Skocz do zawartości

[przegląd] rower po zimie - co powinno się z nim zrobić.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznijmy od tego, że mam od września 2010 roku rower Northtec Cayon 2. Po około miesiącu oddałem go do sklepu na przegląd (powiedziano mi, że po miesiącu mam przyjechać do przeglądu). Potem przesiedział ten rower gdzieś z 4-5 miesięcy w garażu. Gdy było już znowu ciepło to jedynie trochę dopompowałem powietrza do kół i jeździłem nim znowu gdzieś do października, i znowu gdzieś z 4-5 miesięcy przeleżał w garażu. Teraz przechodzę do tego, o co mi chodzi w tym temacie. Czy teraz, po tej przerwie trzeba z nim zrobić coś innego oprócz dopompowania kół? Jeżeli tak, to co? I czy trzeba dać go znowu do przeglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić napięcie szprych , luzy w suporcie, sterach i piastach. Weź imbusy i posprawdzaj wszystkie śruby czy się nie poluzowały. Jeśli wszystko gra to pompujemy kółeczka, ewentualnie można dać trochę jakiegoś smaru do łańcucha i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak rozumiem muszę ściągnąć łańcuch, potem zamoczyć go w jakimś naczyniu z benzyną ekstrakcyjną, potrząść trochę tym naczyniem, wyczyścić zębatki szczoteczką z płynem do naczyń, wysuszyć wszystko i przetrzeć szmatką, następnie na każdą rolkę wkroplić po jednej kropli oleju, znowu wytrzeć szmatką i założyć łańcuch? I jaki tańszy olej do łańcucha polecacie, który by nie wymagał zbyt częstego smarowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnie na każdą rolkę wkroplić po jednej kropli oleju, znowu wytrzeć szmatką i założyć łańcuch? I jaki tańszy olej do łańcucha polecacie, który by nie wymagał zbyt częstego smarowania?

Odwrotnie, najpierw zaloz lancuch a potem nasmaruj...Co do oleju to od siebie polece rohloff'a, nie jest moze najtanszy ale 50ml starczy Ci pewnie na dwa lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...