Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] SCOTT Nitrous 30 + XTR itp.


Kimer

Pytanie

Witam Serdecznie. Ostatnio zakupilem rower, ktory zawsze chcialem miec :) ze wzgledu na rame.

 

Wiem, sa 100 razy lepsze ramy ale taka wlasnie mnie odpowiada i jest w SUPER stanie i XL !!!

 

 

 

Poniewaz rower ma juz troche latek, postanowilem wymienic graty.

 

na dobry poczatek :D

 

- uchwyty Scott blue

- pedy DMR V8 blue

- opony Schwalbe Nobby Nic 2.40

- opony Schwalbe Nobby Nic 2.25 EVO czarno-biale

 

i aby go troche podsmarowac zakupilem dwa Pedro'sy na sucho i mokro

 

 

310320125207.jpg

 

Tu jest wiecej fotek - ImageShack Album - 11 images

 

 

I teraz inne graty, ktore zakupilem w tym tygodniu...wiem, ze troche przesadzilem jak na swierzaka ale mialem OKAZJE a nie o wage tu chodzilo :)

 

- korba Shimano XTR FC-M970 175mm

- shiftery Shimano XTR M970 Rapid 9 + przewody XTR

- tylna przerzutka Shimano XTR M972 Shadow SC

- hamy Avid Elixir 5 2012 + tarcze Avid HS1 przednia 200mm i na tyl 180mm

 

Jezeli chodzi o stan wszystkich gratow pod upgrade to oprocz korby wszystko NEW.

 

Teraz chcialem zakupic kasete i lancuch i wlasnie mam pytanie do WAS jaka kupic ???

 

czy XT 770 11 34 ? a moze deore wystarczy HG61 11 34 ?

 

a moze cos innego dopiero zaczynam przygode rowerowa wiec bardzo prosze o porade :thanks:

 

Pozdrawiam

Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

a co korbe mialem zabezpieczyc zapominajac o sobie :laugh:

 

kasku tez nie widze innego niz full face bo te zwykle i " plazowe okulary " raczej slabo chronia twarz jak jezdzisz w terenie :D

 

 

np. ten gosc mial duuuzzzoooooo szczescia...

 

 

ten co podales nie jest pelny i wychodzi drozej...

 

Tutaj koles przedstawia 661 EVO ale z 2011r -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ale czy jest Ci potrzebny aż taki hartkor?

Troszkę mówisz, jakbyś zamierzał tym scottem jeździć w PP DH. Rozumiem zabezpieczenie, aczkolwiek zastanów się czy nie przesadzasz i czy będzie Ci się chciało to zakładać :P

W teorii wszystko się przydaje, a w praktyce często nic zakładać się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze warto sie przygotowac jezeli chodzi o ochrone... nie mam zamiaru byc " nieczynny " przez jakis czas lub na stale.

 

Ubior tego typu nie jest zbyt komfortowy ale spelnia swoje zadanie !

 

Nie bede tak ostro skakal ale lubie szybka jazde w terenie i nie tylko :)

 

Tu gdzie mieszkam sa profesjonalnie przygotowane " milowe " trasy. Jest ich okolo 5 a w zasiegu 30-40km jest ich ponad 20

 

Do "lajtowej" jazdy rowniez i wtedy takiego " ubranka " nie bede zakladal. Tylko na hardcore :woot:

 

 

 

NITRO prawie skonczony...

 

ale przednia przerzutka XTR nie weszla wiec zostanie XT

 

szkoda tez, ze lancuch i kaseta nie jest czarna o niebo lepiej by to wygladalo.

