Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

"sluchajcie moj rowek ma juz z 2,5 tygodnia ale zauwazylem ze w tylnym kole delikatnie felga bije w klocek hamulcowy"

jeju! Pierwsze pobaw sie srubami po bokach ramion hamulca[takie malutkie]. Z tej strony z ktorej ociera wkręć ją troche/bądź wykręź troche z drugiego ramienia [wtedy to ramie ktore ocierało oddali sie troche od obreczy, jezeli nie mozesz dalej dojsc z tym do ladu bo poprostu ogolnie odleglosc miedzy klockami jest mniejsza niz bicie koła to poluzuj hamulec [masz srube na jednym z ramion hamulca u gory do kotrej idzie linka od klamki]. Poluzuj tylko troche tak zeby byl zakres wystarczajacy zeby kolo nie bilo o obrecz. Potem jeszcze wyreguluj tymi srubami co na poczatku bo zazwyczaj jak si epopusci linke to trzeba jeszcze raz naprezenie wyregulowac zeby byly rowno z prawejj i lewej strony klocki...

 

Jak takich napraw nie bedziecie umieli robic to wy sie zajedziecie w tych serwisach placac kupe kasy. Fakt dobrze jest umiec centrowac ale jak wam zacznie v-brake ocierac w srodku lasu to ni ebedziecie sie piepszyc z centrowaniem tylko wyregulujecie hamulec w 2 minuty i jazda dalej. "Docieranie" v-brake nie ma kompletnego sensu, bo tu klocki ustawiasz jak Ty chcesz, bo jest regulacja we wszystkie strony[klocek jest ne takim kulistym patencie, mozna go nawet ustawiac troche w góre doł czy na boki[pod kątami] i jezdzic nim gora dół :). To nie sa tarcze, gdzie klockow sie nie ustawia dowolnie i gdzie musza sie "dotrzec".

 

 

Pozatym przyjmijcie tez taka mozliwosc ze na gwarancji moga nie centrowac[rozne serwisy i akurat centrowania z tego co wiem robic ni musza bo inaczej synek by mogl do nich co 2-gi dzien przychodzic ...] i max co wam wtedy zrobia to poluzuja ten hamulec ;P. Pozatym tez ppomyslcie takze ze w serwisie potrafia wszystko spiepszyc- mi na pierwszym przegladzie rozregulowali hample, przerzutki a lancuch nasmarowali smarem grafitowym :).

 

Dobrze wam radze jak chcecie jezdzic, a nie oddawac co chwile rower do serwisu i czekac az cos zrobia to sie nauczcie robic podstawowe czynnosci. Z kołem co ma bicie 2 mm mozna jezdzic i nie sprawia to zbytnich problemow :). Nawet samym wam o ile te kola nie sa takie ze trudno je bedzie scentrowac[pierwszy raz to norma bo szprychy moga byc niedociagniete] nie bedzie sie chcialo co 2 tygodnie jezdzic z tym do serwisu czy samemu grzebac, 2 minuty ustawiania hamulca i z glowy ;p[przynajmneij tyle mi zajmuje w avidach sd7, w tektro trzeba sie troche pomeczyc bo trzeba lekko wkrecac te sruby z boku i zeby zobaczyc czy odleglosc jest ok trzeba kilka razy nacisnac klamke hamulca,wtedy odskoczy na taka odleglosc jak jest ustawiona].

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 188cm i ramę 21"

 

Pierwsze pobaw sie srubami po bokach ramion hamulca[takie malutkie]. Z tej strony z ktorej ociera wkręć ją troche/bądź wykręź troche z drugiego ramienia [wtedy to ramie ktore ocierało oddali sie troche od obreczy

 

które z tych śrubek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt dobrze jest umiec centrowac ale jak wam zacznie v-brake ocierac w srodku lasu to ni ebedziecie sie piepszyc z centrowaniem tylko wyregulujecie hamulec w 2 minuty i jazda dalej.

W lesie po prostu rozpinasz ocierajacy hamulec i regulujesz go w domu. Szkoda czasu na bawienie sie z tym gdzies na szlaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpinasz? bez przesady, bez hamulca bedziesz jechal? MOze w twoich 7.0 to duzo roboty ale w avidach to moment :P. troche zwolnisz linki jak bedzie za bardzo na ktoras strone ciagnelo to na szybkiego poluzujesz/zwiekszysz naprezenie danego ramienia i dalej jedziesz.. minuta roboty cie nie zbawi a moze od kraksy uchronic :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpinasz? bez przesady, bez hamulca bedziesz jechal?

Przeciez zawsze masz jeszcze jeden, sam przejezdzilem w ten sposob sporo kilometrow w zime.

 

MOze w twoich 7.0 to duzo roboty ale w avidach to moment :blink:.

Moje hamulce sa na tyle mocne i dobrze wyregulowane, ze i tak uzywam tylko przedniego. Wiec bez roznicy jezeli rozepne tylny albo przedni (wtedy bede hamowal tylem).

 

minuta roboty cie nie zbawi a moze od kraksy uchronic :P.

