Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Oj zima była zła i full of terror i teraz mamy wysyp aż miło :-)

 

prosimy o większą focie ŚwiętegoKrzysztofa (  no chyba ze coś tam ukrywasz ;-) )

 

Nabiał.. moja kobieta mówi ze maszyna paskudna ale z charakterem, ale wystarczy wiedzieć ze jest przepikna funkcjonalnie. Łączymy sie w bólu ze jeszcze nie śmiga o własnych kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

IMGP1314.JPG

 

niestety czekam na przednia przerzutke i jestem w kropce, co z lozyskami korby - mam bb30, potrzebuje press fit bb30...jesli ktos ma pomysl na tani sposob pozyskania plastikowych insertow do ramy, to bede wdzieczny :( moze da sie kupic je osobno, albo przelozyc z pakietu shimano/sram? oryginalne plastiki z lozyskami kosztuja zdecydowanie za duzo

Tak krytykujecie Nabiała,że fotka zła, że rower garbaty,że wiochą i komunijną fotką zaleciało.

 

A że owijka na szosie  brudna to nikt nie zauważył????? To jest dramata dopiero.

 

Prywatnie lubię popatrywać na proces składania rowerów przez Forumowiczów- jest pasja,zacięcie i oczekiwanie. 

 

Sol, korba nijak nie pasi...

 

Anarchy ma jakiegoś narzekacza włączonego- pewnikiem zazdrości.....Taki stary, a zazdrości...fstyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiera to riser 18mm i tyle jest do obnizenia, siodlo nie jest ustawione dokladnie, tylko wsadzone 'na oko', ale rzeczywiscie osoby celujace w rozmiar M lub naciagane L beda mialy problem...albo wyprostowane plecki :)

 

kokpit jest na wysokosci 104cm, w zaboo mialem 102cm i chcialem miec nieco wyzej, ale byly problemy na podjazdach z przednim kolem, wiec wolalem dac podkladke nad mostek, niz walczyc na stromiznach...niezbyt wybitny ze mnie technik, do tego leniwy

 

wygladalo to tak:IMGP9055.JPG

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rotora,nie? Czy źle pamiętam?

 

Mam (post #906).

 

Świetna rzecz, tylko ma lekki feler w postaci luzującej się nakrętki.

 

Od razu uprzedzam - jeżeli ktoś miałby Rotora w planach - że ArMar kompletnie nie sprawdza się jako dystrybutor. Nie mają na stanie części zapasowych, a zamówiona poprzednim razem (chyba na początku 2011) idzie do mnie po dziś dzień.

 

Lepiej korzystać z usług brytyjskiego dystry. Trochę drożej, ale czekam tydzień, a nie dwa lata.

 

W przyszłym tygodniu Rotor wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nabial

Fajna baza -  sam chorowałem na mondrakera

Rozmiar ramy to 19" ?

Jak z regulacją - bo w sumie mostek do przodu/tyłu lub góra/dół można podciągnąć o 1cm (ustawienie góra dół uniemożliwia zpmaine pozycji przód tył)

Ten thomson ile jest wsunięty ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu rama zamieniona z crossowej na 29"

Masa zmierzona 10420g (na Maxxisach ciut więcej).

Zdjęcie jeszcze przed jazdą. :)

To mam serię pytań:

-jaki rozmiar ramy, mostka, widelca, jeźdźca

-jak już pojedziesz w teren to jak ze stabilnością na ostrych podjazdach (na siedząco/stojąco)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Greg00, rozmiar 19", mostek rzeczywiscie mocno ogranicza pole manewru z pozycja, a od pretow siodla do srodka mufy jest 73cm....przy moich 188cm i docelowym ustawieniu, jednak z prosta kierownica, ktora juz zostala zaaplikowana, siodlo bedzie jakies 4cm nad kierownica, co nie kazdego zadowoli, mnie akurat tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam serię pytań:

-jaki rozmiar ramy, mostka, widelca, jeźdźca

-jak już pojedziesz w teren to jak ze stabilnością na ostrych podjazdach (na siedząco/stojąco)

 

 

21", 90, 100, ok 1,9m

Zamieniłem crossa na 29" właśnie z powodu stabilności.

Dzisiaj pierwszy raz byłem w terenie i różnica jest duża.

Najbardziej czuć to na "stromiznach", a o to mi chodziło.

 

instinct2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdaje mi się, że widziałem go już na forum. Czyżbyś kupił od jakiegoś użytkownika ?

Dobrze piszesz. Zdaje ci się. Rama to nic rzadkiego.

 

Rower składany przeze mnie w całości z części nowych i starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21", 90, 100, ok 1,9m

Zamieniłem crossa na 29" właśnie z powodu stabilności.

Dzisiaj pierwszy raz byłem w terenie i różnica jest duża.

Najbardziej czuć to na "stromiznach", a o to mi chodziło.

To ja mam odwrotne wrażenia. Rama ta sama, amor 80, mostek 110. Na stromych podjazdach jest kupa bo odrywa się przednie koło. Na crossie (rama Accent Shannon 22") z amorem 50mm stabilniej na podjazdach było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMGP1314.JPG

 

 

Mondrakery są superaśne i prześliczne, no może akurat nie ten ;)

Posiadam podiuma w rozmiarze 26' z zeszłego roku i jestem nim urzeczony.

Ten Twój jakoś mi nie leży, pewnie dlatego że niebieski a tego koloru nie lubię. No ale gustów się nie ocenia , obu się dobrze sprawował :) Jak waga kółek Ci wyszła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1620g

 

 

Oryginalne były dużo cięższe? Tam zdaje się Easton EA90 XC powinien być, ważący według producenta, w sumie nie wiele więcej. Czy raczej mało sztywne były?

 

Edit:

 

A Eastony wewnętrznie mają tylko 19mm i to pewnie je odrzuciło. W wersji aluminiowej jest jeszcze gorzej, nie dość, że masa kół to ponad 2000gr to jeszcze wewnętrznie tylko 17mm... ale ten sezon muszę się z nimi przemęczyć.

Edytowane przez adrianello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oryginalne były dużo cięższe? Tam zdaje się Easton EA90 XC powinien być, ważący według producenta, w sumie nie wiele więcej. Czy raczej mało sztywne były?

 

Edit:

 

A Eastony wewnętrznie mają tylko 19mm i to pewnie je odrzuciło. W wersji aluminiowej jest jeszcze gorzej, nie dość, że masa kół to ponad 2000gr to jeszcze wewnętrznie tylko 17mm... ale ten sezon muszę się z nimi przemęczyć.

 

Mówisz o EA90XC? Nie kojarzę żeby kiedykolwiek ważyły więcej niż 1,7 kg i były węższe niż 19 mm.

 

@Hiszpan - ładnie ładnie, myślałem o tej ramce. Jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...