 

Prawy wentyl od widelca przepuszcza powietrze bo byl ukrecony... Widelec na serwis i bedzie jazda :woot:

 

 

81169456.jpg

 

 

61459712.jpg

 

 

17584560.jpg

 

 

89849468.jpg

 

 

aby wszysto dobrze bylo widac dodalem tutaj BARDZO DUZE FOTY - http://imageshack.us/g/687/clipboard01lxn.jpg/

 

cholera jak patrze na ta rame wydaje mnie sie, ze jest NEW poprzedni wlasciciel chyba tylko patrzyl na nia :laugh: przez 5 lat heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... odnosnie tras to mialem szczescie bo tu gdzie mieszkam sa chyba najpiekniejsze tereny w UK - Devon, Cornwall

 

po kolejnej " edukacji " widze, ze w samym moim miescie - Plymouth jest okolo 20 profesjonalnych tras a w okolicy sa ich chyba setki :laugh:

tak przy okazji angole maja tutaj ladnego " jobla " na punkcie rowerow... :laugh:

 

Plymouth -

 

 

 

 

 

 

 

 

itd... heh trzeba korzystac :) tylko z ta pogoda bywa roznie :laugh:

 

 

 

Wlasnie kupilem licznik Sigma 1609 i mam pytanie czy jest on bezprzewodowy ? moim zdaniem TAK ale sprzedawca / sklep zaznaczyl na aukcji , ze " kabel " :whistling: chyba sie pomylil...

 

i ze wzgledu na uszkodzone opakowanie / pudelko sprzedaje po promocji za 100zl NOWKE :thumbsup: - eBay - The UK's Online Marketplace

 

ps. ostatnia zostala :bye2:

 

Jak to jest wersja BC to zadna to promocja bo allegro ma taniej bez laski :)

 

ale to chyba bezprzewodowe STS bo pisze ze ma 23 funkcje a zdjecie przedstawia BC heh ciekawe co przyniesie mikolaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem filmiki które tutaj wrzuciłeś i naprawde ciekawie to wygląda. Ja mam też dużo miejsc koło siebie w okolicy ( mieszkam w Holandii) ale to sa trasy do XC- na razie mi to wystarcza. Szkoda tylko że w naszym kraju jest tyle tras ale ceny sprzętu są masakryczne;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda :) szkoda, ze u nas w kraju taka polityka - tyczy sie praktycznie wszystkiego...

 

 

Co do cen to bywa roznie... ale mnie SETUP udal sie BDB :)

 

wartosc przelicze na zl.

 

Rower kupilem za 1500 zl :) sama rama jest warta 3000-5000zl a jak widac jest praktycznie NEW

 

widelec sam tez troche jest wart :whistling:

 

Moje zmiany na NOWE czesci

 

* opony

 

* uchwyty

 

* pedy

 

* Zestaw XTR ( widac na co w opisie str.1 ) - tylko korba nie byla nowa...

 

* hamulce

 

koszt okolo 5000zl z rowerem :) dodalem nawet licznik :laugh:

 

Normalnie gdyby byl w sklepie TERAZ ten rower i ta korba by byla nowa to cena spokojnie ponad 10000zl :whistling:

 

a przeciez stare graty LX i hamy mozna jeszcze sprzedac :laugh: Polak potrafi :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Kurczę! Sprzedaj tą ramę za 2k to zrobię Ci ołtarz!

 

heh fajnie to ujeles, nowa rama spokojnie by tyle kosztowala - we wczesniejszych postach to przedstawilem...

 

a ta jest jak widzisz na MEGA zdjeciach - jak nowa.

 

ps. ludzie za granica i nie tylko placa sporo za " rarytasy " w idealnym stanie :whistling:

 

powiedz ile takich egz. jest w PL ?

 

Co do specyfikacji roweru to wszystko spoko ale jakoś mi ten amor z damperem razem z XTR-em sie nie komponują. Nie myślisz o zmianie na coś lepszego??

 

rower wpierw musze odp. przetestowac w terenie, bo do tej pory nie mialem okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile kosztuje w PL serwis air widelca Marzocchi 150mm ? wymiana olej i wkladki - sprezyny zostaja.

