Skocz do zawartości

[Rower] Ogólna renowacja makrokeszu.


Rekomendowane odpowiedzi

i bardzo fajny rowerek Ci wyszedł, pogratulować :thumbsup: ! Obowiązkowo zdaj relacje z pierwszych jazd, jednak warto dołożyć do tego co się ma niż kupować, bo nowe nie znaczy lepsze i jak wiadomo za tą kwotę nic lepszego na pewno byś nie kupił, jak nie gorsze. Także pozostaje mi życzyć bezawaryjnej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w tych pieniądzach najlepszym wyborem byłby zakup używki z allegro, ale że nie wiedziałem z czym to się je, kupiłem byle co do powiedzmy kapitalnego remontu. Następnym razem będę mądrzejszy ;) A póki co czekam na pogodę i coś pokręcę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej jest specyfikacja z kosztorysem.

 

-wkład suportu - Kinex 122,5

-korbowód - Shimano FC-M131

-wolnobieg- Shimano MF-TZ21 (14-28) 7rzędów

-łańcuch - Shimano CN UG51

-przerzutka przód - Shimano Ty-10 Gilong...

-przerzutka tył - Shimano Acera RD- M360L

-hamulce - V-Brake Tektro 827

-stery - klasyczne 1"

-klamkomanetki - Shimano ef50 3x7

 

Zamówiłem skuwacz do łańcucha i klucz do wolnobiegu. Przejechałem się dziś trochę i coś mi się tu nie podoba. Może już przewrażliwiony jestem ale słychać z okolic korbowodu delikatne chrobotanie. Ramiona dokręcone, łańcuch o przerzutkę nie ociera. Mam wrażenie, że to łożyska. Czy jakieś inne sugestie? Dodam że cały napęd jest nowy.

 

/Wyczytałem w temacie o łańcuchu że to może być wina pedałów. Nie sprawdzałem tego ale wykręce i nasmaruje je, choć nie wydaje mi się żeby to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony jakies nijakie 26 x1.95 ale zrezygnowałem z pomysłu zakupu semi czy nawet slicków po przejażdzce rowerem ojca. W sumie bez znaczącej różnicy, co najwyżej odgłos inny. Tyle że on ma rame stalową to waga też pewnie robi swoje. Na chwilę obecna nie wymieniam nic czego wymieniać nie trzeba. Ramiona korby sprawdzałem- dokręcone. Pedały są plastykowe made in carrefour ale jutro wykręcę i przesmaruję, jak nie pomoże to szukamy dalej. Suport, korba i łańcuch zostały wymienione w serwisie z którego jestem zadowolony (w porównaniu z konkurencją...). Problem tarcia/chrobotania ustaje w położeniu 2x5 i wyżej, ale dokładnie sprawdzę jak będzie pogoda. Może po prostu staje się mniej słyszalne. Z czasem (oc nie potrwa długo) nabędę niezbędne narzędzia żeby robic wszystko samemu, bo do pseudo serwisów straciłem zaufanie... a wtedy będę mógł posprawdzać wszystko samemu.

Przed wymianą (jeżdżąc na w pełni makrokeszowym osprzęcie) miałem podobne chrobotanie, po wymianie widziałem wianek łożyska- cały zrujnowany z 1/3 kulek. Dlatego też stawiam na łożyska. Wszelkie sugestie bardzo mile widziane, jak juz pisałem jutro sprawdzę i wyeliminuję pedały, ewentualnie będziemy szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały sprawdzone, odkręcone przesmarowane i dokręcone. Odgłos pozostał. jak tak myślę to nie przypominam sobie tego dźwięku wcześniej przed "serwisem" który wymieniał przerzutkę. Może oni coś namieszali w ramach reklamacji...Na dniach powinien mi przyjść skuwacz do łańcucha, wtedy sprawdzę czy dźwięk ustał bez łańcucha i będę mógł założyć spinkę. Może to po prostu łańcuch dociera się na blatach? Przysłuchałem się dośc uważnie dzisiaj i łożysko suportu wydawałoby troszkę inny odgłos. Mam z resztą nadzieję że to nie suport. Dodam, że cały napęd- wolnobieg, łańcuch i korbowód z suportem są nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turney działa ale jest to przerzutka przy której człowiek z pewnością wprawi się w regulację (średnio wykonuje się ją co 500km)
Przepraszam, ile? Raz w tygodniu a powinienem raz na trzy dni, czyli w moim przypadku co jakieś 30 mil powinienem a co 50 mil robię - 10 razy mniej niż podałeś. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że przy deszczu 6 razy w tygodniu nie mam jeszcze ani jednej małej kropeczki rdzy, bo przy okazji smaruję łańcuch.

 

Poprawiam się - przerzutkę mam Acera a Tourneya mam wolnobieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój awatar typu unisex wprawia w zakłopotanie, że by to coś przynajmniej warkocze miało...

nie lubię robić ot ale przy moim nicku jest zdefiniowana zarówno płeć, jak i imię, więc nie wiem dlaczego sam avatar miałby niby wprawiać w zakłopotanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem, widzialem.

 

piasta tyl do przegladu zdecydowanie (przod juz mniej), powinno cos z niej jeszcze byc ale to wyjdzie w praniu. rama calkiem ok a rower po taniosci na dojazdy do pracy w sam raz

 

 

a nastepnym razem nie probuj nawet wyciagac pieniedzy bo sie zdenerwuje a z dzisiejszych bezdomni sa zadowoleni

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój awatar typu unisex wprawia w zakłopotanie, że by to coś przynajmniej warkocze miało...

Wiesz, patrząc na twój mam wrażenie że to autoportret po przećpanej nocy :laugh:

iza w nicku (raczej nie dla zmyłki), i co do pci podane kobieta (przyznała się).

Chiba łatwo rozpoznać.

Mi się podoba jak niektórzy próbują odmieniać przez przypadki mój nick, choć wydaje mi się że jedynie poprawna wersja jest nieodmienna. Toba, tobem i takie tam :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dawno nic nie pisałem :)

Przednia przerzutka wymieniona na fd ty-22, dołożona spinka do łańcucha. Od ostatnich zmian (~6dni) przejechane 150km, głównie po leśnych ścieżkach. Spodobało mi się :P

Teraz pora na piasty (tylna stała się wyraźnie słyszalna), w tygodniu kiepsko z czasem ale może w niedziele znajdę chwilę. Ewentualnie poproszę o pomoc demka jak mnie to jednak przerośnie, może i on znajdzie chwile czasu. Następny krok to centrowanie kół, chyba że jednak skuszę się na zakup nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...