Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Accent Peak na rok 2013 ma przelotki na pełne pancerze przerzutek ? Chyba nie ?

Uszczelniony zestaw Jagwire. Idea dobra ale średnio sie sprawdza, a teflonowe linki to nieporozumienie.  Według mnie lepiej puścić pełny pancerz albo kupować zwyczajne nierdzewki i częściej zmieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kup lekkie sidełko mówili, będzie fajnie mówili

No ale oni mówili o "sidełku" a Ty połamałeś siodełko - to co się dziwisz :)

A poważniej - ten kto Ci powiedział, że lżejsze siodełko i będzie fajnie... rozumiem, że teraz mu machamy rączką z pozdrowieniami:) 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko sztyce musiałem wymienić na 400mm ( fabrycznie 350mm),

no tak

ja w swoim crossie też musiałem

coś z tymi wymiarami nie tak??

albo mam za długie nogi.

Kwestia taka, że jednak jamis to super lekki nie jest., jJednak stal daje nieco inne odczucia, niż alu. 

Sam po wielu latach stali  spróbowałem  alu, ale nie jest to to co tygrysy lubią naj bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę.

Fartowna przesiadka z Treka Fuel Ex 7 na kołach 26 ( po pęknięciu ramy dano mi możliwość wyboru roweru,padło na Treka Super Fly 100 Elite 29 ) nie obyło się bez kilku modyfikacji:

-korba 2 rzędowa

-kaseta

-manetki

-przerzutka przód

-damper

-opony

-mleko zamiast dętek

 

Wrażenia : trochę brakuje skoku i jest lekko mulasty ,za to podjazdy i napęd 2x10 na korzyść.

Sory za jakość zdjęć ale jakoś nigdy nie po drodze z aparatem.

 

 

 

https://www.dropbox.com/sc/5kldiw1tknp0882/1S9iNzFJRM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TREK MAMBA... czarna Mamba ;)

 

vl321_T1.jpg

go763_T4.jpg

lm626_T3.jpg

mj550_T2.jpg

 

Garść info. ze strony producenta:

Rama 21' Alpha Gold Aluminum, wewnętrznie cieniowane rury wykonane w technice hydroformingu, geometria G2

Zawieszenie przednie RockShox XC32 ze sprężyną stalową, z blokadą, niestandardowa geometria G2 z offsetem 51 mm, skok 100 mm

Rozmiary 15.5, 17.5, 19, 21, 23"

Koła Przednia piasta z aluminium Formula DC20 LW; tylna piasta z aluminium Formula DC22 LW z dwuściennymi obręczami z 32 otworami Bontrager AT-850

Opony Bontrager 29-2, 29x2,2"

Manetki Shimano Alivio, 9-biegowe

Przerzutka przednia Shimano Acera

Przerzutka tylna Shimano Deore

Korba Shimano Alivio, 44/32/22

Kaseta Shimano HG20 11-34, 9-biegowa

Pedały Platforma nylonowa Wellgo

Siodełko Bontrager Evoke 1

Sztyca Bontrager SSR, 27,2 mm, offset 12 mm

Kierownica Bontrager Low Riser, 31,8 mm, wznios 5 mm, odchylenie 9 st.

Mostek Bontrager Race Lite, 31,8 mm, 7 st.

Stery Częściowo maszynowe, zintegrowane, bezgwintowe łożyska 1–1/8"

Zestaw hamulcowy Hydrauliczne hamulce tarczowe Hayes Dyno Sport

Uchwyty Bontrager Race       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten osprzęt to wyjątkowa bieda ...

Czy bieda? Pewnie tak. Czy wyjątkowa? Pewnie nie.

Poza tym, czytając różne rowerowe fora nie spotkałem się jeszcze z ROWEREM IDEALNYM. Zawsze, ale to zawsze pojawia się wątek: co wymienić/ulepszyć/zmienić? ZAWSZE. Każdy z jeżdżących szuka tego rowerowego graala i - co dla mnie oczywiste - nigdy go nie znajdzie.

Dla mnie podstawa to rama i właściwe dla mnie geo. Co to znaczy właściwa rama/rozmiar/geo? Takie, na którym dobrze się czuję. I tyle.

I oczywiście, że w tym Treku też będę chciał to i owo zmienić, bo też nie jestem wolny od postępującej cyklozy.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Poza tym, czytając różne rowerowe fora nie spotkałem się jeszcze z ROWEREM IDEALNYM. Zawsze, ale to zawsze pojawia się wątek: co wymienić/ulepszyć/zmienić? ZAWSZE. Każdy z jeżdżących szuka tego rowerowego graala i - co dla mnie oczywiste - nigdy go nie znajdzie.

 

Niezwykle mocne stwierdzenie. Na dodatek nie poparte żadnym dowodem.

 

Tymbardziej że ja składam swoje rowery tak jak chcę a potem wymieniam tylko to co się zużyło...

 

Wyjatek? Przypadek?

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...