Trzeba miec troche techniki. Jezeli na codzien hamujesz dwoma hamulcami, to po prostu Ci jej brak. Oczywiscie sytuacje awaryjne sie nie licza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechalem dzis do mojego serwisu tam gdzie kupielm mojego evo i koles powiedzial ze tylnie kolo ma zle osadzone na bok wiec zrobil mi to pozadnie za free i wyregulowal v-brake`i wiec jeszcze jakies 2 tygodnie do przegladu i wtedy wszytko dopna na ostania nitke:)

 

ostanio zakupielm tez liczniczek co prawda w markecie za jakies 10zl ale ma pare funkji i niech na poczatek bedzie:)

wole zaoszczedzic kase na co innego akurat:)

licznik nie nalezy do czesci ktore az tak bardzo podnosza komfort i akcje jazdy:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na EVO i niestety, dystrybutor daje ciala. Nastepna dostawa okolo 10 czerwca :angry: Jak tak dalej pojdzie, to zaczne jezdzic w lipcu :)

 

Jest jeszcze druga strona medalu, skoro te Evolution idą jak świeże bułeczki to jednak warto je kupować, no i warto czekać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze druga strona medalu, skoro te Evolution idą jak świeże bułeczki to jednak warto je kupować, no i warto czekać :(

Wlasnie w tym problem ze nie... Poki co nie ma co schodzic bo jeszcze nie zaczeli ich robic :/

Juz od ponad miesiaca staram sie dostac EVO DISC, regularnie co pare dni chodze do sklepu zeby go zamowic i zawsze odchodze z kwitkiem... Za kazdym razem sprzedawca ze sklepu dzwoni do siedziby UNIBIKE i sie pyta czy juz mozna zamowic rowerek, a tam tradycyjnie mowia ze nie i odsylaja na inny termin (tym razem powiedzieli ze juz na 5 czerwca beda, bylem przedwczoraj). Ponoc maja jakies problemy z czesciami i ostatnio powiedzieli, ze amorkow jeszcze nie maja. Podobnie jest z innymi rowerami od tej firmy...

 

Jak dla mnie to jest nienormalna sytuacja i zaczyna mnie to lekko irytowac. Caly czas sobie wmawiam ze warto zaczekac, ale powoli juz trace cierpliwosc. Chyba powoli zaczne sie rozgladac za innymi rowerumi, chociaz troche szkoda by bylo nie kupic slynnego Evolutiona :) Ostatnio wpadl mi w oko Kellys Quartz '06 (juz bym dawno go kupil gdyby nie badziwene hamulce Tektro).

 

Ehhh... Po prostu chlopaki z UNIBIKa przeginaja :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do Unibike. Powiedzieli mi, że Evolution będą składać pod koniec przyszłego tygodnia. Czy to oznacza, że rowery w Gdańsku będą 5 czy 10 czerwca nie wiem. Tydzień wcześniej tłumaczyli mi się, że czekają na amortyzatory Suntour, ale jeszcze wcześniej twierdzili, że właśnie dostali kontener części i przystępują do składania (to przekazał mi sklep).

Od 15 V czekam na rower, wpłaciwszy już zaliczkę, gdyby nie to i kilka wydatków, pewnie rozejrzałbym się za czymś innym, deko droższym. Na razie jestem cierpliwy, ale jeśli do 15 VI nie będzie, pewnie zrezygnuję z produktów tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dość czekania na evolutiona :028: ta firma jest niepoważna rowery są niedostępne od ponad miesiąca ;) żeby taka sytuacja zdarzyła sie w zime to bym zrozumiał ale w środku sezonu :!!: zamiast eveolutiona kupiłem w tej samej cenie kross level a2 zrobiłem ponad 100 km i jestem zadowolony :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Po prostu chlopaki z UNIBIKa przeginaja :[

 

To nie jest takie proste ;) Po prostu nie przewidzieli, że tak się nam te rowerki spodobają więc nie zamówili tylu części a teraz na gwałt je sprowadzają, więc to musi potrwać. Z drugiej strony gdyby zamówili więcej części ale okazało by się, że rowerki się nie podobają to zostali by na lodzie z koniecznością wyprzedaży za pół ceny :confused: Myślę, że nauczeni doświadczeniem w 2007 roku będą mieli już wszystkie rowerki przygotowane do sprzedaży w odpowiedniej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa unibike`a po prostu stracili wielu klientów :D może będą mieć nauczke na przyszłość

 

Zyskali rozgłos i markę, sklepy będą u nich teraz częściej zamiawiać. Nie jest źle, w końcu to Nasi, Rodowici :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzz: ja swojego evo 06 kupielm w znanym sklepiku na "wysepce" na poczatku maja i powiem ci ze ta sierota stala za innymi rowerumi i ja wypatrzylem po poszukiwaniach roweru do 1500zl:)

i wszytko jest wporzatku...:rolleyes:

Gdanskie sciezki rowerowe i wogole lasy super sprawa:)

 

pozdrawiam gdansk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyskali rozgłos i markę, sklepy będą u nich teraz częściej zamiawiać. Nie jest źle, w końcu to Nasi, Rodowici :rolleyes:

a u mnie gościu nie chciał zamówić cytat słów właściciela sklepu:" Z byłym prezesem rometu interesów robić nie będe" chodziło mu o to co sie działo w romecie w tamtych latach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...