Skocz do zawartości

[Problem z pracą napędu] shimano SLX


kitof26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem kiedy jadę na moim rowerze ( Scott scale 70 2012) to pod obciążeniem czuje w korbie jak by coś chrabąściło lecz zauważyłem że powód nie leży w korbie lecz w kasecie lub przerzutce tylniej. Tak jak by łańcuch nie dobrze się zazębił. Lecz rower jest nowy ma dopiero przejechane 250km. Smarowałem go 2 dni temu. Olejem Shimano na suche warunki. Proszę o szybką pomoc

 

 

 

przerzutka przednia - Shimano Deore, FC-M590, 34.9mm

 

przerzutka tylnia - Shimano SLX, RD-M662 SGS, Shadow Type, 27 Speed

 

kaseta- Shimano CS-HG20-9, 11-34T

 

reszta osprzętu na http://www.scott.pl/product.php?id_cat=569&id_prod=3020

 

dzięki Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowych komponentach często występuje takie zjawisko ... łańcuch zębatki muszą sie z sobą dotrzeć/ułożyć.

 

Wydaje mi sie że to jest problemem u ciebie :)

 

W obu mam rowerach nowy napęd ... Giantem do tej pory przejechałem około 400 km i zjawisko ustąpiło niemal cąłkowicie ( występuje tylko na mniej uzywanych przełożeniach), w Cubie mam niecałe 300 i jeszcze czuje to dość wyraźnie ...

 

Jak jeździsz na wysokich kadencjach (nie siłowo) to czas docierania się wydłuża.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym przejmować napęd musi się dotrzeć, Problem byłby podejrzewam mniejszy gdyby łańcuch, korba i kaseta były z tej samej grupy np Deore - gdyż łańcuch i kaseta miały by wówczas taką samą twardość wykonania i podejrzewam że prawowały by razem lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...