Skocz do zawartości

[szlaki] mapy szlaków turystycznych w Łodzi i okolicach


Chamster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciełem wiosną wybrać się do Łęczycy, i zwiedzić jeszcze kilka innych miejsc w woj. łódzkim, jednak nien moge nigdzie w internecie znaleźć mapek ze szlakami, jedyne co znalazłem, to opisy, przez jakie miejsca przechodzi dany szlak. Więc moje pytanie brzmi: czy jest gdzieś w internecie miejsce, gdzie są dostępne dokładne mapki z zaznaczonymi szlakamami turystycznymi? Jeżeli ktoś zna jakąś publikacje książkową na temat takich szlaków w łódzkiem, to wszelkie info bedzie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moja odpiwedź, jest tym o co ci chodziło. Niestety nie znam, stron www na których znajdzeisz to czego szukasz. Trochę lepiej ma się sprawa jeśli chodzi o książki i mapy "papierowe". Otóż o atrakcjach w okolicy Łęcycy znajdziesz sporo w Przewodniku po Łęczycy i regionie łęczyckim (Łęczyca 2005). Są tam wprawdzie i mapki ale mają raczej charakter poglądowy. W Łęczycy, jeśli się nic ostatnio nie zmieniło - w każdym kiosku kupisz plan miasta (Wydawnictwo Toplan) na odwrocie którego jest mapka okolic, niestety bez szlaków rowerowych. Mam też mapę turystyczną Okolice Łodzi (Wydawnictwo Copernicus), kupioną w EMPiKU (7,99 zł) na której zaznczone są szlaki rowerowe koło Łodzi. Niestety akurat na tej mapie nie ma żadnych szlaków w okolicy Łęczycy :025: . Ale czy rzeczywiście musisz mieś mapę ze szlakami turystycznymi? Może wystarczy ci zwykła ale dosyc szczegółowa mapa? Takie możesz kupić w Łodzi na ul. Solnej 6, po wejściu do budynku trzeba iść korytarzem na prawo. Mają tam mapy dla całego województwa łódzkiego. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ziemialodzka.pl są szczegółówe opisy szlaków i atrakcji w łódzkim, niestety póki co nie ma mapek (mają być kiedyś)

Ja też poleciłbym tą mapkę Copernicusa, na odwrocie ma chyba też plan Łęczycy, tyle że mapa ucina się parę kilometrów na północ od Łęczycy, więc do dalszych wypadów już się nie nada.

Moim zdaniem, tak jak przedmówca, najważniejsze jest dokładne odzworowanie wszelkich dróżek, wtedy praktycznie już bardzo trudno się zgubić. Była też dawniej podobna mapka wydana przez PPWK, sięgała trochę dalej na zachód bo aż do Jeziorska, ale nie ma już jej w sprzedaży.

Duży wybór mapek jest w księgarni na Struga pomiędzy Piotrkowską a KOściuszki, możesz też wejść do Pegaza na Piotrkowską przy Zielonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki najfajniejsze są WZK 1:50 000 ale ich "Okolice Łodzi" tak daleko nie sięgają. Jak ci się "skończy" w trasie - pozostają WZK 1:100 000. Tu już są arkusze obejmujące cały kraj. (Nie wiem czy wszystkie wydane). W zeszłym sezonie znalazłem taką na której jest: Łódź, Skierniewice itp.

 

WZK - Wojskowe Zakłady Kartograficzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

Ja po prsotu proponuje się zjechać w pewną piękną słoneczną sobotę i powymieniać się doświadczeniem na temat łódzkich tras w praktyce. Tzn. co sobote zrobić spotkania tak jak kiedyś było jedno :) i po prostu jeździć opracowaną przez kgogoś wcześn iej trasą. Jest nas tyle że na pewno nie każdy jechał już danym szlakiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prsotu proponuje się zjechać w pewną piękną słoneczną sobotę i powymieniać się doświadczeniem na temat łódzkich tras w praktyce.
i to jest chyba najlepsze wyjscie :D, nie wiem z jakich czesci lodzi jestescie, ale proponuje male spotkanko na masie krytycznej, wtedy zawsze jest pod reka sporo rowerzystow, a wystarczy pojawic sie np 20 minut wczesniej i wiadomo kto jest kto odrazu :P

 

jak cos to https://gandalf.fic.uni.lodz.pl/forum/ najblizsza MK to 28 Kwiecien 2006, 18:00 na Pasazu Schilera

 

tylko trza by opracowac jakis system rozpoznania wzajemnego bo moze w kwietniu juz sie naprawde sporo osob pojawic skoro Bazyli chce jeszcze rozreklamowac nieco impreze przed tym dwudziestymosmym :D

wtedy mozna sie zgadac, zobaczyc kogo na co stac i juz dzien pozniej zaczyna sie dlugi weekend konczacy sie 3 Maja dopiero :) [no dla mnie dopiero 7 maja, ale to przez matury jakie sa w szkolach na moim poziomie rozgrywkowym w dniach 4-5 [polski/jezyk obcy]]

 

Pozdrawiam Ucianie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...