Skocz do zawartości

[pedały zatrzaskowe] Dla początkującego...


radosuaf

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się potestować w końcu zatrzaski. Z pewną taką nieśmiałością, ale cóż, trzeba spróbować... Zacząłem od... butów ;), chciałem, żeby wyglądały bardziej "luzacko", jak standardowe trampki, bo nie jeżdżę w spandeksie i raczej nie planuję... Mój wybór padł na Sixsixone Session SPD. Czy pedały Shimano PD-M324 będą ich dobrym uzupełnieniem? Chodzi mi również o to, żeby było tanio, ale jednocześnie porządnie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jeździł także w zwykłych butach to pedały te sprawdzą sie na pewno. Jeżeli jednak jeździsz tylko w butach SPD może watro zastanowić się nad pedałami bez bramek np. PDMki 505 lub troszkę droższe 520. Modele te z tego co widziałem i tak będą tańsze od tych które chcesz kupić. za ok 130 zł dostaniesz Time Alium. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak klasyczne czulenka :( Widziajem kolesia w turystycznych bucikach (temperatura powietrza 36) - nie mogl sie wypiac bo bloki w gumie turystycznych bucikow chodzily jak zloto :P)) Jesli nie chcesz byc obiektem rozrywki, wybieraj to, co jest przeznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butów, to jednak raczej trampki - nie chcę wyglądać jak ciota :). Poza tym poniżej 650 m.n.p.m. nie jeżdżę, więc problem temperatury może pojawić się tylko na asfaltowych dojazdach do górek :). Zresztą, sixsixone chyba takiego badziewia nie puści...

A co powiecie o pedałach Time Atac Alium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butów, to jednak raczej trampki - nie chcę wyglądać jak ciota ;). Poza tym poniżej 650 m.n.p.m. nie jeżdżę, więc problem temperatury może pojawić się tylko na asfaltowych dojazdach do górek ;). Zresztą, sixsixone chyba takiego badziewia nie puści...

A co powiecie o pedałach Time Atac Alium?

 

 

chwila czegoś nie rozumiem. Nie jeździsz poniżej 650m npm a chcesz kupić trampki. Zawsze mi się wydawało że one są raczej do jazdy bardziej trekingowej i miejskiej. Kupisz porządne zatrzaskowe SPDki to będą przynajmniej trzymały stope oraz dzięki bardzo sztywnej podeszwiei zapewnią lepszy transfer energii. A paza tym przypuszczam ze większość z nas , również ja,jeździ w takich butach i na pewno nie są to cioty. Powiem więcej - moim zdaniem to Ty drogi forumowiczu będziesz wyglądał w takich górkach pow.650 m jak Ciota :). I nie traktuj tego jako zgryźliwej uwagi. to jest lekka riposta na twój post. Zrozum że część forumowiczów może poczuć się lekko zażenowana twoimi zbędnymi uwagami :D:P:excl: A co do timów to bardzo dobre pedałki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamierzasz się obrażać za żarty, to bardzo przepraszam - mniemam tylko, że do reszt mojego ubioru buty, hmmm... powiedzmy sportowe będą wyglądać jak spodnie dresowe do marynarki. Chciałbym też, aby można w nich było chodzić po zejściu z roweru - nie mam ambicji zawodniczych i o 3,482% mniej sztywna podeszwa nie będzie mi przeszkadzać. Zresztą - nie wiem, czy w ogóle zaglądaliście na stronę sixsixone - buty mają dość twardą podeszwę i są opisane jako MTB Shoes - zakładam, że buty MTB służą raczej do jady po górach niż po mieście...

Dla leniwych:

http://www.sixsixone.com/catalog.aspx?id=7...8B820B6&pl=BIKE

 

Swoją drogą - im wyżej wjeżdżam w góry, tym mniej widzę gości w spandeksach... Dziwne... Kolesie w lajkrach widywani są co najwyżej w okolicach Zagórza :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może no taki obszar przejściowy trafiłeś. Zapraszam wyżej na pewno się znajdą. ;) (jedno do drugiego ma się nijak....)

