Skocz do zawartości

[licznik Sigma 509] jak wyłączyć? :)


Gruby120

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem (?) z licznikiem Sigma BC 509. Otóż po odstawieniu roweru licznik cały czas jest włączony. Co prawda nie wyświetla standardowych informacji o prędkości itd., ale na ekranie cały czas widoczny jest napis z numerem modelu licznika. Nie jestem specem, ale łatwo wydedukować, że nie jest to optymalne i pożądane rozwiązanie, licznik powinien przejść w stan czuwania, wygasić zawartość wyświetlacza. Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jest stan czuwania, gdy widoczny jest model, ew. godzina. W takim trybie bateria wytrzymuje minimum pół sezonu. Koszt takowej to 2/3zł. Czy w myśl tego warto kombinować i szukać oszczędności?

 

Masz licznik z carrefoura za 9.99 czy jak ? Nie rozsiewaj herezji...u mnie sigma 500 działa 5 sezon bez wymiany baterii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz licznik z carrefoura za 9.99 czy jak ? Nie rozsiewaj herezji...u mnie sigma 500 działa 5 sezon bez wymiany baterii

 

Skoro tak cię to ciekawi to miałem sigmę 506, obecnie posiadam przewodową 1609. Słyszałeś kiedyś coś takiego, że trwałość danej rzeczy zależna jest od stopnia jej eksploatowania? Pewnie ci się wydaje, że licznik to licznik i wszyscy go używają tak samo a bateria w każdym modelu zużywa się podobnie. Otóż bzdura drogi Panie.

Nie wnikam z czego to wynikało, ale stara sigma wytrzymywała 1,5 roku. Obecnie na 1609 jeżdżę więcej, czasami wieczorami, zdarza się, że używam podświetlenia więc i bateria trzyma krócej. Konkretnie to 7 miesięcy (stąd moja sugestia jakoby bateria w tym liczniku miała wytrzymać MINIUM pół sezonu - nota bene, dla mnie to 6 miesięcy). Równie dobrze komuś innemu może służyć rok i więcej. Dla jasności dodam, że baterię wymieniam w momencie pojawienia się komunikatu o bliskości jej wyczerpania - nie zajeżdżam do końca.

Poza tym sigma 500 to prosty licznik, podobnie jak 506 więc nie jest dziwnym, że bateria długo trzyma, choć 5 sezonów to i tak rzadko spotykany wynik. Wybitny wręcz. Zaraz nasuwa się analogia do starych, niezniszczalnych akumulatorów Nokii w kultowych acz ekonomicznych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o baterię - olewam czy wydam 3 złote co pół roku, czy co 2 lata. Tyle że - na chłopski rozum - gdy licznik ROWEROWY nie jest używany, to po cholerę wyświetla cokolwiek? Skoro jednak tak musi być, niech będzie.

Też byłem zaskoczony, że licznik się nie wyłącza, mam ten sam model, ale z tego co czytałem to większość liczników tak ma, o ile nie wszystkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...