 

Odwiedzilem dwa serwisy i wolaja tam jednoglosnie 100 f = 500zl :w00t: za sam serwis. - http://www.specializedconceptstore.co.uk/plymouth-store/

 

Troche duzo moim zdaniem... za tyle to kupie uzywke taka sama na ebayu :laugh:

 

Pomyslalem rowniez, ze moze sam to zrobie sugerujac sie czesciowo tym tematem - Serwis amortyzatora Manitou Skareb Comp Air 2005 r z tĹumieniem TPC | mtbikes.pl - rowery, rower, vortal rowerowy

 

Macie moze jakies konkretne propozycje ? dodam, ze widelec jest w BDB stanie tylko wentyl ukrecilem :laugh: ( nowy zamowiony ) i troche oleju wycieklo...

 

Przyznam, ze myslalem i dalej mysle :laugh: nad jakims nowszym zamiennikiem w przedziale 150mm - 180mm

 

np. Foxa / Marzocchi ale to bedzie + - 2000-2500zl do dokladki :teehee: a mam jeszcze inne potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem tylko takie dane...

 

 

nitrous30.jpg

 

 

heh i juz sie dowiedzialem, ze to rama L bo nie robili XL ki :laugh: Jak by moderator to poprawil w pierwszym poscie itp. byl bym bardzo wdzieczny :thanks:

...rama wydaje sie naprawdę wielka / idealna przy moim wzroscie 188cm...

 

a moze robili ??? bo miejsce w tabeli zostawione na rozmiar XL :laugh: cholera wie :laugh: tak jak wczesniej wspomnialem wydaje sie Bardzo duza a mojej kobiety scott fx3 size L jest mniejszy nie tylko optycznie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiary metoda " podworkowa " potwierdzaja gorna rura 590mm

 

ale w rys. odleglosc A juz jest 14mm dluzsza czyli 544mm moze 545mm ( bo gore tyci opuscilo jak naciagalem ) ale nie 530mm jak podaja w tabeli !

 

39385793.jpg

 

 

Tasma metrowa naciagnieta chyba wystarczajaco wiec zgubic 1.4 / 1.5cm raczej nie ma jak.

ale ze wzgledu na brak mojego doswiadczenia wolalem to przedstawic obrazowo :)

 

 

74649479.jpg

 

 

Rame mozna rowniez dwojako ustawic podniesc / opuscic :) przez mocowanie tylnego amora...

 

cccgu.jpg

 

tu jest wieksze foto - http://imageshack.us/f/838/ccccz.jpg/

 

teraz tak sobie mysle, ze moze przez ta korbe, ktora przeciez wystaje :whistling: powstal ten blad tj. 14mm / 15mm roznicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zastanawiam sie czy owy widelec FOX 32 Float RL 140mm travel bedzie dobrym rozwiazaniem ? bo jest okazja :)

 

obecny ma 150mm wiec chyba nie powinno byc problemow z geo ? lub tez macie inne propozycje ?

 

chcialbym znalezc kompromis pomiedzy XC / Freeride :woot: i bardzo delikatnym :) DH stanowczo wylkuczajac widelce typowe pod DH jak np. Marzocchi 888

 

cena - max 2500zl

 

Ster 1.5" - 235mm

 

travel - najlepiej 150 / 160 / 170 / 180mm max

 

da sie cos takiego znalez w tym przedziale cenowym interesuja mnie tylko NEW niekoniecznie z 2012r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ma ktos do odsprzedania taki wentyl pochodzacy z Marzocchi Drop off 150mm od Z1 chyba tez pauje...

 

bbbza.jpg

 

22876805.jpg

 

 

W servisie nie sa w stanie powiedziec ile bede czekal, bo tez szukaja mi. przez fora MTB :)

 

od Foxa z 2007r nie pasuje :laugh:

 

bbbbbux.jpg

 

 

Widelec jest w BDB stanie i szkoda by bylo go marnowac... choc z drugiej strony moze go sprzedac i dolozyc do nowego " mlodszego " odpowiednika... cholera, ze to tak delikatnie ujme :D ja chce juz jezdzic !!!

