Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

I stało się :(:angry2:

 

Pierwsza poważniejsza awaria jak do tej pory:

 

A mianowicie, jak wiadomo w rzekach jest coraz mniej wody więc są plarze po bokach ja się postanowiłem po takiej jednej przejechać (kamienie i piach) więc njade koła grzęzną a ja walcze, zaczyna mi się podaobać, chce dać niższy bieg żeby się nie męczyć a tu nie chce wskoczyć :(:blink: dobra myśle może za ciężko więc jade dalej bez zmiany biegu. Jak zjechałem już na drogę to dalej nie wskakuje.... Łańcuch wpada w szprychy z "dwójki". No to totalne załamanie. Przyjechałem ostrożnie do domu i oglądam dokładnie. Wózek ociera o szprychy i blokuje je. Więc mysle... Wpadam na gnialny pomysł żeby pokręcić śrubką przy przerzutce. Udało się nie ociera, ale wózek wydaje się KRZYWY :( :angry: więc delikatnie chwytam w ręce przerzutkie i prubuję wózek wyprostować. Teraz jakop tako wygląda. Biegi ładnie wchodzą od 1 -8. Problemy są przy wchodzeniu od 8 - 4 co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest. Bylem w serwisie, na poczekaniu mi zrobili - był krzywy hak. Coś serwisant mówił, że jak by było coś nie tak z przerzutką to mi wymienią. A hak na pewno wymienić trzeba (choć wyprostowany). Miejmy nadzieje ze bedzie juz OK ;)

 

Musze bardziej uważać jak tym rowerem jeżdże. Bo wtedy przesadziłem troszku :D Poddałem go chyba zbyt dużym przeciążeniom. Ciągnołem po żwiże i kamieniach, a koo obracało się bardziej niż jechało, nazwę to efektem palenia gumy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Evo kilka dni temu dostał niezłą szkołę ale nawet nie jęknął. Mam nadzieję, że ominą mnie jakieś poważne usterki bo facet ze sklepu, w którym kupiłem bike'a wygląda mi na "fachofca" (do smarowania łańcucha polecał CX-80, ostatecznie wybrałem specyfik z, jak mówił, teflonem a w domu okazało się, że teflonu w nim nie ma ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to smar? Po czym wywnioskowałeś, że nie ma w nim teflonu?

 

Też mi się wydawało że pedros extra dry nie ma teflonu. Wpadłem na genialny pomysł i rozszyfrowałem skrót PTFE (czy jakoś tak) - to było oznaczenie teflonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to smar? Po czym wywnioskowałeś, że nie ma w nim teflonu?

 

Też mi się wydawało że pedros extra dry nie ma teflonu. Wpadłem na genialny pomysł i rozszyfrowałem skrót PTFE (czy jakoś tak) - to było oznaczenie teflonu :)

 

 

To był smar Weldtite TF2 Wet, w którym teflonu nie ma. A w Weldtite TF2 Dry teflon jest. A że była kolejka to nie wczytywałem się - zaufałem sprzedawcy. Potem sprawdziłem to na stronce producenta. Zresztą, teflon nie taki ważny. Wkurza mnie tylko, że facet nie wie co sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem olej Teflon plus (dry). Nie wiem czy dobzre zrobiłem ale tylko taki mieli w sklepie zdaje się ;)

Właśnie wróciłem z działki, umyłem Evo i nasmarowałem łańcuch. ZAuważyłem że z przodu linki(które chyba każdemu obijają podczas jazdy) zdarły lekko farbe z ramy ;) Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower jest świetny , ale mam z nim problem ;) gdy tylko nacisnę mocnie na pedały korba wydaje z siebie nieprzyzwoite piski , w serwisie przekręcili korbę ale po 2 dniach okazało się że ramię korby jest odkęcone . Ponownie pojechałem do serwisu , dokręcili je ale dalej piszczy po naciśnięciu mocniej na pedały . Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziwne dźwięki wydobywały się z okolic suportu. Pomogło dokręcenie śrubek przy pedałach (ktoś już wcześniej o czymś takim pisał - stąd wiedziałem) i przestało. Apropos smarów do łańcuchów jestem mile zaskoczony oryginalnym smarem którym jest zakonserwowany łańcuch SRAM (w moim wypadku) PC48. Po zakupie nowego łańcucha tylko wytarłem go z nadmiaru tego smaru i jeżdżę bez smarowania do dzisiaj a to już ok 700km. Nadal działa cicho, płynnie i nie piszczy. Fakt faktem że jeżdżę głównie asfaltem (niestety dom-praca-dom od czasu do czasu lasy i piachy) no i deszcz mnie jeszcze nie złapał B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używacie Uni Evo więc podpowiedzcie na co zwrócić uwagę kupując ten rower. Czy znacie jakieś sklepy gdzie można kupić taniej ten rower? Co myślicie o Evo Disc w cenie np 1350 zł?

Posiadam evo 1 miesiąc(700km)-zwróć uwagę przy zakupie na naciągnięcie szprych, w moim były tragicznie luźne sklep( KRY-SPORT zBydgoszczy) olał sprawę i musiałem na własny koszt dać naciągać,następnie linki chamulcowe popękane po zew. stronie zacisku na chamulcu -reakcja w serwisie jak poprzednio ,ciasno spasowane pedały wedłóg srzedawcy miał się rozruszać, po 500km sam rozkręciłem nasmarowałem jest ok. serwisant znowu olał sprawę sumując--rowerek super ale ten sklep omijaj z daleka pozdrawiam.ps o serwisie w Unibiku w Budgoszczy też nie mam dobrego zdania jak kogoś to interesuje to może pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, sprawdzcie pedały w swoich evolutionach

na lewym pedale wypadły mi wszystkie wkręty (czego oczywiście nie zauważyłem) i w trasie odpadła mi czarna cześć od srebrnej :/ dokręćcie je

a jak ktoś już z was zgubił to to są wkręty 4x6 mm ale pasują także 4x8 mm

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po ptakach, Uni Evo nie ma od jakiegos czasu a teraz to juz nawet nie ma Evo Disc.

 

A co myślicie o ramie od Uni Flit z osprzętem od Evo disc za 1450? Czetnie bym zrezygnowal z tarczówek ale nie wiem czy to bedzie mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...