Skocz do zawartości

[napęd]głośna praca przy pedałowaniu


mati93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam problem z napędem podczas pedałowania słychać głośną pracę łańcucha, sprawdzałem już kilkakrotnie czy nieociera o przerzutkę, ale nic takiego niewystępuje. Zaczeło się tak dziać po jezdzie w złych warunkach dużo błota i deszcz wtedy zaczął hałasować. Wszystko wyczyściłem bardzo dokładnie, ale gdy wyruszyłem hałas nie ustał. Łańcuch smaruje Finish Line z teflonem. Co może być przyczyna tego hałasu prosze o pomoc. Przerzutka przód Shimano Deore SLX M660, prz. tylna Shimano Deore XT M773 shadow, łańcuch Shiamno HG74.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam problem z napędem podczas pedałowania słychać głośną pracę łańcucha, sprawdzałem już kilkakrotnie czy nieociera o przerzutkę, ale nic takiego niewystępuje. Zaczeło się tak dziać po jezdzie w złych warunkach dużo błota i deszcz wtedy zaczął hałasować. Wszystko wyczyściłem bardzo dokładnie, ale gdy wyruszyłem hałas nie ustał. Łańcuch smaruje Finish Line z teflonem. Co może być przyczyna tego hałasu prosze o pomoc. Przerzutka przód Shimano Deore SLX M660, prz. tylna Shimano Deore XT M773 shadow, łańcuch Shiamno HG74.

 

Pozdrawiam!

 

Oprzyj rower na czymś i popedałuj ręką. Posłuchaj skąd ten dźwięk się wydobywa i wróć z informacją, bo na razie bardzo ogólnikowo piszesz. U mnie ostatnio na podobny objaw wystarczyło czyszczenie kółka tylnej zębatki. Tylko, że wiedziałem skąd ten dźwięk wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć o pół obrotu śrubę baryłkową przy manetce, do regulacji naciągu linki. Może przerzutka będzie precyzyjniej układać łańcuch na tarczach i nie będzie tak haratać. Mogła się odrobinę naciągnąć, skoro to nowy rower. Dobrze byłoby też przeczyścić pancerz linki i naoliwić, bo mogło dostać się do środka błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk wydobywa się z korby, gdy łańcuch wskakuje na zęby, na wszytkich blatach. Na tym napędzie przejechałem dopiero 250-300 km .

 

Zacznij od ustawienia przerzutki. Potem jak problem nadal będzie występował trzeba będzie rozkręcić, przeczyścić i powinno zabanglać. Odkręć też pedały sprawdź gwiny łożyska itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć też pedały sprawdź gwiny łożyska itp.

 

Bez przesady. To nowy rower.

Na początek wyreguluj przerzutkę tylną i może przednią. Po taki małym przebiegu trzeba zrobić ten przegląd pierwszy, bo linki się wyciągnęły i trzeba je znów naciągnąć śrubami baryłkowymi, żeby pracowało idealnie. Tylko lekka regulacja.

Poza tym zmień ten smar. Ten FINISH LINE jest bardzo słaby. Po 30km to już go w ogóle nie ma i to w suchych warunkach. lepszy jest Ten zielony. Stosuję już go 3 sezon. Podobno najlepszy ROLHOFF, ale z tym nie miałem do czynienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROLHOFF polecam osobiście. Przy normalnych warunkach (bez błota i ciężkich warunków) starczy na 200-300km. Nie lepi się do niego zbyt duży syfku jak przy innych.

Oczywiście oprócz smarowania czyścisz też ten łańcuch....pytam bo już były przypadki że łańcuch był TYLKO SMAROWANY a nie czyszczony przed :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak mówiliście, ustawiłem tylnią i przednią przerzutke i było wszystko si, ale hałas był nadal. Myśle sobie coś nie tak musi być z tym łańcuchem i z tym smarem. Wziąłem zwykłą ropę samochodową żeby sprawdzić jak będzie działać i się okazało, że wszystkie hałasy ustały :w00t: , odrazu po posmarowaniu jedną kropelka na jedno ogniwo. Teraz musze kupić jakiś zdecydowanie lepszy smar, ten Finish Line jest do kitu. Tylko musze pozbyć się tej ropy z łańcucha bo strasznie dużo syfu się do niej przylepia i będzie grało. :laugh:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...