzutka tylna będzie MC20 czy też M410.

Obydwie kosztują tyle samo i zbudowane są z tych samych materiałów. Jedyna

różnica jest taka że M410 może współpracować z kasetą o największej zębatce

34T, ale w rowerze Evolution nie zastosowano takiej kasety. Generalnie

montowana będzie przerzutka M410, choć może się zdarzyć że którys egzemplarz

będzie posiadał przerzutkę MC20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od soboty (17.03) również jestem posiadaczem tego roweru :)

Jakby ktoś chciał mogę zdjęcia zrobić

kolor czarno-srebrno-czerwony :) .

Rowerek spisuje sie super i polecam go wszystkim niezdecydowanym.

Ja też czekałem na model '06 tym bardziej że juz w styczniu go zamówiłem i to z rabatem jak na '05 - bo w styczniu można było jeszcze negocjować ceny (nie wiem jak teraz).

 

Pozdrawiam z Poznania

 

P.S. Jesli chodzi o przerzutki to niewiem jaki to model, ale manetki na pewno są ST-EF29.

czy ktoś wie jaka jest różnica miedzy EF29 a EF50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te Alivio z tyłu masz całączarną, czy w dwu kolorach lub srebną?

 

Co do siodła, ja zmieniłem siodło, wiec za wiele o standardowym powiedzieć nie moge.

 

Mam wąskie, nieco twardawe bo jeżdze w papmersach :-D

 

Szerokie siodła czy miekkie niby wygodne, ale dla jazdy rekreacyjnej, na krótkie dystanse. Przy dłuższych obcierają nogi/du...e i za mocno się na nich skacze.

 

Więc siodło, to sprawa kto jak na to patrzy.

Jak ktoś chce jeżdzić z dzinsach po 2-30 km to będzie wolnał inne, niż ten co jeżdzi po górkach i czaem nawet po 100 km.

 

Jedyne co mnie wkurza, to ten głupi kąt ustawienia siodła (mocowanie na sztycy), wkrzyna się ono w jaja. Chyba będe musiał ten metal w sidełku podgrzać i uformowac, lub rozejrzeć sie za nowum siodłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym dniu, 14km (po asfaltach) siodełko dało się we znaki...

Następnego dnia trudno było sie przełamać żeby na nim ponowie usiąść :)

Od wczoraj jeżdżę z pampersem (moje dzieci o tym jeszcze nie wiedzą :lol: )

i jest cool!

Przerzutkę obejżę jak będę w domu (raczej jest cała czarna), a do zdjęć to musze skombinować cyfraka :)

 

pozdro krihu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokie siodła czy miekkie niby wygodne, ale dla jazdy rekreacyjnej, na krótkie dystanse.

Ja wlasnie preferowalbym tego typu siodla. Wiec wyglada na to ze potrzebna bedzie jego wymiana jesli zdecydowalbym sie na ten model.

No i jeszcze dochodzi ta kwestia:

Jedyne co mnie wkurza, to ten głupi kąt ustawienia siodła (mocowanie na sztycy), wkrzyna się ono w jaja. Chyba będe musiał ten metal w sidełku podgrzać i uformowac, lub rozejrzeć sie za nowym siodłem

Drobna rysa na ideale w tym przedziale cenowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEGINER

Właśnie go kupiłem. Wersja kolorystyczna jak na przytoczonych tu zdjęciach od Wlkp, ale 21". Tylna przerzutka zeszłoroczna cała czarna, bardzo pasuje do ogólnego charakteru czarnej ramy i felg roweru. Manetki równiż stare. Potwierdzam słowa, że w rzeczywistości rower prezentuje się lepiej niż na zdjęciach. Wrażenia z jazdy (póki co bardzo krótkej) całkiem niezłe. Praca przerzutek bezproblemowa. Amorek dośc twardy. Sodełko jeszcze nie zdążyło sie dac we znaki, więc nie mam jeszcze zdania. Tak więc rower na razie spełnia moje oczekiwania, choc wydaje mi się że nie jest taki lekki jak piszą na stronie, przynajmniej ten 21".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEGINER

