Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też coś często stuka ;) ten dzwięk przypomina poluzowane szprychy i wydobywa się z tyłu roweru. Czy ktoś wie co to może być? bo z przodu u mnie cisza.

Aha jak rower prowadze tzn niesiedze na nim to żadnego szmerku nie słychac. próbowałem go przeczyścić ale do 2 mejsc się nie dostanę :) do suportu przy korbie i zębatkach na tylniej piaście (nie chce koła ściągać:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi to byc rura podsiodlowa , jednak to tez jest mozliwe . Przy nowych kołach po ilus tam km trzeba jechac do servisu ( ew. samemu to zrobic ) i podciągnac szprychy .

MOzliwe , ze strzela cos przy kasecie . Moze nie jest dokrecona . Ale sztyce tez mozesz sprawdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: czasem w trakcie jazdy, lancuch (?) potrafi zlapac luz i doslownie przez chwilke naciskajac pedal nie napotykam zadnego oporu. Z czego to moze wynikac ?

 

miałem podobnie raz, a przyczyną takiego czegoś było krzywo przykrecone koło tylnie, tzn samo sie przekrzywiło w trakcie jazdy. Ale to bylo jeszcze na moim starym rowerze i w nim po kazdym przejezdzie przez las trzeba bylo coś naprawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:029: Po 150 km posypało mi sie tylnie koło

 

wcześniej pisałem o tych odgłosach z kiery, te ustały ;)

 

pojawiły sie za to odgłosy z koła (szprychy pracowały).

Normalna sprawa w nowym kole/biku.

Niestety zabrałem sie za to sam (robiłem to już kilka razy) ale zepsułem jeszcze bardziej ;)

 

Tzn. poprawiłem w miare OK, było proste, ale dochodziły jeszcze wieksze odgłosy, a to oznaczało, że któreś szprychy są za mocno a inne za słabo, mimo, że koło w miare proste. No i wyszukałem to, koło poszło sie j... :D

krzywe już tak, że jade na 100% do warsztatu, a nawet nad kupnem nowego koła. Lubie mieć idealne, tym bardziej, że nyple są już troszke zjeżdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 150 km posypało mi sie tylnie koło

Ze co? :eek:

 

Ja obecnie mam na liczniku 337km.

Ja też słyszę w kole dziwne odgłosy tak jakos ostatnio częściej. To mi wyglada na 1-2 szprychy obok siebie. Sądzicie, że to wytrzyma jeszcze z 200km tak do 10 maja (wytedy mam mieć pierwszy przegląd)?

 

Mam jeszcze nadzieję, że to nie koło tylko fajka hamulca się tłucze :)

 

Bo cos zaczynam się bać zapier***** ponad 50km/h z górki ;) . Bo najważniejsze jest to, że nie mam kasku (złotówek prakło :glare: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem BARDZO zadowolony z mojego evolutionka :lol: :P

Jedyne czego nie mogę przeboleć to normalnych śladów użytkowania :angry:

To mój jeden z najbardziej trafnych zakupów odkąd składalem sobie kompa :)

A wszystko dzięki pomocy forumowiczów, za co BARDZO im dziękuję :(

Gdyby nie oni dziś pomykałbym na makro z tarczówkami i pełnym zawieszeniem za 500zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy omawianego rowerku :D zadowloleni jestescie z niego w koncu czy nie :(

bo sie przymierzam do kumpa takowego!!?? :)

 

 

 

 

:D Ja podobnie jak mój poprzednik (pozdrowionka)! Jestem zadowolony z zakupu mojego evo i w sumie dzieki forum wybór padł na Unibika. Miałem duży mętlik w głowie i nie wiedziałem dokładnie na co wydać moje pieniądze, ale teraz wiem i czuje ze dobrze zainwestowałem. Rowerek się sprawdza i ma dużo zalet a te małe minusy ... jakie minusy :lol: ? Jeśli nie wiesz co kupić to bierz przykład z forumowiczów i kup evo :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te standardowe oponki sprawdzają się na asfalcie? Można na nich utrzymywać wmiare przyzwoitą prędkość żeby się nie zamęczyć ?

 

Ja przez 36km jechałem z prędkością 29-32km/h

a odległość około 10 km z prędkością 40-45km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych ciężkich oponach przez 10 min 40-45 km/h ? Chyba z górki lub z wiatrem B)

 

Ja mam dosyć silne nogi, gorzej z kondycją (choć 100 km zrobie luz)

ale 45 km/h na płaskim to osiągam na ja wiem, z 2 min.

