Skocz do zawartości

[kask]jaki do 150zl


krystuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) tak jak w temacie jaki przyzwoity kask mozna kupic do 150 zl myslalem nad jakims Authorem bo w sumie nic lepszego sie nie kupi chyba ze z Allegro ale bez przymiarki to nie kupowanie :P

Jezdze glownie szosami i to szybko wiec musi byc dobra wentylacja rozmiar standardowy:) prosilbym o jakies propozycje ew. linki gdyz w temacie kaskow to nie jestem zbyt obeznany :)

Pozdrower!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz bardzo dobre kaski w okazyjnych cenach ,ja brałbym coś z tych :Met Crackerjack ,MET-Maxtrack, MET - Sfero ,CASCO - Ventec Mountain ,LAZER - FIREBALL ,LAZER - CYCLONE UNISIZE . Jeśli masz niedużą głowę to bierz Crackerjacka ,porządny kask. :blink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam kask Author'a Reflex. Zapłaciłem chyba 99zł. Jestem baaaardzo baaardzo zadowolony tym bardziej ze taka cena :]

 

a przywaliłeś nim kiedyż gdzieś żeby się przkonać że jest dobry?

Bo ja mam mały budżet i zastanawiam się czy kaski za 99 PLN, są cokolwiek warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Ci podpasuje wygląd ,to kup LAZER GOA ,porządna firma ma in-mould ciekawie wygląda :) ...gdybym nie miał kasku i 150zł w kiewszeni ,to kupiłbym właśnie tego LAZERA. Do tego dostaneisz gratis okulary na rower ,to chyba najlepsza oferta :)

 

o widzisz, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) tak jak w temacie jaki przyzwoity kask mozna kupic do 150 zl myslalem nad jakims Authorem bo w sumie nic lepszego sie nie kupi chyba ze z Allegro ale bez przymiarki to nie kupowanie ;)

Jezdze glownie szosami i to szybko wiec musi byc dobra wentylacja rozmiar standardowy:) prosilbym o jakies propozycje ew. linki gdyz w temacie kaskow to nie jestem zbyt obeznany :confused:

Pozdrower!!

hmm gdybyś miał pod reką sklep DEcathlon poleciłbym Ci hełmofon Bell - Slant KLIKEN.MACHEN od dzis jest promocja ze 284 na 149 zł B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przywaliłeś nim kiedyż gdzieś żeby się przkonać że jest dobry?

Bo ja mam mały budżet i zastanawiam się czy kaski za 99 PLN, są cokolwiek warte

Nie rozumiem teorii ze kask moze nie byc warty niskiej kwoty. Przeciez te drogie kaski to chodzi tylko o marketing-lepsze wykonczenie, więcej otworów, inne systemy dopasowania pasków. Każdy kask chroni głowe, najlepiej poprostu zaufać jakieśc firmie. Od Mango po Meta/Giro .... kask przy mocniejszym walnieciu MA SIE ROZWALIC, a konstrukjca wsyzstkich kaskow jest taka ze nie wyobrazam sobie, ze wy myslice ze jak spadnie na ziemie to pęknie? Pomacajcie sobie jaka jest pianka styropianowa w tych wszystkich kaskach... na jednow wychodzi. Kask ma chronic lepetyne i nie wazne czy kosztuje 100 czy 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem teorii ze kask moze nie byc warty niskiej kwoty. Przeciez te drogie kaski to chodzi tylko o marketing-lepsze wykonczenie, więcej otworów, inne systemy dopasowania pasków. Każdy kask chroni głowe, najlepiej poprostu zaufać jakieśc firmie. Od Mango po Meta/Giro .... kask przy mocniejszym walnieciu MA SIE ROZWALIC, a konstrukjca wsyzstkich kaskow jest taka ze nie wyobrazam sobie, ze wy myslice ze jak spadnie na ziemie to pęknie? Pomacajcie sobie jaka jest pianka styropianowa w tych wszystkich kaskach... na jednow wychodzi. Kask ma chronic lepetyne i nie wazne czy kosztuje 100 czy 500zł.

 

średnio masz rację.

Po co w takim razie kupiłeś dobry markowy rower?????????

trzeba było kupić makrokesza, przecież też jeździ.