Waże około 83 (choc sezonowo może się nawet zmieniac o kilka kilo). Amorek jest na pewno twardszy od RST capa T5, na którym wcześniej miałem okazję jeździc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie dokładnie to samo co w 05, bo zmiany są takie:

 

- lepsza korba, zamiast 42-34-24 i 170 mm jest 42-32-22 i 175 a wiec lepsza w teren (szerszy zakres i długość korby lepsza w teren);

 

- inne opony, w teren lepsze, dosyć ciezkie (875 g) ale ponoć wazą tyle co stare, wiec waga raczej bez zmian;

 

- no i główna zmiana, nowy model amorka, ponoć rewelka w tym przedziale cen (opis dałem), ale to nowy model, wiec bedzie trzeba obadać. Mimo mojej dużej wagi (90 kg) nie udało mi się go dobić wiecej jak na 80 mm, ale tak jest w 90% amorkach, że co innego napisane, a co innego na żywca;

 

- no i nowa ponoć PRZERZUTKA PRZEDNIA m410, ale tu już głowy nie dam, bo nie wiem jak wyglądoała 05 i jak powinno wyglądac m410.

 

Podobno w modelu 04 były super szprywych CD championy, w 05 nie wiem, w 06 są SAPIM / NIERDZEWNE / CZARNE, czy równie dobre jak DT? Cholera wie.

 

Co do katu nachylenia rury podsiodłowej, jest ok, to nie wina tej rury, że siodło jest "do tyłu" tylko tego ostatniego elemetnu do którego jest zamocowane siodło.

Bez sensu, może dobre dla kogoś kto jeżdziu w Dualu, gdzie nic nie wyszło często musi schodzić poza siodło, ale w długiej jeździe szkoda jaj :-D

Będzie trzeba kupić nowe siodło lub zmodelować te rureczki w siodle, przynajmniej na mój gust. Nie lubie mieć dociskanych jaj :eek:

 

---

Aha, zmieniłem kiere na prostą o długości 58-58,5 cm, a wiec 5 cm weższą, wg. idealna długość. Do tego rogi.

Chciałem sprzedac rogi i zostac przy gietej, ale okazało się, że kiera jest tańsza niż rogi, wiec kupiłem kiere :(

 

Moja nowa prosta kiera ważdy 165 g + 125 g rogi = 290 gram.

 

Gięta waży 320 gram, bo jest wzmacniana, dobra też do dualu (grubośc ścianek 2,2-3 mm).

 

A wiec mam 30 gram lżej :P

 

Tak się orientowałem, to w XC jeździ się na kierach 52-62 cm

a w sportach FR, Dual, 4X, DH na 62-72.

 

Wiec gięta z Evo 06 ujdzie, bo jest w miare uniwersalna, ja jednak mam mało miejsca w przjeściu w chacie, wiec musze mieć 58 cm

:lol:

 

-----------

 

aha, co do wagi. Dokładnie zważe za jakie 10-15 dni

ale wstepnie mói sie, że rama 19-tka (inne sa podobne)

ważny niby 13,3 kg z nózką.

 

Ale jak wiadomo, wieszość osób które jeżdzi na MTB rezygnuje z nózki (ale jak ktoś nie jezdzi sprotowo, to sens zdejmowania jest nikły), jeśli wiec zdejmniemy - mamy 13 kg.

 

Potem można kupić nowe lżejsze oponki (100 zł) i mamy 12,4 kg.

 

Na upartego, można tez zdjąc do ważenia pedały (wiele firm waży bez pedałów) i zostaje nam około 12 kg!

 

:)

 

Ale można tez nic nie robić, tylko dokupić swiatła (przód-tył), koszyk na bidon i rower będzie wązył około 13,5-13,7 kg :)

 

hehehe

 

Ktos ma wage, niech zważy, ja zrobie to później.

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

wlkp mam jeszcze drobne pytanie. Pisales na samym poczatku ze zaopatrzyles sie w inne siodlo niz te standardowo montowane.

Jak to zorganizowales ? Kupiles bike'a a potem osobno siodlo czy w jakis inny sposob ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...