 

Z górki to rekordzik póki co 65,7 ale bedzie poprawione, jak rower sie wykuruje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zla wiadomosc dla osob chcacych zakupic Unibike Evolution '06 ;)

Dzisiaj poraz kolejny probowalem zamowic ten rower i sie okzazalo ze zaprzestali produkcji modelu z tego roku... Wznowia ja dopiero wtedy gdy zejda im zapasy z zeszlego roku, czyli Evo '05 :/

 

Tak wiec szansa, zeby dostac Evo '06 jest minimalna - jedynie mozliwe jest, ze w jakims sklepie jeszcze maja pierwsza serie z tego roku (jezeli jakis slep zamowil i jeszcze nie zeszly), jednak w okolicach Szczecina raczej juz nigdzie nie ma - dowiadywalem sie w wiekszosci sklepow B)

 

Chyba bede musial jednak wybrac Authora Basica, bo Unibike sobie w kulki leci :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki razie zdecydowałbym się na jakiegoś krossa Level, za ok 1300-1400.

 

No a nie wiem jaką taktyke podjął Unibike bo to jest niepoważne co robią. A na dodatek jeżeli chcą się pozbyć starych modeli to powinni je sprzedawać za ok 1100zl w tym momencie bo inaczej nie jest to opłacalne. Widać trzeba im kogoś lepszego w dziale marketingu i zarządzania :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych ciężkich oponach przez 10 min 40-45 km/h ? Chyba z górki lub z wiatrem

 

To było z wiatrem- traqfiłeś :D

 

Tak wiec szansa, zeby dostac Evo '06 jest minimalna - jedynie mozliwe jest, ze w jakims sklepie jeszcze maja pierwsza serie z tego roku (jezeli jakis slep zamowil i jeszcze nie zeszly), jednak w okolicach Szczecina raczej juz nigdzie nie ma - dowiadywalem sie w wiekszosci sklepow

 

Jak ktoś chce evo 06 to jest u mnie tzn. w dębicy, woj. podkarpackie dziś na wystawie stała 17" ale mają jeszcze chyba 19" - trzeba dzwonić do nich. Niestety odbiór osobisty raczej :D

Edytowane przez Blizzard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad takie info?? Sam przymierzalem sie do kupna tego roweru
Przed dlugim weekendem staralem sie juz spraadzic ten rower, ale jak facet ze sklepu zadzwonil do firmy Unibike to powiedzieli ze w tej chwili nie ma. Tak wiec dzisiaj poszedlem sobie po raz drugi, facet ze sklepu dzwonil po raz kolejny to mu powiedzieli to co napisalem pare postow wyzej :D

 

No a nie wiem jaką taktyke podjął Unibike bo to jest niepoważne co robią. A na dodatek jeżeli chcą się pozbyć starych modeli to powinni je sprzedawać za ok 1100zl w tym momencie bo inaczej nie jest to opłacalne.
Oczywiscie modele z zeszlego roku sa przecenione. Ten sam facet zamowil wczesniej Unibike Evolution Disc, ale przyslali mu wlasnie model z zeszlego roku (z hamulcami Tektro, zamiast Avida i wogole gorszym osprzetem :/). Sam byl zaskoczony tym faktem... Dzisiaj jak bylem w sklepe to widzialem go przecenionego z 1599zl na 1249zl. Tak wiec zwykle Evolutiony z tamtego roku tez sa pewnie przecenione o jakies 200-300zl.

 

Szkoda, bo bylem mocno nastawiony na kupno tego rowerku, a teraz juz sam nie wiem co innego wybrac w podobnej cenie. Glupio postapilem, ze starego bike'a juz sprzedalem, inaczej bym zaczekal az wznowia produkcje Evolutionow z tego roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można kupić model 2005 za 200-300zl taniej to ja bym się zastanowil bo to może być całkiem dobre wyjście. Jest lżejszy od 06, za te pieniądze można sobie wymienić opony na coś lepszego, korbe i przerzutke przednią można zostawić bo trochę spokojnie pociągną, a np wymienić kierownice jak komus nie pasuje, no i jakieś dodatki, akcesoria. Jeszcze lepiej jeżeli można wymienić częścw sklepie za dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dziś u nich w siedzibie i mają straszny zapierdal, ciągle nowe dostawy częsci i ram.

Także dziwie sie, że niby mają częsci 2005.

 

Bez senu.

Przeciez równie dobrze mogą montować 2006 za 1300 zł

i ewentualnie model 2005 za 1100 zł - by pozbyć sie częsci.

 

Coś czuje, ze ktoś tu kity wali, może sprzedawca sam chce sie pozbyć 2005? :D

 

 

 

Aha, nie widziałm, by montowali RST czy stare opony, kilka EVo było już na stanie, modele 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...