 

93191363.jpg

 

62725351.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramkę masz 150/170 skoku ( regulowana). Moim zdaniem wideł co najmniej 160mm lub pośrednio 170mm oraz maxymalnie 180mm

Mogę Ci polecić:

Foxa 36 Talas III 140-180 skoku regulowany (sprzedaje kolega: http://allegro.pl/fox-36-talas-140-180-rc2-fit-oem-i2323512091.html )

Rock shox lyrik Mission control

Rock shox totem Mission control

Marzocchi 55 rc3 ti oraz 66rc3 ti (rocznik 2011/2012)

Idealny byłby ten Fox, ma super zmianę skoku (talas) więc nie męczyłbyś się tak na podjazdach :P

Poza tym polecam Rock Shoxy :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup: Jestem poczatkujacy i tak jak wyzej pisalem wolalem wymiary przedstawic obrazowo... dziekuje za poprawke - o to wlasnie chodzi :thumbsup:

 

 

Ramkę masz 150/170 skoku ( regulowana). Moim zdaniem wideł co najmniej 160mm lub pośrednio 170mm oraz maxymalnie 180mm

Mogę Ci polecić:

Foxa 36 Talas III 140-180 skoku regulowany (sprzedaje kolega: http://allegro.pl/fo...2323512091.html )

Rock shox lyrik Mission control

Rock shox totem Mission control

Marzocchi 55 rc3 ti oraz 66rc3 ti (rocznik 2011/2012)

Idealny byłby ten Fox, ma super zmianę skoku (talas) więc nie męczyłbyś się tak na podjazdach :P

Poza tym polecam Rock Shoxy :)

Pozdro

 

BDB rozpiska DZIEKI :thumbsup:

 

kolegi Fox jest idealny :woot: tyle, ze przy tych widelcach jest inne mocowanie musze chyba zmienic kola :verymad: a to kolejne $$$

Najlepiej aby widly mialy " stary / zwykly " uchwyt na kolo. - przepraszam za moje malo fachowe opisy ale sie dopiero ucze :D

 

szkoda, ze ten FOX nie jest np. 160mm tylko 140mm

 

bo cena i mocowania idealnie pasuja - Fox Suspension 32 Float RL - 1.5" 2010 | Buy Online | ChainReactionCycles.com

 

tu jest Marzocchi 44 150mm - http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=70304 ale to praktycznie to samo co mam :) tyle, ze mniej wazy :)

 

i juz nie made in Italy tylko Taiwan :whistling: .

 

nic nie widze w przedziale 160-180mm z nowszych ( 2009 -2012 ) widelcow pod moj " typowy " zaczep kola...chyba, ze macie jakies propozycje... ???

 

inaczej nie ma sensu kupowac nowego, fakt lzejszego... tylko regenerowac " prawie nowego " staruszka

 

i miec 2000zl w kieszeni oraz podobny efekt z 1kg wiecej.:) co przy mojej jezdzie raczej nie robi roznicy :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam, wszystkie amory 160+ skoku mają sztywną oś (20mm). Ta oś daje Ci większą sztywność, oraz w moim przypadku bezpieczeństwo (psychiczne). Polecam zmienić :)

Jeśli masz gg, napisz 22649465, myślę że mogę coś pomóc :P

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np taki ?

 

Marzocchi Bomber Jr T Downhill Triple Clamp Suspension Forks 170mm | eBay

 

i w razie co jakie kola szukac pod nowsze widelce, te beda dobrym rozwiazaniem ?

 

Mavic 2012 Crossline Disc Wheelset | Buy Online | ChainReactionCycles.com

 

warto kupowac caly set czy np. tylko przednia ? i $$$ dolozyc do widelek...

 

heh ile pytan zadalam :laugh: ale kto pyta nie :wallbash::thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łomotu moim zdaniem lepiej koła niesystemowe, łatwiej o części zamienne.

Widelec będzie dobry jeśli możesz pozbyć się podkładek spod mostka (jeśli masz takowe) 25 mm różnicy to 2,5 podkładki 10 mm, tyle często mają rowery w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...