Skocz do zawartości

[Piasta]120mm a widełki 126mm


flamner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stałem się posiadaczem starej ramy szosowej(stalowa na rurach reynolds 501). Chciałbym zbudować na niej OK, ale z tego co się zorientowałem wszystkie piasty torowe mają szerokość 120mm, a tylne widełki w mojej ramie mają 126mm. Czy da się coś z tym zrobić? Da się zastosować jakieś podkładki itp, czy może spróbować zwęzić ramę do tych 120mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre piasty maja takie podkładkie w zestawie (sturmey archer). Jednak na dobrą sprawę da się spokojnie zakręcić nakrętki bez podkładek. Widełki spokojnie można wygiąć o te 3 mm z każdej strony. Przynajmniej u mnie poskutkowało i do tej pory nic sie z tym nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;) Mam jeszcze takie trochę lamerskie pytanie ;D Skoro rama i tylne widełki były przystosowane do piasty z wolnobiegiem, gdzie z lewej strony od razu był hak a z prawej wolnobieg(czyli kilka cm) to koło było ustawione tak jakby bardziej po lewej stronie...? Teraz gdy włożę piastę torową(dajmy na to coś takiego:http://allegro.pl/piasta-joytech-ostre-kolo-fix-tor-flip-flop-czarna-i2208570754.html) to koło będzie idealnie na środku...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...