Skocz do zawartości

[Bagażnik rowerowy] na tylną klapę


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Hhule clipon high, nie sprawia żadnych problemów, a to zaleta niewielu bagażników na klapę. Spośród wszystkich bagażników rowerowych bagażniki na klapę są najmniej polecane, bo są mniej stabilne, mniej pewne jest mocowanie, częściej mogą uszkodzić auto, ogólnie są mniej bezpieczne. Podobno firmą produkującą najmniej kłopotliwe bagażniki jest właśnie Thule, właściwie w każdej dyskusji o bagażnikach na klapę taka jest konkluzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sezony hulam z trzema bikami na klapie - właśnie Thule ClipOn - wersja niska na Oplu Zafirze. Bez problemów najmniejszych, uszkodzeń klapy i bików. W odniesieniu do sąsiada który ma coś podobnego na paskach z Chin - nie zatrzymuję się do kilka km, czy też po bujankach by napiąć paski. Ja jadę dalej a sąsiad przymierza sie do Thule....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem Thule'a w Stilo i rzeczywiscie dawal rade, chociac na dalsze trasy staralem sie pakowac z rowerami do srodka. Trzeba pamietac o kwestii zaslaniania tablicy i swiatel auta, bo sie misiaczki moge do tego przyczepic.

Obecnie rowerki jezdza komfortowo w srodku kombi, wiec bagaznika sie pozbylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do kupienia listwa ze światłami i miejscem na tablicę rejestracyjną. Ale szczerze mówiąc nie rozumiem pytania dotyczącego policji. To akurat najmniejszy problem, bo gdybym miał świadomość, że w moim aucie nie widać świateł stop, to bałbym się raczej o bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do kupienia listwa ze światłami i miejscem na tablicę rejestracyjną. Ale szczerze mówiąc nie rozumiem pytania dotyczącego policji. To akurat najmniejszy problem, bo gdybym miał świadomość, że w moim aucie nie widać świateł stop, to bałbym się raczej o bezpieczeństwo.

 

Rowerek nie przysłoni świateł w 100% zwłaszcza, ze mam 3 stop na podszybiu dlatego o bezpieczeństwo sie nie martwie.

 

Pytanie czy dodatkowe oświetlenie jest koniecznie wg. prawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przysłonięcia to temat dyskusyjny, bo jak policjant będzie miał "słaby" wzrok to powie że on gorzej te światłą widzi i będzie mandacik :)

Ale podejrzewał że bardziej mogą się czepiać zasłoniętej tablicy, a z tego co kiedyś dawno szperałem to podchodząc do tematu w 100% legalnie to trzeba mieć trzecią blachę, żeby tylnej z auta nie ściągać.

 

Z drugiej strony sam przez 3 lata jeździłem z Thule'm ClipOn w Stilo i nikt mnie nie zaczepił mimo że tablica była zasłonięta, a świateł też lekko by się można przyczepić.

Jedynie co to nie robiłem długich tras, max 40km, ale przecież policjanta można trafić za rogiem domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności to dobrze zapięty bagażnik nie stwarza, a przynajmniej nie powinien stwarzać żadnych problemów.

Na drugi Zlot jechaliśmy moja Omega kombi, 4 osoby i bagaże na pokładzie i dwa rowery na bagażniku

http://picasaweb.google.com/104404674422220537770/IIZlotDurbaszka#5482368386298225762

 

Autostrada 120-130 i nie było co dociągać.

 

Uszkodzenia klapy czy zderzaka faktycznie były (na zderzaku wgnioty). Jeżeli zderzak lakierowany to bym nie zaryzykował.

 

Jeżeli chodzi o ekonomiczną wersję bagażnika sądzę, że jest ok. Do częstszych transportów kupił bym zdecydowanie dachowy.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...