A chyba w kasku chciałbym np. żeby mi paski nie odpadały, nie urywały się, żeby w środku rzeczywiście był dobrze wykończony, żeby jak mi się głowa spoci to jakaś farba, czy cokolwiek innego nie zostawało mi na głowie, i żeby był wygodny, nie uciskał itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie, zarówno jeden jak i drugi ma sporo racji. Tylko nie bierzmy pod uwagę wyrobów marketowych. Jeden kupi Mango czy Authora, drugi Giro czy Meta i obaj będą mieli osłoniętą głowę. A szczegóły... no cóż... jeden jeździ na Alivio, drugi na XTR, jak kogo stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zarówno jeden jak i drugi ma sporo racji. Tylko nie bierzmy pod uwagę wyrobów marketowych. Jeden kupi Mango czy Authora, drugi Giro czy Meta i obaj będą mieli osłoniętą głowę. A szczegóły... no cóż... jeden jeździ na Alivio, drugi na XTR, jak kogo stać.

 

no tak, tylko jak mi alivio albo XTR nie wytrzyma i się rozleci, to efekt będzie taki ze na piechote do domu wrocę, ale jeżeli kask nie spełni swojej roli podczas uderzenia no to będe miał większy problem. Dlatego w sumie moge wydać więcej na kask jeżeli od tego moze zależeć moje życie. Jednak nie chcę przepłacać jeżeli w kaskach za 250 złotych nie ma nic nadzwyczajnego w porownaniu do tych za 100 zł.

 

i czy np. http://www.allegro.pl/item106017969_kask_a...arny_2006_.html

ten będzie ok? Czy to raczej badziew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę w Giro Torrent, za 149zł, chciał bym mieć coś lepszego ale nie chce mi się wydawać kasy na drugi kask, w tym Torrentcie jest za gorąco w cieplejsze dni a poza tym trochę wkurza mnie pasek ,usiałem przewlec go trochę inaczej przez zatrzask pod bodą a następnie podwinąć go by śmiesznie nie odstawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i czy np. http://www.allegro.pl/item106017969_kask_a...arny_2006_.html

ten będzie ok? Czy to raczej badziew?

Oczywiście że tak ...

sam zastanawiałem sie nad tym kaskiem ale wygladam w nim "nie teges " ;)

poza tym kazdy kask aby był dopuszczony do sprzedazy musi posiadaz odpowiednie homologacje

z tego co się orientuje jest kilka osób na forum które ma takie authorki ...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basicka nie polecam- to hełm nie kask - 0 przewiewu otworki takie ze nie ma prawa tam wleciec powietrze :/... reflex kosztuje katalogowo 96zł... warto dopłacić zeby jazda w kasku byla przyjemnoscia a nie katorgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

co do skuteczności kasku za 100 zeta, mam Author'a Reflex, rok temu miałem wypadek, uderzył mnie w bok przedniego koła samochód, wyleciałem z roweru, zrobiłem fikołka i przydzwoniłem głową/kaskiem o asfalt, nic mi sie nie stało w głowe, kask uratował mi życie, byłem tylko poobijany i dwa tygodnie na zwolnieniu lekarskim....pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja reflexa nie polecam!

 

po pół roku normalnego ekspolatowania zaczął się rozklejać cały...stwierdziłem, że skoro to ma mi ratować głowę to musze mieć zaufanie do kasku i Author poszedł do reklamacji...

Teraz mam Meta A-Tomo, dopłaciłem 60 zeta i to był najlepszy wybór! Super kask :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na ten kask BIEFFE ORION - 85zł + wysyłka (ma siatke przeciw owadom)

http://www.allegro.pl/item116714834_sezono...ion_bieffe.html

 

albo ten GLADIATOR (podobno robiony w In Mold ) - 80zł

http://www.allegro.pl/item116928656_nowe_k...n_molding_.html

 

czy lepiej dołożyć do tego Lazera Revolution za 199zł

http://www.allegro.pl/item117107604__wyprz...mtb_gratis.html

 

... pewnie wiekszosc doradzi zeby jednak dolozyc - ale prosze o obiektywne rady

 

I jeszcze jedna sprawa - rozmiar - mam 58 cm i nie wiem czy lepiej brac rozmiar który konczy sie na 58cm czy od tego rozmiaru sie zaczyna ? czyli L - XL ?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Mam MET CRACKERJACKET (czy jakoś tak), ściągniesz daszek i będzie na szose :) Dałem za niego 160 zł w sklepie (nie bawie sie na allegro). Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...