Skocz do zawartości

[osłona] Osłona na ramę- czy istnieje i gdzie kupić


Wolfheart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam osłon/ochraniaczy zakładanych na ramę na całej jej długości (np. na rzep). Zaznaczam że nie chodzi mi o osłonki tylnego widelca przed łańcuchem, tylko o dłuższą i szerszą wersję wprost na ramę roweru. Szukałem po sieci ale nie znalazłem. Czy coś takiego istnieje? Ktoś to widział? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie istnieje. Jakie niby zastosowanie miało by to "coś"? Domyślam się, że takie samo jak folia rozłożona na nowym dywanie :) Nie lepiej oprawić rower w ramki i powiesić na ścianie zamiast go używać?

Plandeki do przykrycia roweru przez zimę w piwnicy oczywiście są dostępne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o coś fantazyjnego neoprenowego albo z cordury. Celem całkowitego zasłonięcia głownej rury ramy w celach estetycznych i ochronnych :)

Która rura to jest główna rura ramy?

Do ochrony dużych powierzchni służą folie przylepne, można kupować w dużych kawałkach i docinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się domyślić, a zamiast domysłów - jako osoba nie bardzo w temacie - mógłbyś precyzyjniej lokalizować to co cię interesuje. Rama może mieć prowadzenie linek pod dolną rurą przedniego trójkąta lub nad/pod górną rurą - można chciec zabezpieczać dół przed kamieniami albo górę przed zarysowaniami spowodowanymi uderzaniem linek, lub np przed zahaczaniem butami przy schodzeniu z roweru.

Na rurze dolnej można zainstalować odcięty kawałek opony, można też dętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za merytoryczne odpowiedzi. Nie ma to nie ma, bede kombinował inaczej.

 

Tak tylko na marginesie powiem, że to było bardzo proste pytanie w języku polskim, nie można było go nie zrozumieć, więc troche mnie dziwi brak elastyczności umysłowej w odpowiadaniu na pytania oraz nic nie wnoszący cynizm. Jeszcze raz mimo wszystko dzięki. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzymy miłego polowania na ochraniacze i niepowrotu na forum :)

 

 

A tu kolego dostałeś wg mnie wyczerpującą odpowiedź z uwzględnieniem wszelkich "głównorurowych" opcji, z czego jedna wspomniana wcześniej, folia ochronna.

 

Życzymy miłego polowania na ochraniacze i niepowrotu na forum :)

 

Trudno się domyślić, a zamiast domysłów - jako osoba nie bardzo w temacie - mógłbyś precyzyjniej lokalizować to co cię interesuje. Rama może mieć prowadzenie linek pod dolną rurą przedniego trójkąta lub nad/pod górną rurą - można chciec zabezpieczać dół przed kamieniami albo górę przed zarysowaniami spowodowanymi uderzaniem linek, lub np przed zahaczaniem butami przy schodzeniu z roweru.

Na rurze dolnej można zainstalować odcięty kawałek opony, można też dętkę.

A tu kolego dostałeś wg mnie wyczerpującą odpowiedź z uwzględnieniem wszelkich "głównorurowych" opcji, z czego jedna wspomniana wcześniej, folia ochronna. Możesz też zeszyć kilka neoprenów na widelec pod łańcuch, zdobyć neopren na metry i uszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że czarny mój rower ma ramę w kiepskim stanie, jest zdecydowanie za tani żeby opłacała się jej renowacja, piaskowanie, malowanie, lakierowanie. Uznałem (kwestia gustu oczywiście), że duży neopren, z jeszcze jakimś fajnym graficznym wzorkiem lub szlaczkiem, będzie po prostu wyglądał lepiej niż odrapana paskudna rama. Przy okazji ochroni ją przed dalszymi uszkodzeniami powłoki. Myślałem że coś takiego jest i sie stosuje, ale jak nie to nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić większy kawał cordury, zanieść do krawcowej - niech ci uszyje pokrowiec zapinany na suwaki lub rzepy. Tyle, że koszt takiej operacji wyniesie pewnie tyle co malowanie proszkowe. A może warto pomyśleć o nowej przyszłościowej ramie? Na aledrogo widziałem ostatnio nowe ramy Krossa za 500 zł...

 

Albo taką folię carbonową sobie kup po 30 zł/arkusz i sam oklej

http://www.btuner.sk...lia-carbon.html

będziesz miał extra tuning :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...