Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

do focusa - nie mam jakichs super długich nóg, jutro przymierze się do tego roweru jeszcze raz, co do samego przekroku - problem w ninerach, bo głowka jest wysoko, i rura neci mocno pod kątem, więc wg mnie cięzko trzymac sie sztywnych zasad mierzenia sobie górna rura - krok.

 

i tak jak wyżej ktoś mądry wspomniał - dobieranie rowerków po tabelkach - nie trzymałbym się tego tak sztywno.

 

 

 

bardzo ładny spec wyzej, chociaz oczywiscie nie lubie tych akcesoriów, ale jesli jest uzywany duzo po miescie, okres zimowy, to niech sobie ma te odblaski :)

 

i przyznam, że taka pompeczka, to wygląda wręcz jak biżuteria. :) co to za pompka, speca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ta rama chyba jest pod 80mm skoku...

 

tak wlasnie to wyglada, optycznie ewidentnie przod za wysoki, choc moze to wina zdjecia tylko.

co do szpejostwa - rzeczywiscie, nawet mimo wsadzonego lepszego osprzetu wyglada zaskakujaco festynowo ten rower. no offence oczywiscie :P (choc liczba i szybkosc odpowiedzi tez pozwalaja sadzic ze rower budzi emocje :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 29erach jest tak, że nie można wziąć większego rozmiaru, żeby mieć dłuższą górnę rurę, bo przekrok będzie niebezpieczny.

Ja mam 187 cm wzrostu, noga 87 a to moj twentyniner rozm 52 http://ww2.bikekatalog.pl/2012//rowery/1353/Haibike.Big.Curve.RC/ :) nad gorna rura mam ok 5 cm i nie uawazam, zeby przekrok byl niebezpieczny (gdy masz SPD to i tak lecisz na bok)... dzieki dlugiej (640) gornej rurze mam na nim pozycje jaka lubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wyobraź sobie, że bierzesz Focusa, który ma 2cm dłuższą rurę podsiodłową, która do tego jest bardziej pionowa, niż w innych konstrukcjach, przez co rura górna jest jeszcze wyżej. Przekrok z 2cm większy musi być.

 

A sama górna rura ma 622mm, więc o 2 mniej niż Twój Haibike, czy mój obecny nabytek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy - ale dopóki nie dosiądzie się konkretnego modelu i nie sprawdzi go w realu, wszystko co pisze się na bazie katalogu to dywagacje.

 

A real potrafi zaprzeczyć wielu przekonaniom wywodzonym z tabelek.

 

Z autopsji - Sultan powinien jeździć jak autobus skoro ma 460 mm ogona. Nie jeździ jak autobus i zawija lepiej niż mój aktualny HT z 425 mm tyłem.

 

Inny przykład to Cube AMS i Stereo, które geometrycznie są niemal bliźniakami (za Bb), a jak jest naprawdę wystarczy jeden rzut oka.

 

W tym przypadku Ravena teorii o niebezpiecznym przekroku przeczą zdjęcia, gdzie wyraźnie widać jak nisko kończy się TT. Reszta jest w normie, a rower jest ładny i na tym poprzestańmy.

 

No chyba, że ktoś go nabędzie i powie tutaj parę słów więcej czy rower bangla czy nie bangla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ta rama chyba jest pod 80mm skoku...

 

Patrząc na fotkę tego speca odnosi się wrażenie że kąt podsiodłówki jest zbyt ostry. Czyli może tak być że amortyzator powinien być max 80mm. Jeżeli to nie złudzenie to będzie problem bo amor 100mm zmienił dość diametralnie geometrię.

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można sobie dyskutować, a ja dzisiaj dosiadlem focusa i bez dyskusyjnym faktem że ma Mce - przysuwając opierając sie plecami o nos siodla, stojąc prosto, mam do podsiodlowej z 4-5cm

 

zresztą, sytuacje gdzie zdarza się takie coś, są chyba tylko w warunkach laboratoryjnych, jak ktos ma sieknąc jajami, to i tak sieknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bij zabij, miałem tyle rowerów, tyle glupich rowerów, holendrów, samoróbek, szos, za dużych, za małych - i nigdy awaryjnie nie zsiadałem nogami między ramę, a jak już sie miałem wyrżnąć to i na tym:

 

p4pb8659574.jpg

 

 

 

sie w krok prześwięciłem :)

 

 

wybaczcie OT. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrales najgorszy z mozliwych kierunkow modernizacji - rower w miare dobrze wyglada, ale jezdzi niewiele lepiej, niz stokowy rockhopper, czyli rower z polki entry-level

 

najgorsze elementy to rama i kola, a powinny byc najlepsze, na przyszlosc lepiej dac rame za 5tys i kola przynajmniej za 2, ale na grupie deore :)

 

 

Ze swoim Rockhopperem przeszedłem podobną drogę. Oświeciło mnie :woot: dopiero kiedy do wymiany został amort. i koła.

Rockhopper poszedł w świat, a jego miejsce zajęła nowa rama. Ale wtedy niektóre komponenty trzeba było zastąpić innymi,

no i dokończyć budowę pod kątem nowej ramy. Taka droga dochodzenia do celu okazała się dłuższa i droższa, ale też

bardzo pouczająca.

Teraz zgadzam się z Nabiałem, ale kiedy startowałem z ograniczonym budżetem też bym pewnie stawiał opór jak lago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 187 cm wzrostu, noga 87 a to moj twentyniner rozm 52 Haibike Big Curve RC : Rowery : Katalog Rowerowy bikeKatalog.pl :) nad gorna rura mam ok 5 cm i nie uawazam, zeby przekrok byl niebezpieczny (gdy masz SPD to i tak lecisz na bok)... dzieki dlugiej (640) gornej rurze mam na nim pozycje jaka lubie :)

 

Noga 87 i rama 52 , w moim przypadku (noga 87) czuł bym się jak na rowerze crossowym - w każdym bądź razie dziwnie, przy wzroście 187 rama 640 to już sporo ... ale skoro tak lubisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...