Co do butów, to moim zdaniem lepsza jest twarda podeszwa. Skoro już buty spd to wyspecjalizowane. Zapewniam Cię że w tych turystycznych i tak zbyt wygodnie sobie nie pochodzisz.

A co do ubioru jeśli jeździsz XC po górach, używasz bawełny i na 80 kilometrową wycieczkę po wertepach nie zakładasz pampersa to szczerze Ci współczuje samozaparcia. ;)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może no taki obszar przejściowy trafiłeś. Zapraszam wyżej na pewno się znajdą. :) (jedno do drugiego ma się nijak....)

Co do butów, to moim zdaniem lepsza jest twarda podeszwa. Skoro już buty spd to wyspecjalizowane. Zapewniam Cię że w tych turystycznych i tak zbyt wygodnie sobie nie pochodzisz.

A co do ubioru jeśli jeździsz XC po górach, używasz bawełny i na 80 kilometrową wycieczkę po wertepach nie zakładasz pampersa to szczerze Ci współczuje samozaparcia. <_<

POZDRAWIAM

A jednak jakoś daję radę - i to na standardowym siodełku z Garego - ale trasy staram się zamykać w 50km - wolę krócej, acz intensywniej :D. Przejdę się do Coleksu i obadam te buty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
mniemam tylko, że do reszt mojego ubioru buty, hmmm... powiedzmy sportowe będą wyglądać jak spodnie dresowe do marynarki. Chciałbym też, aby można w nich było chodzić po zejściu z roweru - nie mam ambicji zawodniczych i o 3,482% mniej sztywna podeszwa nie będzie mi przeszkadzać.
To w czym jeździsz - w dzinsach ?

To może spraw sobie sandałki... pełen luz... :) i nawet do marynarki pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pedały są sprzedawane w kompecie z blokami.

A jeśli zajeździłeś, to oryginalne nie są bardzo drogie (choć przy cenie tych pedałów na allegro jest to połowa ceny całęgo zestawy!) ale najlepiej z nimi funkcjonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

radosuaf: chciałem rozwiać Twoje marzenia o połączeniu butów SPD i o w miarę normalnym chodzeniu w nich. Jeśli buty które wybrałeś rzeczywiście nadają się do codziennego użytku to znaczy że mają bardzo małą wkładkę usztywniającą. Wtedy i owszem będą zaginać się w stawach palców u nogi ale podczas pedałowania (szczególnie na podjazdach) podeszwa będzie odchodzić od stopy (będzie się wyginać) i wtedy zatrzask jakby traci sens. Jeśli mają dużą wkładkę usztywniającą to się nie zegną w palcach i będziesz wyglądał jak byś chodził w letniej wersji butów narciarskich.

Sam miałem taki dylemat jak Ty i też pomyślałem że kupię turystyczne (wyglądają prawie jak normalne sportowe) bo będzie można w nich też się przejść.

http://www.teamcyclist.com/store/Shimano_S...0_P3714C383.cfm

Wierz mi - chodzić w tym nie da rady :) ale spełniają swoją rolę w czasie jazdy.

Co do pedałów polecam TIME ALIUM. Stopa ma luz, mało części składowych więc nie ma się co popsuć i cena w miarę normalna.

Szczerze, to zastanów się czy chcesz SPD bo wydasz sporo kasy za komplet a efekt może być mizerny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radosuaf-Chlopie, nie cuduj z jakims polsrodkami bo to na dobre nigdy nie wychodzi. Jak chcesz takie buciki to po co Ci spd? Kup sobie np. Diadore Chili(czy jakos tak) za 190zl bodajze i bez problemow przejdziesz sie po piwo, w terenie pod gore podejdziesz, a i fajnie wygladaja...co do Time alium to goraco polecam-nie niszcza tak kolan jak shimanowskie spd.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat, chcialem sie dowiedziec czy kupujac rower w sklepie ktory ma juz zamontowane pedaly spd to czy zawsze daja do niego bloki czy w zalezonosci od sklepu i pedalow??

Po drugie chcialem sie dowiedziec czy bloki uzywane do pedalow shimano beda tez pasowac do pedalow wellgo czy trzeba szukac czegos tej samej firmy??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...